İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Kadına Şiddet uygulayan müdüre BAŞARI belgesi verdiler..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kadına Şiddet uygulayan müdüre BAŞARI belgesi verdiler..
Biz Ordu’lu bir vatandaş olarak utanıyoruz, mahcup oluyoruz, bunlar gurur duyuyor. İlçe Tarım müdürü, Ünye Kaymakamı ve giden Ordu valisi Seddar Yavuz, bir kadının bu hale gelmesinden sonra yediği dayak, işkence ve gördüğü şiddet yetmezmiş gibi el ele vererek bir de hakkında tutanak tutarak zorla başka bir yere tayin ettirilmelerine destek verdiler. Emellerine de ulaştılar. Ancak, bu konudaki mahkeme devam ediyor. Kadına şiddet uygulayan bir müdür de çalışmalarının karşılığında BAŞARI BELGESİ ile ödüllendirildi.

Geçen yıl Ünye Tarım ilçe müdürlüğünde vahşi hayvanların dahi yapamayacak  olduğu bir saldırı olayı aynı dairede çalışan bir bayana yapılarak şiddet uygulanarak dövülmüştü.

O tarihte yaşanan olayı kısaca hatırlatarak, Ünye’de yaşanan bu talihsiz bir olay Çaybaşı Tarım ilçe müdürü Ahmet SARIKOCA ve arkadaşları ile aynı dairede görevli Mehtap Toptaş adlı mühendis bir bayanın evine girilerek, anne babası ile birlikte darp edilmişti.. Olayla ilgili yanlış yönlendirilen Kaymakam da Ordu valiliğine yazdığı bir yazısında olayı anlatmak, kişiler hakkında soruşturma açmak yerine dayak yiyen bayan mühendisin, GİDİŞ GELİŞ YAPAMAYACAĞI BİR İLE ATAMA YAPILSIN” talimatı vermişti. Ve zamanın  Ordu valisi de bu yazıyı hiç sorgusuz sualsiz onaylıyor ve bayan memur Mehtap Toptaş, Ankara’ya gönderilerek evine tam 50 km. uzak yerde göreve başlamış ve  o günden bu yana her gün 50 km. yol giderek görevine devam ediyor.  Bu nedenle Kaymakam ve vali de ev basan ve kadına şiddet uygulayan kabadayıların isteklerini yerine getirmişti.

DAYAKÇI MÜDÜR GÖREVİNDEN ALINMIŞTI..

Esas olayı gerçekleştiren ve Mehtap Toptaş isimli çalışan mühendis bayana tokat atarak yüzünü gözünü kanlar içinde bırakan  Engin ODABAŞ Kabadüz ilçe tarım müdürüydü. Olayın ardından görevinden alınarak Ordu Tarım ilçe müdürlüğünde  çayır ve meralardan sorumlu memur olarak görevine devam ediyor.

Engin Odabaş olayın olduğu zamanda bacanağının da Çaybaşı İlçe Tarım müdürü olması nedeniyle Ünye’ye geldiği ve 20-30 kişilik bir gurupla Mehtap Toptaş’ın evini basarak evde bulunan annesinin, babasını ve Mehtap Toptaş’ı  darp ederek, bizzat Engin Odabaş tarafından dövülmüştü.

BAŞARI BELGESİYLE ÖDÜLLENDİRİLDİ..

O günden bu yana Ordu Tarım Orman ve İlçe  müdürlüğünde  göreve başladığı günden bu yana başarılı olduğu kanaatine varılarak Ordu İl Tarım müdürlüğü tarafından diğer çalışanlarla birlikte BAŞARI BELGESİYE onurlandırıldı.

Ancak, bu belge nasıl düzenlendi, bu BAŞARIYA layık görülenler  kurum içinde ne gibi  görev yaparak başarılı olmuşlardır. Acaba nasıl bir gerekçe gösterildi.  İsim listelerini kimler hazırladı. Burada kadına şiddet uygulayan Engin ODABAŞ da gerçekten başarılı olduğu için mi, yoksa kadına şiddet uyguladığı için mi  bu başarı belgesini hak etti?

HABER SOSYAL MEDYADA PAYLAŞILDI..

Ordu Tarım Orman İl müdürlüğü sosyal medya sayfasında Dairenin başarılı personellerine BAŞARI BELGESİverildiğini aşağıdaki paylaşımla duyurdu.

“Kocaeli iline atanan önceki Valimiz Sayın Seddar YAVUZ tarafından başarı belgesi ile ödüllendirilen personellerimize belgeleri İl Müdürümüz Kemal YILMAZ tarafından verildi. Arkadaşlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. “

Şimdi buradan da anlaşılıyor ki; Kocaeline tayini çıkan Ordu valisi Seddar Yavuz bu belgeleri imzalamış ve takdim etmek nasip olmadan Ordu’yu terk ettiği için il müdürü Kemal Yılmaz tarafından kendilerine verilmiştir.

1 TEMMUZDA MAHKEME VAR..

Yaşanan bu çirkin şiddet olay adliyeye intikal etmiş ve Mehtap Toptaş’ı darp eden Engin Odabaş’ın da  sanık olarak yargılandığı dava Ünye 3. Asliye ceza mahkemesinde devam etmekte ve  1 Temmuz 2020 Çarşamba günü duruşma yapılacak. Aşağıdaki tabloda görülen sanık ve tanıklar mahkemede hazır bulunarak yargılanacaklar. Biz de bu süreci takip ederek kamu oyu ile paylaşacağız.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 2
  KIZGIN
Sınava girecek öğrencilere virüs önlemleri..Önceki Haber

Sınava girecek öğrencilere virüs önleml...

Kano Yarış Parkuru Tesisleri törenle açıldı..Sonraki Haber

Kano Yarış Parkuru Tesisleri törenle aç...

Facebook Yorum

Yorum Yazın