4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

KAÇAK İNŞAAT BİTTİ KİMSE DUR DİYEMEDİ..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KAÇAK İNŞAAT BİTTİ KİMSE DUR DİYEMEDİ..
Başta Ulubey Belediyesi, Orman İşletme müdürlüğü, Ordu Büyük Şehir Belediyesi ve Ordu valiliği olmak üzere soruyoruz?..Devletin Orman arazisi üzerine fotoğrafta görünen bu 7 katlı bina kaçak olarak yapılıyor, ama hiçbir yetkiliden ses çıkmıyor, acaba bu işin sorumlusu kim? Daha önce 26 Şubat 2021 tarihinde inşaat devam ederken yaptığımız bu haberimize de halen cevap veren bir yetkili çıkmadı.

Haber-Araştırma : İSTİHBARAT SERVİSİ

Ordu’nun Ulubey ilçesi ile Gölköy kara yolu üzerinde Devletin Orman arazisine iki yıl içinde 7 katlı olarak yapılan kaçak binanın inşaatı  tamamlandı ve şimdi de ruhsat alma işlemleri başlatıldı.

Daha önce de Gazetemize gelen bir ihbara göre yaptığımız istihbaratlar sonucu, bir vatandaş Devletin Orman arazisine öyle bir konmuş ki, Caminin tam karşısına Şadırvan ve Tuvalet  inşaatına başlıyorum hayır işi yapıyorum” diye hem Ulubey Belediyesi ve hem de Ordu  Orman işletme Müdürlüğü yetkililerini öyle bir uyutmuş ki, iki yıl içinde tam 7 katlı binayı tamamlamış  ve yanına da iki ayrı başka bina daha yapıldığı görülmektedir.

Konu ile ilgili yaptığımız araştırmaya göre, Ulubey ilçesi Refahiye Mahallesi Ada,101, Parsel -1’de kayıtlı ve kara yolu kenarında bulunan tamamen Orman arazisi hazineye kayıtlı olan yere  H. Yılmaz adli bir vatandaş tarafından Otel olarak kullanılacağı söyleniyordu. Şimdi ise inşaat tamamlanmış, adının da “HASANOĞULLARI DİNLENME TESİSLERİ” olarak tabelasının asıldığı görülmüş ve binanın ruhsat alma işlemlerine başlanmış bulunuyor.

OLAY ADLİYEYE İNTİKAL ETMİŞTİ..

Söz konusu inşaatın yapımı sırasında bazı şikayetler olsa da sonucu pek etkilememiş. Konu hakkında binanın daha 1. katı yapılırken 2019 yılı Ağustos ayında Jandarma tarafından işlem yapılmış ve C. Savcılığına suç duyurunda bulunulmuş, hakkında yasal işlemler yapılmış. Daha sonra inşaat mühürlenmiş ve tekrar mühür kırılarak inşaat devam etmiş. Hatta mahkeme sonucu istinafa kadar giderek itirazlar yapılmış gibi bir sürü prosedürler uygulanmış olmasına rağmen halen hukuki ve yasal işlemlerin ise devam ettiği belirtilerek, sonuç hakkında ne gibi işlem yapıldığı konusunda kimse net bilgi veremiyor.

İnşaat sahibinin inşaata başlarken ŞADIRVAN VE MESCİT YAPIYORUM”  diye başlaması ve olayın o şekilde mahkemeye intikal etmesi sonucu inşaat durdurulmuş, ancak mahkemeye konunun gecekondu olarak muamele yapıldığı, inşaatın mühürlendiği ve mahkeme ise kararını gecekondu üzerinden vererek, mühürlendiği, daha sonra da inşaatın yeniden devam ettiği belirtiliyor.

BU İŞİN SORUMLUSU KİM?

KAÇAK İNŞAAT BİTTİ KİMSE DUR DİYEMEDİ..

İnşaatın yapıldığı arazi Devletin Orman arazisi. Sorumlusu Ordu ili Orman müdürlüğü, imar ve ruhsat sorumlusu Ulubey Belediyesi. Ancak, her iki kurumun yetkilileri ile 6 ay önce yaptığımız görüşmede verimli bir sonuç alınamamış, aradan geçen 6 aylık süre zarfında ise  binanın bütün yapım işlemlerinin tamamlandığı görüldü.

“BİZ RUHSAT VERMİYORUZ.

Son olarak Ulubey Belediyesi başkan yardımcısı Salih Conkara ile yaptığımız görüşmede ise başkan yardımcısı Conkara,“Biz ruhsat vermiyoruz, veremiyoruz, bİzi de ilgilendiren bir yönü yok. Şahıs bize elektrik alması için yazılı olarak izin istedi ve müracaat etti. Biz Belediye olarak bu talebi ret ettik. Bunun sadece Belediye ile değil, Karayolları ile  Orman müdürlüğü ile ilgili yanları da var.  Bizi sadece Belediyecilik yönü ilgilendiriyor. Şahıs önce WC ve mescit olarak inşaata başladığı için burada bir kafa karışıklığı oldu. Sonuç mahkemeye itiraz etti. Şahıs da binayı yapmaya devam etti. Diğer kamu kurumları ne gibi işlem yaptı orasını bilemeyiz”dedi..

Daha sonra Ulubey Belediye başkanı İsa Türkcan’a sorduğumuzda ise “Buyurun, gelin görüşelim, bir çayımızı için, sizi seviyoruz” cevabını verdi.

ORDU’YU YÖNETENLER UYUYOR MU?

Söz konusu kaçak olan yapı hakkında Ulubey Belediyesi, Orman işletme müdürlüğü, hatta yargı dahi bu sorunu çözemiyorsa, o zaman her vatandaş Devletin arazisine aynı şekilde bina yapsın. Bu kurumların gücü yetmiyorsa, burada Ordu valisi sayın Tuncay Sonel ile Ordu Büyük Şehir Belediye başkanı Dr. M. Hilmi Güler’e  acaba bir görev düşmüyor mu? Yani bu yasa dışı olaya birileri dur diyemez mi? Veya dur diyecek, bu ruhsatsız binayı yıkmaya Ordu’da kimsenin gücü yetmiyorsa, Devletin bir üst makamına da sormak için başka bir yetkili aramak gerekir diyor ve son bir cevap bekliyoruz


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İki olayda 4 Polis memuru görevlerinden uzaklaştırıldı..Önceki Haber

İki olayda 4 Polis memuru görevlerinden...

Esnaf Kefalet Kooperatifine güçlü başkan, güçlü yönetim..Sonraki Haber

Esnaf Kefalet Kooperatifine güçlü başkan...

Haber Yorumları

 • İsimsiz24-03-2022 15:44

  Bu sorun Cumhurbaşkanına iletilmeden çözülemez

Facebook Yorum

Yorum Yazın