3- CMİLE EV
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

İSTANBUL’DA İKTİDAR PARTİSİ ANKARA’DA MUHALEFET HAVASI..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
İSTANBUL’DA İKTİDAR PARTİSİ ANKARA’DA MUHALEFET HAVASI..
İstanbu’da Ordu günleri iktidar havasında başladı. Ordu Valiliği'nin himayesinde, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu Dernekler Federasyonu (ORDEF)’in iş birliğiyle bu yıl 11’ncisi düzenlenen "Ordu Günleri" dün törenle başladı ve 4 gün sürecek ve hafta sonuna kadar devam edecek.

İstanbul Maltepe’de düzenlenen "Ordu Günleri" etkinliğinin açılış programına, Vali Tuncay Sonel, AK Parti Ordu Milletvekili Dr. Şenel Yediyıldız, CHP Ordu Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adem Atik, ODÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, İl Kültür Turizm Müdürü Yener Oba, ORDEF Başkanı Sabri Çelebi, bazı ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, davetliler ve çok sayıda Ordulu hemşerimiz katıldı.

Ankara dernekler federasyonu tarafından Şubat ayında yapılan  Ordu tanıtım günlerine hiç bir Ordulu iktidar siyasileri katılmadılar ve dediler ki,  artık bu etkinlikler valilik ve  Belediyeler tarafından desteklenmeyecek, hiçbirine katılmayacağız. STK'lar kendi imkanları ile yapsın açıklaması yapmışlardı. İstanbul'da yaşayan Ordulu ile Ankara'da yaşayan Ordu'lu arasında bir fark mı var? Şimdi bakıyoruz da bütün siyasiler, Belediyeler ve mülki amirleri yine oradalar. Demekki, Ankara'daki Ordulu'lara karşı bir tavır alınmış gibi görünüyor. Ankara tanıtım günleri ile İstanbul tanıtım günleri  arasında neden ayırım yapılıyor.?

Aslında Ordu’yu bu şekilde değil, daha başka etkinliklerle tanıtmak gerek. İstanbul’da faaliyet gösteren STK’ların Ordu’nun ekonomisine, kalkınmasına destek vermeleri, işsizliği ve göç sorununu çözmeleri, yatırım yapmaları gerekirken,  3-4 günlük kar imajlı düzenlenen tanıtım günleri ile  çıkar ve menfaatleri uğuruna tanıtım günleri düzenlenmesine bütün Ordu halkının tepkili olduğu bilinmesini istiyoruz.

İşte görüyoruz ki; İstanbul’da iktidar  partisi  Ankara’da muhalefet havası..Bu geçen süre zarfında neler değişti, neden değişti?

 


TİCARET BORSASI BAŞKANINDAN AKP. İL BAŞKANINA BÜYÜK TEPKİ..Önceki Haber

TİCARET BORSASI BAŞKANINDAN AKP. İL BAŞK...

Kültür ve Turizm bakanı Ordu’ya geliyor..Sonraki Haber

Kültür ve Turizm bakanı Ordu’ya geliyor....