İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

"İstabnul Bilişim" sahibinin 114 dolandırıcılık kaydı ortaya çıktı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
"İstabnul Bilişim" sahibinin 114 dolandırıcılık kaydı ortaya çıktı..
Her zaman yazıyoruz ve söylüyoruz. Sosyal medya yasasında değişiklik yapılacaksa, İnternet üzerinden yapılan satışları yasaklayın veya ağır şartlar ile ağır cezalar getirilsin. Yeni bir Çiftlik Bank Vakası gibi bir dolandırıcılık olayı daha ortaya çıktı. İstanbul Bilişim adı altında yapılan toplam vurgunun miktarı 150 milyon lira olurken, şirket sahibi Nurettin Yavuz’un hakkında 114 ayrı suçtan dolandırıcılık kaydının olduğu ortaya çıktı. Gariban vatandaşlar yine dolandırıldı. Üstelik bu konuyla ilgili haberler mahkeme kararıyla internet sitelerinden kaldırıldı.. Garibanlar soyuldu, vurguncular korundu..

Uzun bir süredir dolandırıcılık iddiaları ile gündeme gelen ve tüketicileri mağdur ettiği ifade edilen İstanbul Bilişim,'YOK ARTIK' dedirtecek bir vurguna imza atmış gibi gözüküyor. Konkordato sonrası açılan soruşturma ile birlikte İstanbul Bilişim'in toplam vurgunu ortaya çıktı.

Son yılların en büyük tüketici mağduriyetine yol açan İstanbul Bilişim ile ilgili açılan dava ve soruşturma dosyasında önemli bilgiler yer aldı. Kimi cep telefonu, kimi televizyon, kimi bilgisayar almak üzere şirketten ürün beklerken, açılan konkordato davası ile şoke oldu. Mali darboğazda olduğu gerekçesi ile konkordato talep eden şirkete mahkeme 3 aylık geçici mühlet verdi, komiser ataması yaptı. Tedbir kararı gereği alacaklılar şirkete yönelik haciz işlemi de yapamadı.

114 KAYIT, 150 MİLYON VURGUN..

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında şirketi geçen sene devralan Nurettin Yavuz'un 114 adet dolandırıcılık kaydı bulunuyor. Yavuz'un adına kayıtlı hiçbir evin yada  gayrimenkulün bulunmadığı tespit edilirken Yavuz'a ulaşmak mümkün de olmadı.

Bu durumun ardından BTK, İstanbul Bilişim'in kullandığı internet sitesini ülkemizden erişime engelledi. Geç de olsa atılan bu adımın daha fazla kişiyi koruyacağı düşünülürken, şirket ayrı bir alan adı ile tekrar faaliyete başladı. Endişeye mahal yok çünkü bu internet sitesi de erişime engellendi.

Dava dosyasında kayda geçen mağdur sayısı yaklaşık 50,000 kişi iken toplanan paranın toplam 150,000,000 TL seviyesinde olduğu görülüyor.

Şirket geçtiğimiz haftalarda konkordato ilan ettiği için mevcut durumda üç aylık geçici mühleti bulunuyor ve bu nedenden dolayı mağdurlar, şirkete yönelik herhangi bir haciz işlemi başlatamadı. Bu kararın iptaline yönelik bir adımın atılıp atılmayacağı ise henüz bilinmiyor.

İşte internet üzerinden yapılan satışların geldiği son nokta.. Gariban vatandaşların dolandırılmasına  hükümet bir kez daha göz yumdu..


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Büyük Şehirin desteklediği öğrenciler başarılı oldular..Önceki Haber

Büyük Şehirin desteklediği öğrenciler ba...

Fiskobirlik Fındığın kilosuna 50 kuruş fazla verecek.Sonraki Haber

Fiskobirlik Fındığın kilosuna 50 kuruş f...

Facebook Yorum

Yorum Yazın