3- CMİLE EV
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

İsmail Çelenk Gazetemize manevi tazminat davası açtı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İsmail Çelenk Gazetemize manevi tazminat davası açtı..
Memur Sen Ordu şube başkanı İsmail Çelenk, sonunda işin kolayını buldu ve dayanamadı gazetemiz hakkında 50 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Mahkeme nasıl bir karar verirse, biz de bedelini seve seve öderiz. Çelenk’in avukatı gerekçesinde “Müvekkilinin fotoğrafını kırmızı çerçeve içine alarak hedef gösterilmiştir” iddialarında bulundu..

Memur Sen Ordu şube başkanı İsmail Çelenk’in son yapılan genel kurulda yeniden şube başkanı seçilmesi dolayısı ile “Hakkında Fetö iddiaları bulunan İsmail Çelenk yine seçildi. Hapiste olması gerek ama, o hala makamda” başlıklı haberimiz hem internet haber sitemiz, hem de YÖN gazetesinin baskılı sayısında haber olarak yayınlanmasından sonra Çelenk avukatı Büşra Souksu tarafından Ordu 2. Asliye hukuk mahkemesine kişilik haklarına basın yolu ile saldırı nedeniyle 50 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı.

İşteo haberin linkini tıklayın ve okuyun..(https://www.yongazetesi.com/haber/ismail-celenk-hakkinda-feto-sorusturmasi-yapildi-mi-9605)

Davacı vekili Av. Büşra Souksu, tazminat açma nedenlerinin müvekkili İsmail Çelenk’in, “Müvekkilinin fotoğrafını kırmızı çerçeve içine alarak hedef gösterildiğini, itibarının fazlasıyla zedelenmiş olduğunu, kimsenin yüzüne bakamaz hale geldiğini, yüz kızartıcı bir suçla itham edildiğini ve haksız yayından dolayı hayatında kara bir leke olarak sürdürdüğü”  gerekçesi ile tazminat davası açıldığını dava dilekçesinde detayları ile birlikte  mahkemeye sunmuş bulunuyor.

Aslında gazetemizde yayınlanan haberler 15 Temmuz 2016 FETÖ darbe girişiminden bu yan başkan ve davacı olan İsmail Çelenk hakkında  kendisini eleştirilen toplam 20’nin üzerinde haber yayınımız bulunmaktadır. Hakkımızda açılan bu davaya bütün haberlerimizin de dahil edilmesini hatırlatıyoruz.

İsmail Çelenk vekili avukatının dava dilekçesi Ordu 2. Asliye hukuk mahkemesine havale  edilmiş olup, mahkeme tarafından yapılan ön inceleme sonrası  tarafımıza mahkeme günü gönderileceği belirtildi.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Öğrenci ve ihtiyaç sahibi ailelerin çamaşırlarını Belediye yıkıyor..Önceki Haber

Öğrenci ve ihtiyaç sahibi ailelerin çama...

Perşembe’de sahili bozan dalgaların verdiği hasar..Sonraki Haber

Perşembe’de sahili bozan dalgaların ver...

Facebook Yorum

Yorum Yazın