2 -AŞ. ŞEHİR KADINLAR GÜNÜ
3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

“İSLAM ÂLEMİNİN REGAİB KANDİLİ’Nİ TEBRİK EDİYORUZ”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“İSLAM ÂLEMİNİN REGAİB KANDİLİ’Nİ TEBRİK EDİYORUZ”
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ile Altınordu Belediye başkanı Aşkın Tören Regaib Kandili münasebetiyle birer mesaj yayınlayarak tüm İslam âleminin kandilini kutladılar.

Ordu Büyük Şehir Belediye başkanı Hilmi Güler, mesajında, Mübarek üç ayların başlangıcı olan Regaib Kandili'nin tüm İslam âlemine sağlık, birlik, beraberlik, sevgi, barış ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulunan Başkan Güler, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Üç aylar, dini duyguların yoğunluk kazandığı, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktaya ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı günlerdir. Üç ayların da başlangıcı olan Regaib Kandili, insanoğlu için manevi bir fırsattır. Regaip Kandili ile Rabbimizin bizlere sunduğu bereket ve rahmet dolu üç aylara ulaşmış, on bir ayın sultanı Ramazan’ın gölgesini üzerimizde hissetmiş bulunuyoruz.

Rahmet ve merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için el açıp dua edildiği bu müstesna geceyi bir kez daha eda etmenin mutluluğunu yaşayacağız. Bu gecede sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki yönlerimizin yeniden ön plana çıkmasına gayret göstermeli, başta şehrimiz ve ülkemiz olmak üzere tüm dünyada kardeşlik ve huzurun hakim olması için dua etmeliyiz.

Ayrıca tüm dünyayı etkisini altına alan Kovid-19 virüsünün biran önce etkisini yitirmesi, manevi ve kültürel değerlerimizin muhafazası, bütün insanlığın selameti, iyiliğin, kardeşliğin, paylaşımın ve merhametin artması için duamızı eksik etmemeliyiz. 

Bu vesileyle aziz milletimizin ve bütün İslam âleminin Regaib Kandili’ni kutluyor, bu mübarek gecenin ve üç ayların Müslümanların birlik ve dirliğine; insanlığın sağlık, hidayet, barış ve huzuruna vesile olmasını yüce Allah'tan niyaz eder, saygı ve sevgilerimi sunarım.”

BAŞKAN TÖREN’İN  REGAİP KANDİLİ MESAJI

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Tören, "Rahmet ve merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için el açıp dua edildiği bu müstesna geceyi bir kez daha eda etmenin mutluluğunu yaşayacağız" dedi.

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Tören mesajında, mübarek üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandili'nin tüm İslam alemine birlik, beraberlik, sevgi, barış ve kardeşliğe vesile olmasını diledi. Regaip Kandili'nin insanları birbirine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve dayanışma duygularını artıran, insanoğlunun gönül dünyasının da aydınlanmasına vesile olan mübarek bir gece olduğuna dikkati çeken Başkan Tören, "Üç ayların da başlangıcı olan Regaip Kandili, insanoğlu için manevi bir fırsattır. Rahmet ve merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için el açıp dua edildiği bu müstesna geceyi bir kez daha hep birlikte eda etmenin mutluluğunu yaşayacağız.

Bu rahmet ve bereket iklimi; salgınla bunalan ruhlarımıza şifa getirsin, kalplerimize ferahlık versin, bu zorlu süreçten edindiğimiz tecrübeler ışığında birlik ve beraberlik içerisinde sağlık ve esenliğin hâkim olduğu yeni bir dünyaya uyanmamıza vesile olsun. Bu kutlu iklimin feyz ve bereketi şehrimiz, ülkemiz ve İslâm dünyası başta olmak üzere dalga dalga tüm insanlığı kuşatsın. Kanları ve canları ile bu toprakları bizlere vatan kılan aziz Şehitlerimize rahmet olsun.

Çok değerli Altınordu’lu hemşerilerimin, aziz milletimizin ve İslam aleminin mübarek Regaip Kandili’ni kutluyor, bu kutlu gecenin İslam alemi ve tüm insanlık için sağlık esenlik, huzur barış ve hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ocak ayında sağlıkçılara karışı 13 şiddet olayı yaşandı..Önceki Haber

Ocak ayında sağlıkçılara karışı 13 şidd...

Hayvanlar için özel donanımlı hastane yapılıyor..Sonraki Haber

Hayvanlar için özel donanımlı hastane ya...

Facebook Yorum

Yorum Yazın