AŞKIN KANDİL - evde kal

İş adamları geldikçe Ordu’da işsizlik artıyor..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İş adamları geldikçe Ordu’da işsizlik artıyor..
İş adamları Ordu’ya yalnız gelmedi. Yanlarında 1980 darbesi sonrası yurt dışına kaçarak uzun yıllar Afganistan'da yaşayan eski Akıncılar grubu genel başkanı Mehmet Güney’de İş adamlarıyla birlikte Ordu valisi Seddar Yavuz’dan sonra Büyük Şehir Belediye başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’i de ziyaret ettiler. İstanbul’dan gelen 15 iş adamı ve T.B.M.M Sağlık Aile ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı AK Parti Ordu Milletvekili Dr. Şenel Yediyıldız ile bir araya gelerek Ordu’da yapılan ve yapılacak olan projelerin istişaresini yaptı deniliyor. Ancak, biz şöyle bir soru sormak istiyoruz, Yıllardır Ordu’ya gelip, gidiyorsunuz, Ordu’ya sahip çıkacak mısınız? Projeleriniz nelerdir?

İş adamlarının Ordu ziyaretinde Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler; Ordulu Sanayici İş Adamları ve Yöneticileri Derneği (ORSİYAD) Başkanı Zeki Bakar, İnsan ve Medeniyet Hareketi (İMH) Onursal Başkanı Mehmet Güney’de vardı.Mehmet GÜNEY 1979'lerin Akıncılar grubunun genel başkanlığını, devamı niteliğinde oluşturulan İnsan Medeniyet Hareketi Derneği Yüksek istişare kurulu üyeliği İnsan ve Medeniyet Hareketi' gibi sivil toplum örgütlerine önderlik, liderlikediyor...

Geçmişe bir bakarsak Ordu ekonomik ve iş dünyası açısından gittikçe kan kaybediyor, Sağra gibi, Çamsan gibi, Orsan gibi, daha buna benzer bir çok sanayiler ve yatımlar kaybedilmiş,  ünlü markalar yok edilmiştir. O zamandan bu yana iş adamları hep gelip gitmelerine rağmen maalesef Ordu ekonomisi bir adım ileri gitmemiş, hep çöküntü yaşamıştır. Acaba, bundan sonra Ordu’ya yapılacak olan bir yatırım müjdesi alabilecek miyiz.?

ORSİYAD başkan ve üyeleri ile gerçekleştirilen toplantıda Ordu ilinin kalkınması ve geliştirilmesi amacıyla yapılan ve yapılacak çalışmalar masaya yatırıldı. Görüşmede ortaklaşa yürütülebilecek projeler konusunda görüş alışverişinde de bulunuldu. Ancak, ne yatırım, ne de proje olarak kamu oyuna bir açıklama yapılmadı.

“BUNDAN SONRA SIRADAN ORDU DEĞİL, SIRA DIŞI BİR ORDU OLACAK”

Ordulu iş adamları ile güçlerin birleştirilmesi gerektiğini belirten Başkan Güler, “İstanbul’dan gelen önemli iş adamları ile bir aradayız. Ordulu iş adamlarımız bizleri deplasmanda tanıtan arkadaşlarımız. İş adamlarımız burada bizlere tecrübelerini anlatacak. Bugün adeta Ordu’yu İstanbul’daki Ordularla birleştirmiş olduk. Bu toplantının asıl amacı güçlerimizi birleştirerek, yepyeni bir Ordu oluşturmak olacak. Beynimizi, gönlümüzü ortaya koyalım; sizlerle birlikte serveti sermayeye katalım. Düşünen Ordu dedik düşündük, üreten Ordu dedik ürettik şimdi ise yarışacağız. Ordu tek başına bazı ülkelerden büyük durumda. Ülkelerle, şehirlerle yarışalım. Bu bizim için bir fırsat. Bundan sonra sıradan Ordu değil, sıra dışı bir Ordu olacak. 2020 bizler için yatırım yılı olacak” dedi.

“DEĞERLERİNİ ARTIRABİLİRSE ALKIŞLANACAK HİZMETLERE KAVUŞMUŞ OLACAK”

Değerlerin birleştirilmesi gerektiğini söyleyen İnsan ve Medeniyet Hareketi (İMH) Onursal Başkanı Mehmet Güney, “Bugün Ordulu iş adamlarımızla zihinsel bir işbirliği yapabilmek için bir aradayız. En az Ordu’da olduğu kadar İstanbul’da da Ordulu var. İş adamları olarak Ordu’ya hizmet etmek istiyoruz. Değerlerimizi birleştirerek bu işten kazançlı çıkacağımızı düşünüyorum. Bu ülkenin evlatları olarak üzerimize düşeni yaptığımızda Ordu sadece bölgemizde değil, ülkede de ön plana çıkacak bir şehir olacak. Sayın Hilmi Güler’in önderliğinde Ordu, 2020 ve sonrasında değerlerini artırabilirse alkışlanacak hizmetlere kavuşmuş olacak” şeklinde konuştu.

“BU TÜR BULUŞMALARIN ÖNEMİNE İNANIYORUM”

Ordulu iş adamlarının Ordu’ya katma değer kattığını ifade eden T.B.M.M Sağlık Aile ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Ordu AK Parti Milletvekili Dr. Şenel Yediyıldız, “Bu tür buluşmaların önemine inanıyorum. Buradaki arkadaşlarımın hepsinin Ordu’ya katma değeri var. Ordu, buradaki arkadaşlarımızdır. Sizin fikirlerinizi önemsiyorum. Ordu’ya ne katabiliriz, Ordu için neler yapabiliriz konusunda hep birlikte çalışmamız gerektiğine inanıyorum. Sayın Bakanımın imzasıyla Bolaman Havzası projesini başlattık. Bu proje Ordu’nun projesidir. Bu proje Ordu’yu 50 yıl ileri götürecek bir projedir. İş adamlarımızın bu projeye duyarlı olmasını diliyorum. Bu birlikteliklerin daha çok ortaya çıkmasını istiyorum” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Coronavirüs salgını nedeniyle Van Kapıköy girişlere kapatıldı..Önceki Haber

Coronavirüs salgını nedeniyle Van Kapık...

BELDE EVLERİNİN SON DURUMUNU MERAK ETMEYİN..Sonraki Haber

BELDE EVLERİNİN SON DURUMUNU MERAK ETMEY...

Facebook Yorum

Yorum Yazın