3- CMİLE EV
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

İş adamından Okullara teknoloji desteği..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İş adamından Okullara teknoloji desteği..
Ünyeli Sanayici ve İş adamları yöneticileri derneği tarafından Ünye’de eğitime teknolojik destek verdiler. Ünyeli Sanayici ve İş Adamları Yöneticileri Derneği ve Ünye İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, ilçede bulunan 3 okula yapılan teknoloji sınıflarının açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa, Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye Sanayici ve İş Adamları Yöneticileri Derneği Başkanı Kemal Yankuncu, ÜNSİYAD ailesinin çok kıymetli üyeleri, Ünye İlçe Millî Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz ve faaliyetlerini İstanbul'da sürdüren İş İnsanları katıldı.

Önce, Gölevi Mahallesi'ndeki Mehmet Refik Güven Anadolu Lisesi Astronomi ve Sanal Gerçeklik Atölyesi'nin açılışı yapıldı. Açılışa katılanlar Astronomi ve Sanal Gerçeklik Atölyesi'nde, sanal gerçeklik ile dünyanın çeşitli mekanlarında sanal olarak gezme imkanı buldular. Sonrasında Burunucu Mahallesi'ndeki Ünye Atatürk İlkokulu'nda Ahşap Temelli STEM Atölyesi'nin açılışı, son olarak da Yüceler Mahallesi'nde bulunan Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi Uzay ve Havacılık İHA Atölyesi'nin açılışı gerçekleştirildi. Uzay ve Havacılık İHA Atölyesi'nde öğrencilerimiz, özellikle savunma sanayinde dikkat çeken insansız hava araçların tanıtımını yaparak deneme uçuşu gerçekleştirdiler.

Ünye Sanayici ve İş Adamları Yöneticileri Derneği Başkanı Kemal Yankuncu, "Bu coğrafyanın her karışında bereket var. Ünyeli iş adamları olarak asla Ünye'den kopmadık. Verilen her hayırlı hizmete destek sağlayacağımızı buradan bildirmek istiyorum. Öğrencilerimize atölyelerinde başarılar diliyorum. Umarım başarıları ile bizi gururlandırırlar."dedi.

Açılış programı sonrası ÜNSİYAD 'ın kıymetli iş insanları, ilçe okullarında kariyer planlaması kapsamında öğrencilerimizle bir araya geldiler. Değerli tecrübeleri ve tavsiyelerini öğrencilerimizle paylaşarak onların meslekî alandaki sorularını cevapladılar. Kıymetli paylaşımlarından dolayı kendilerine teşekkür ederiz.

ÜNSİYAD tarafından verilen destekle, öğrencilerimizi teknoloji sınıfları ile buluşturmanın mutluluğu içerisinde olduğumuzu dile getiren Müdür Mehmet Fatih Vargeloğlu, "Kıymetli hayırseverlerimiz sayesinde geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz için açılan atölyeler, öğrencilerimizin geleceği ve yapacakları başarılı çalışmalar için çok önemli bir adım oldu.

Atölyelerde çocuklarımız, uzay araştırmaları yaparken sanal gerçekliğin ne kadar önemli bir kavram olduğunu öğrenecekler. Ayrıca, öğrencilerimizin ilgi ve yeteneklerine uygun çalışmalar yapmaları için onlara imkan sağlamış olacağız. Bu vesileyle, himayelerinde çalışmalarımızı gerçekleştirdiğimiz; eğitim camiamızdan desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Valimiz Sayın Tuncay Sonel'e, Ünye ilçemizde bizlere her türlü desteği sağlayan Ünye Kaymakamı Ayhan Işık ve Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı'ya, hayırların en anlamlısını şehrimize kazandıran kıymetli Ünye Sanayici ve İş Adamları Derneği Üyeleri'ne ve atölyelerimizin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Açılış programların ardından teknoloji sınıfları ve atölyelere katkı sağlayan iş insanları ve hayırseverlere teşekkür plaketleri takdim edildi.

Daha sonra Ünye'de, Vali  Tuncay Sonel, MEB müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu ve İstanbul'dan gelen Hayırsever İş İnsanları yemek programında bir araya geldiler.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çevre Bakanlığı açıkladı. İlküvez temiz çıktı..Önceki Haber

Çevre Bakanlığı açıkladı. İlküvez temiz...

Vali Tuncay SONEL iki önemli günü birden kutladı..Sonraki Haber

Vali Tuncay SONEL iki önemli günü birde...

Facebook Yorum

Yorum Yazın