İNATLA CADDEYE PAZAR KURUYORLAR..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
İNATLA CADDEYE PAZAR KURUYORLAR..
Gerçekten şu Belediyelerin işine akıl sır erecek gibi değil. Altınordu merkezde yer alan yılların tarihi Pazarı, yıkıldı, yıkıldı derken şimdi de yerine ücretli otopark yapıldı.. Meydanın Pazar yeri olması isteniyor..

Uzun zamandır, yıkıldı, yıkılacak, taşlındı, taşınacak tartışmalarına neden olan tarihi Çarşamba pazarı kısa bir süre Düz Mahalledeki asfalt çalışmaları sırasında Çarşamba günleri Pazar yeri diğer günler ücretsiz otopark olarak kullanılıyordu.

Ancak, Mahalledeki Temel Uzlu caddesine Çarşamba günleri kurulan halk pazarından çevre halkı ve esnafı rahatsız oluyordu. Çarşamba günleri halk pazarının meydana açılmasından gayet olumlu ve herkes memnundu.

 Şimdi yeniden değişiklik yapılarak Ordu Altınordu’da ORBEL tarafından işletilen Çarşamba Pazarı Otopark’ı yeniden  ücretli otopark oldu. Altınordu İlçesi’nden eski Kapalı Çarşı taşınınca yeri ücretsiz olarak otopark olunca da büyük bir düzensizlik ortaya çıkıyordu.

OTOPARK OLSUN AMA,

ÇARŞAMBA GÜNLERİ PAZAR YERİ OLSUN..

Yapılan son değişikliğe vatandaş farklı bir talep ve istek getirerek, “Evet, otopark sıkıntısı var. Ücretli oto park olsun, buna da karşı değiliz, Çarşamba günleri caddeye kurulan  halk pazarı, yine de Meydana kurulsun, diğer günler de oto park olarak işletilmeye devam edilsin” isteniyor. Şayet amaç para kazanmaksa,  Otopark da para kazandırıyor, Pazar tezgahlarından alınan işgaliye de para kazandırıyor.

Bu talep ve istekleri ilgili Belediyenin ve sorumluların dikkate alınacağına inanıyoruz.

 


Zabıta Caddelerde Motosiklet denetimi yapıyor, Köpeklere bakıyor..Önceki Haber

Zabıta Caddelerde Motosiklet denetimi ya...

MUHİTTİN SERT AKP’DEN ADAYLIĞINI AÇIKLADI..Sonraki Haber

MUHİTTİN SERT AKP’DEN ADAYLIĞINI AÇIKLAD...