4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

İMAMOĞLU İHALEYİ AKP’Lİ MÜTEAAHHİTLERE VERDİ..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İMAMOĞLU İHALEYİ AKP’Lİ MÜTEAAHHİTLERE VERDİ..
Sürekli AKP’li müteahhitleri eleştiren CHP’liler İstanbul’da Kirazlı-Halkalı Metro Hattı İnşaatının temel atma törenini yaptı. Törene CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılarak kurdeleyi kesti. Kemal Kılıçdaroğlu'nun düğmesine basarak temeline harç döktüğü inşaatın ihalesini bakın kimler almış.. İhale CHP’lilerin sürekli eleştirdiği "Beşli Çete"ye verilmiş..!.. Yani CHP’li başkan ihalede siyaset gözeterek ayırım yapılmamış!..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumartesi günü İstanbul'da Kirazlı-Halkalı Metro Hattı İnşaat alanındaki törene katıldı. Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte butona basarak temele harç döktü.

Törene, CHP Genel Başkan Yardımcıları Ordu milletvekili Seyit Torun ve Onursal Adıgüzel, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP İstanbul Milletvekilleri Turan Aydoğan, Emine Gülizar Emecan ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da katıldı.

Ancak metro inşaat töreniyle ilgili gözlerden kaçan bir ayrıntı vardı. Kirazlı-Halkalı Metro Hattı İnşaatının yüklenicileri Makyol Ic - İçtaş - Kalyon - Astur Ortaklığı.

İhaleyi yürüten ortaklardan ikisi dikkat çekiyor.

Bunlar, Kılıçdaroğlu'nun AKP'yi rant konusunda eleştirirken sık sık kullandığı ve "Beşli Çete" olarak tarif ettiği şirketler arasında...

Kılıçdaroğlu'nun "Beşli Çete"dediği şirketler şöyle: Cengiz Holding, Limak Holding, Kalyon Holding, Kolin Holding ve Makyol Holding...

Yani Kılıçdaroğlu'nun törenle temelini attığı inşaatı, "Beşli Çete" içinde gösterdiği Makyol ve Kalyon yürütüyor.

CENGİZ HOLDİNG'E ZİYARET

Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kılıçdaroğlu'nun "Beşli Çete" içinde saydığı Mehmet Cengiz’e ait Cengiz Holding’i 2019 Eylülünde ziyaret etmişti.

İmamoğlu’nu Holding Yönetim Kurulu Üyesi olan Mehmet Cengiz’in kardeşi Ekrem Cengiz kapıda karşılamış, ikili arasındaki sıcak tokalaşma gözlerden kaçmamıştı.

Buluşma, İstanbul Avrupa yakasında bulunan elektrik enerjisinin dağıtım ve perakende satışından sorumlu şirket olan Boğaziçi Elektrik Dağıtım A. Ş. (BEDAŞ) binasında yapılmıştı.  (Kaynak: Veryansın TV.)


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Zabıtalar dolmuşlarda korona virüs denetimini sıklaştırdı..Önceki Haber

Zabıtalar dolmuşlarda korona virüs denet...

Evine ekmek götüremeyenler varken, zalimler kokain çekiyor..Sonraki Haber

Evine ekmek götüremeyenler varken, zalim...

Facebook Yorum

Yorum Yazın