EN ÜST EVDE KAL 24 temmuz gazeteciler - BAYRAM
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

İlküvez çöp tesislerinde gergin saatler yaşanıyor..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İlküvez çöp tesislerinde gergin saatler yaşanıyor..
Ordu’nun Çaybaşı ilçesi İlküvez Mahallesi'ndeki çöp tesisi protestosuna katılanlar hakkında yasal işlem başlatılarak, çok sayıda kişiler Jandarma tarafından göz altına alınarak nezarete götürülüyor. Bölgede geniş güvenlik önlemleri alan Jandarma ekipleri mahalle halkına sık sık uyarıda bulanarak olay yerini terk etmeleri için ikaz ederek uyarılarda bulunduğu belirtiliyor. Konuyu Ordu Büyük Şehir Belediye başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ile görüşmek üzere 10 dernek başkanı İstanbul’dan Ordu’ya hareket ettiler.

Gazetemize ulaşan bilgilere göre bu akşam saatlerinden sonra çöp alanında protesto etmek için toplanan Mahalle halkından bir çok kişileri ihtar eden Jandarma ekibi daha sonra olay yerinde nöbet tutmak isteyenleri de Jandarma göz altına alarak nezarete götürdüğü belirtiliyor. Şu ana kadar 7 kişinin nezarete alındığı ve bu sayının sabaha kadar daha da çok artacağı belirtilirken, yarın savcılığa çıkarılarak ifadelerinin alınacağı belirtildi.

Çöp olayına her türlü karşı gelen ve protesto olayına katılan kişilerin yanı sıra bu kişilere yiyecek satan esnafları, ekmek satan fırıncıların da göz altına alınarak sorguya çekildikleri belirtiliyor.

10 DERNEK BAŞKANI İSTANBULDAN YOLA ÇIKTI..

Öte yandan İstanbul’da kurulu bulunan Çaybaşı ve çevresi STK’ların dernek başkanları İstanbul’da bir toplantı yaparak acilen  bu akşam yola çıkarak Ordu’ya hareket ettiler. Başkanların yarın saat 10.oo’da Büyük Şehir Belediye başkanı Hilmi Güler ile makamında görüşeceği belirtildi.

Konumuz çöp, mesele, memleket meselesi diyen  Ordu Dernekler Platform Başkanı Hilmi Karayiğit başkanlığında bir araya gelen, İstçayder başkanı Erol Bayır, Ordu Çaybaşılılar Dernek Başkanı Veysel Karayiği, İst. İkizceliler Der.Bşk.Ali Zompur, Ordu İkizceliler Der.Bşk. Orhan Güngör, İlküvez ve Çevre Köyleri Der.Bşk. Şevki Bayır, Yoğunoluk Der.Bşk. Sinan Sekmen, Akkuş/Akpınar Der,Bşk. Orhan Çelik, Sultanbeyli Gençlik Der. Bşk. Eyüp Kocakoç, Ünye/Pelitliyataklılar Der, Bşk. Erdoğan Bayramoğlu, Akkuş/Kurtboğaz ve Koçcuvaz Der. Bşk. vekili Av. Ömer Faruk Efiloğlu İstanbul’dan yola çıkarak Ordu’ya hareket ettiler.

Başkan Hilmi Güler ile yapılacak görüşme sonucu çöp konusunda nasıl ve ne gibi karar alınacağı ise merak ediliyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 3
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şubat ayı Kültür yönünden dolu dolu geçecek..Önceki Haber

Şubat ayı Kültür yönünden dolu dolu geçe...

MÜSİAD BAŞKANINDAN, BAŞKAN TÖREN’E ZİYARET..Sonraki Haber

MÜSİAD BAŞKANINDAN, BAŞKAN TÖREN’E ZİYAR...

Facebook Yorum

Yorum Yazın