AŞKIN KANDİL - evde kal

İLAVE PRİM DESTEĞİ BİR YIL DAHA UZATILDI..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İLAVE PRİM DESTEĞİ BİR YIL DAHA UZATILDI..
Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin, ilave prim indiriminden yararlanma süresinin uzatılması hakkında açıklamada bulundu. Başkan Şahin, 14 Şubat 2020 tarihinde yaptığı bir basın açıklamasında gelişmişlik endeksi düşük illerde faaliyet gösteren işletmeler için ilave sigorta prim desteğinin devam etmesi için sürenin uzatılmasını istemişti. Başkanın bu açıklamaları ses getirerek süre bir yıl daha uzatıldı.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin, yapmış olduğu açıklamada; “Daha önce, sosyo-ekonomik gelişmişlik endeksi düşük olan illerde üretim ve istihdamı artırmak amacıyla, 6486 sayılı torba kanunla 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 81. maddesine eklenen ikinci fıkrası ile 01.01.2013 tarihinden geçerli olmak üzere 5 puanlık sigorta primi Hazine desteğine ilave olarak prime esas kazancın alt sınırı üzerinden 6 puana kadar ilave prim indiriminden yararlanma süresinin 31.12.2019 tarihinde son bulması nedeniyle sigorta prim desteğinin uzatılması konusunda taleplerimizi hem basın yoluyla hem de hazırladığımız rapor doğrultusunda yetkili mercilere iletmiştik. Bu kapsamda 31.12.2019 tarihi itibarıyla sona eren 5 puanlık sigorta primi hazine desteğine ilave olarak prime esas kazancın alt sınırı üzerinden 6 puana kadar ilave prim indiriminden yararlanma süresi 23.02.2020 tarih ve 31048 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak 31.12.2020 tarihine kadar uzatıldığı haberini almamız bizleri son derece mutlu etti” dedi

Son olarak Başkan Şahin; “Resmi gazetede yayınlanarak uzatılan ilave prim desteği üyelerimize ve işverenlerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, bu kararın alınmasında başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, ilgili Bakanlıklarımıza, Bölge Milletvekillerimize, TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu'na teşekkürlerimizi sunarım” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Cemaat yurdunun çamaşırları Devlet hastanesinde yıkanıyor!..Önceki Haber

Cemaat yurdunun çamaşırları Devlet hasta...

BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ VATANDAŞLARI UYARDI!Sonraki Haber

BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ VATANDAŞLARI UYARDI...

Facebook Yorum

Yorum Yazın