AŞKIN KANDİL - evde kal

İl Başkanı Tomakin, “2020 yılı Ordu yılı olacak”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İl Başkanı Tomakin, “2020 yılı Ordu yılı olacak”
AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, yılbaşı dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Tomakin mesajında 2019 yılını değerlendirerek 2020 yılını beklentilerini dile getirdi. Başkan Tomakin, “2020 yılında hızla yol alan , kalkınan, üreten ve yarışan bir Ordu ile karşı karşıya olacağız.. 10 sene önceki Ordu’ya bir bakın köy görünümlü bir Ordu vardı karşımızda, yıllarca ihmal etmişlerdi güzelim şehrimizi” diyerek bizim yaptıklarımızı yazsak sayfalara sığmıyor dedi.

Başkan Tomakin, Zaman zaman sevinçlerimiz, zaman zaman üzüntülerimizle geçen 2019 yılı genelde bakıldığında Ordu önemli kazanımlarla dolu bir yıl olarak geçti, İnş ALLAH hep birlikte güzel günlerini yaşayacağımız 2020 yılının Ülkemize , milletimize ,ilimize hayırlar getirmesini Cenab-ı haktan niyaz ediyorum dedi.

 

“10 SENE ÖNCEKİ ORDU’YA BAKIN”

 

Başkan Tomakin, Türkiye, Dünya Lideri, Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlam Kaptanlığı ve güçlü iradesi ile Dünya’da adından söz ettiren bir ülke oldu. Aynı paralelde Ordu Türkiye’de adından söz ettiren, ilgi duyulan bir ilimiz oldu. Çok değil 10 sene önceki Ordu’ya bir bakın köy görünümlü bir Ordu vardı karşımızda yıllarca ihmal etmişlerdi güzelim şehrimizi, gülümseme ile nutuklarla hiçbir çivi çakmadan idare etmişlerdi, doğalgaz mı getirdiler ? Havaalanı mı yaptılar ? Üniversite mi yaptılar ? asfalt yol mu yaptılar ? hayır, hayır, hiçbirini yapmadılar şimdi çıkmışlar iktidara yürüyoruz kimse umutsuzluğa kapılmasın diyorlar, umutsuz vaka sizsiniz, bu millet size 90 yıldır ders veriyor ve vermeye devam edecektir diyerek; AK PARTİ ile bugünkü Ordu’ya bir bakın aradaki fark hiç şüphesiz göze çarpacaktır, önceden hep Samsun’la Trabzon arasında sıkışmış Ordu’yu kalkındıracağız diye nutuklar atardı siyasiler, bugün artık böyle bir derdimiz yok , Samsun ve Trabzon’la yarışıyor çoğu konularda onların bize gıpta ile baktıklarına şahit oluyoruz. Büyükşehir olmanın nimetlerini sonuna kadar alan Ordu modern ve kalkınmış bir şehir olma yolunda hızla ilerliyor dedi.

 

ORDU’LU HEMŞEHRİLERİMİZİN AK PARTİ’YE VERDİĞİ YETKİ İLE ONLAR ADINA YAPTIĞIMIZ HİZMETLERİ TEK , TEK ANLATMAYA KAKSAK SAYFALARCA YER BULACAKTIR..

 

Başkan Tomakin, Ordu’lu hemşerilerimizin AK PARTİ’ye verdiği yetki ile onlar adına yaptığımız hizmetleri tek , tek anlatmaya kaksak sayfalarca yer bulacaktır diyerek özetle , Öncelikle 31 Mart Seçimlerinde hemşerilerimizin AK PARTİ’ye ve liderine olan teveccühü ile 20 de 19 yaparak Gönül Belediyeciliği samimiyet ve tevazuyu Ordu’da devam ettirmek için dümenin başına Dr. Mehmet Hilmi Güler gibi bir devlet adamını , zekası ve dehası , plan ve projeleri ile Ordu’yu Türkiye’de adından sıkça söz ettirecek projeler hayata geçirilecek 2020 yılı Ordu yılı olacaktır dedi.

 

"FINDIK ALANINDA STRATEJİK İŞBİRLİĞİ DEKLARASYONU " İLE FINDIĞIN BAŞKENTİ ORDU OLDUĞUNU TESCİLLEDİK

Başkan Tomakin, Ağustos ayında Ordumuz önemli bir konuya ev sahipliği yaptı Türkiye , Azerbaycan ve Gürcistan Tarım Bakanlarının "Fındık Alanında Stratejik İşbirliği Deklarasyonu " ile fındığın başkenti Ordu olduğunu tescilledik ,herkes fiyata odaklanmışken biz fındığın sadece fiyatını değil, uluslararası fındık politikalarının da Türkiye’de ,Ordu’da belirlenmesini sağladık. Çünkü, Fındık bizim vazgeçilmezimiz, fındık bizim yaşam biçimimizdi, TMO’nun da devreye girmesiyle birlikte yine Cumhurbaşkanımızın sayesinde fındık konusunda öyle bir noktaya geldik ki, artık fiyat kaygısı taşımıyor, ürünümüzü değerinde satıyoruz dedi.

 

Başkan Tomakin, Ordu’da 2019 yılında üzüntülerimizi acımızı tarif edemediğimiz olaylara sahne oldu , vatan savunmasında bir gonca gül gibi toprağa düşen şehitlerimiz oldu , üzüldük içimiz kan ağladı, kalbimize gömdük şehitlerimizi ama vatan sağ olsun dedik hep birlikte, tüm şehitlerimize ALLAH cc.’ dan rahmet diliyorum , hentbolcu yavrularımızı kaybettik elim bir trafik kazasında , asla bir daha tekerrür etmesini istemediğimiz hunharca bir cinayete gencecik bir fidanımızı verdik, Ceren Özdemir kızımızın acısını hissettik iliklerimize kadar , ALLAH cc.’dan Rahmet diliyorum tüm ölmüşlerimize , Rabbimden bir daha elem verici acılar yaşanmaması için dua ve niyazda bulunuyorum dedi.

 

Başkan Tomakin, Sevgili hemşerilerim, 2020 yılında Hastanesi çözüme kavuşmuş , Karadeniz-Akdeniz yolu açılmış, OSB’leri önemli ölçüde bitirilmiş, Demiryolu projesinde somut adımları atılmış, sorunları minimize edilmiş , lokomotifi hızla yol alan , kalkınan, üreten ve yarışan bir Ordu ile karşı karşıya olacağız. Bu sevile ile 2020 yılının, ülkemiz, milletimiz ve insanlık için, her bir Ordu’lu hemşerimiz için barış, huzur, esenlik ve refah getirmesi temenni ediyorum dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çambaşında fakire yer yok, zengine çok..Önceki Haber

Çambaşında fakire yer yok, zengine çok..

Kaymak isteyen Ordulu’lara önemli duyuru!..Sonraki Haber

Kaymak isteyen Ordulu’lara önemli duyuru...

Facebook Yorum

Yorum Yazın