EN ÜST EVDE KAL 24 temmuz gazeteciler - BAYRAM
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

İki takımından tek takım yapıldı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İki takımından tek takım yapıldı..
Ordu’da sporun tadını kaçıranlar Ordu’dan kaçarken, siyasetin tadını kaçıranlar ve siyasette başarılı olamayanlar da sporun başına geçerek başarılı olacaklarına inanıyorlar. YENİ Orduspor ile Orduspor Kulüpleri arasında bir süredir 'TEK ÇATI' altında birleşme konusunda yapılan görüşmeler sonlandırıldı.

Yeni Orduspor Kulübü adına Başkan  AKP Ordu eski il başkanı Av. Uğur Çelenk,  eski milletvekili Av. Oktay Çanak ve Fatih Titiz ile Orduspor Divan Kurulu adına Mahir Akdere, Savaş Şimşek ve Adem Akça ile son kez masaya oturuldu. Yapılan görüşmeler neticesinde 'tek çatı' altında birleşmenin esasları ve ayrıntıları konusunda sürecin tarafları mutabakata vardı. 

 

İki takımın birleşmelerinde baş rolü oynayan AKP Eski Ordu il başkanı Av. Uğur Çelenk, görevinden alınmış, eski milletvekili  Av. Oktay Çanak ise  2018 milletvekili seçiminde listeye alınmayarak siyasi hayatını noktalamışlardı. İki siyasetçi siyasetten kovuldular ama şimdi sporda başarılı olmak istiyorlar. Ancak, siyasetle sporu karıştırmayalım. Bütün Ordu halkının sporda arzu ettiği ve istediği   başarıyı elde edeceklerine inanıyoruz.Konuya ilişkin yazılı açıklama Yeni Orduspor Basın Koordinatörü Erol Küçükoğlu ve Yusufcan Uygun'dan geldi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:"Orduspor ve Yeni Orduspor olarak fiilen 'tek çatı'altında birleşmenin esasları ve ayrıntıları konusunda sürecin tarafları olarak bir araya gelmek suretiyle tamamen mutabakata varılmıştır.


 
Orduspor'un 52'nci yılında, Ordu şehrinin arzusu ve beklentileri doğrultusunda 'Büyük Orduspor' ruhunu yeniden canlandıracağız. Arma ve isim değişikliği konusunda ise Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile ilgili başvuru süreci de başlatılmış olup, yeni gelişmeleri kamuoyu ile paylaşacağız. Her iki camiaya da bu süreçte gösterdikleri fedakarlık, sabır ve samimiyet için teşekkür ederiz."


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
OTSO önde gelen firmaları ödüllendirdi.Önceki Haber

OTSO önde gelen firmaları ödüllendirdi.

HİLMİ GÜLER BALIKÇI ESNAFININ YANINDA. .Sonraki Haber

HİLMİ GÜLER BALIKÇI ESNAFININ YANINDA. .

Facebook Yorum

Yorum Yazın