3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri SECCADE YAN TARAF

İki Hastanenin birleşmesi kararına tepkiler artıyor..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İki Hastanenin birleşmesi kararına tepkiler artıyor..
Sağlık Bakanlığı tarafından alınan yeni bir karardan sonra Ordu Devlet Hastanesi Ordu Eğitim ve Araştırma hastanesine bağlama ( Afiliasyon) kararı alındı. Karar kesinleşirse Ordu’da Devlet hastanesi olmayacak, tek çatı altında Eğitim Araştırma hastanesi adı altında hizmet verecek. Bu karara itiraz eden Ordu Devlet Hastanesi doktorları CİMER’i tepki yağmuruna tutarak her doktor CİMER’e ayrı ayrı, başvuru yaparak, saldırarak, tepkilerini dile getirdiler.

Türkiye’de bazı Büyük Şehirlerde ve Giresun’da da uygulanmaya başlanan iki hastane birleşmelerinde oluğu gibi Sağlık bakanlığına bağlı doktorlar çalışacak ve Üniversite hocalarının da döner sermayeden Aslan payını alma hakları olacak, hali ile Devlet Hastanesinde çalışan doktor ve personellerin almış oldukları döner payı da düşmüş olacak. Hatta Sağlık bakanlığı tarafından Hastaneler için yapılan ihaleler de daha rahat  bir uygulama ile sahiplerine ulaşmış olacak.

Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanması planlanan bu değişikliğe ve iki Hastanenin birleşme olayı gerçekleşirse binaların yetersiz olması nedeniyle de Hastanelerin hizmet vermesi daha da zorlaşacak.  Bu nedenle Devlet Hastanesinde çalışanlar CİMER’i tepki yağmuruna tuttular..

DOKTORLAR CİMER’E SALDIRDI..

İşte Cimer’e gönderilen toplu yazı..

“Ordu Devlet Hastanesi'nde çalışan bir doktorum. Ordu Devlet Hastanesi bölgenin lokomotif görevi gören en kıymetli sağlık kuruluşudur. Alt yapısında birçok eksiği olmasına rağmen kaliteli hizmet veren çalışanlar sayesinde çok iyi işler üretilmektedir. 

Sadece Ordu ili değil çevre illere de hizmet veren bir bölge hastanesi konumundadır.. Hastanemizin kapasitesi çalışan mevcut doktorlar için  anca yeterli olmaktadır. Ameliyathaneler, endoskopi üniteleri, görüntüleme üniteleri ve benzeri ortak kullanım alanlarında randevu yığılmaları çoktur .

Bir çok doktor, doktor odası ve benzeri boş alan olmadığı için aynı odayı ve soyunma dolabını kullanmak zorundadır. Doktorların topluca oturup sohbet edebileceği veya eğitim faaliyetlerinde kullanabileceği özel bir odası yoktur.

Ordu Eğitim Araştırma Hastanesi ile Ordu Devlet Hastanesi afiliye olması durumunun kamuya hiçbir yararı yoktur. Türkiye'de daha önce afiliye olan hastanelerden bildiğimiz üzere hem akademik kadro hem de Sağlık Bakanlığı kadrosu arasında birçok konuda uyuşmazlıklar, anlaşmazlıklar yaşanmıştır .

Bu durum çalışma barışını bozan bir faktördür. Hastanemiz çok yoğun çalışan bir hastanedir. Koridorlarda adım atacak yer yoktur. Bir de öğrenci yoğunluğu bunu eklenirse tam bir kaos olacaktır.

Bir çok doktorumuz Ordu dışından gelerek hizmet vermektedir. Ordu Devlet Hastanesi  kalite emsali özelliğini kaybederse birçok doktor Ordu’dan ayrılmak isteyecektir. Çalışan  bir lokomotifin işlemesine engel olunacaktır. Kamu yararı olmayan bu afiliasyon işleminin iptal edilmesini arz talep eder “ diye CİMER’i tepki yağmuruna tuttular..


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
4 GÜNLÜK SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI HAKKINDA KARAR..Önceki Haber

4 GÜNLÜK SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI HAKKINDA KA...

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan’ın Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı ..Sonraki Haber

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan’ın Ramazan...

Facebook Yorum

Yorum Yazın