4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

İhlas Haber Ajansına yalancı ve şerefsiz dediler..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İhlas Haber Ajansına yalancı ve şerefsiz dediler..
Ordu’da iki sendika yönetimi birbirlerini karalamaya devam ediyor. Hani bir söz vardır, yabancıdan kimseye zarar gelmez. Ne gelirse birbirinden gelir sözü bir kez daha gündeme geldi. Ordu Büyük Şehir Belediyesinde iki sendikanın üye işçi kapma yarışı basın üzerinden adeta bir kampanya yürütülmeye başlandı. Biri Belediye-İş sendikası, biri de Hak İş sendikası.. Ancak, Belediye İş sendikasının genel başkanı aslen Ordu-Ulubeyli olan Nihat Yurdakul. İHA’nın Ordu muhabirleri bu sendikayı karalamak için ulusal basında yayınlanan haberine Belediye İş sendikası yetkilileri büyük tepki gösterdiler.

Bu haberle bir Nev’i Ordu’lunun Ordulu’ya düşmanlık  yaptığı ortaya çıkıyor. Belediye İş sendikasının Genel başkanı Ordu’lu olduğu halde, Ordu’lu basın mensuplarının İHA’ya gönderdikleri haber eğer yalan ve iftira ise Ordu’luya düşmanlık yaptığı gerekçesiyle  karalama kampanyası yapılıyor demektir.

Yayınlanan haberle ilgili Belediye İş sendikası Ordu şube başkanı  Kadir Altun imzası ile yayınlanan basın açıklamasında İHA’ya ağır suçlamalarda bulunarak,  “EĞER ORTAYA ATTIĞINIZ YALANLARI İSPATLAMAZSANIZ, DÜNYANIN EN YALANCI VE EN ŞEREFSİZ İNSANLARISINIZ”dediler. Şayet bu haberler yalansa Sendika yetkililerinin suç duyurusunda bulunmaları gerekir.

 BELEDİYE İŞ SENDİKASINDAN ŞU AÇIKLAMA YAPILDI :  

Ordu’da sendikamız üyelerini istifaya zorlayıp, yalan haber üretenlere ve ürettirenlere sesleniyoruz.

Ordu Büyükşehir Belediyesinde baskı ve tehditle üyelerimizi Hizmet-İş’e üye olmaya zorlayanlar bir kez daha ne kadar yalancı ve sahtekar olduklarını gösterdi.

Üyelerimizi sürgünle tehditle Belediye-İş istifa etmeye, Hak-İş/Hizmet-İş’e üye olmaya zorlayanlar, yaptıkları hukuksuzlukları gizlemek için terör örgütü FETÖ’den öğrendikleri taktiklerle, satılık internet sitelerinde ürettirdikleri yalan haberlerin bir benzerini  tetikçi İhlas Haber Ajansı aracılığıyla ülke geneline yaymaya çalışıyor.

İHA denen yalan makinesi,  “Belediye-İş Sendikası'nda Şube Başkanının 15 bin lira maaş aldığı, bu rakamın harcırahlarla 25 bin liraya kadar yükseldiği, Şube Yönetim Kurulu Üyelerinin ise 10 bin lira maaş” aldığını iddia ediyor.

İHA’nın yazısı, YALAN OLDUĞU İÇİN, KAYNAK YOK, İFTİRA OLDUĞU İÇİN BELGE YOK.

Yazıda ne var? Yalan var, yüzsüzlük var, arsızlık var, sahtekarlık ve haberi yazan satılık kalemler var.

BU YALANLARI YAZANLARA, YAZDIRANLARA HODRİ MEYDAN DİYORUZ.

EĞER ORTAYA ATTIĞINIZ YALANLARI İSPATLAMAZSANIZ, DÜNYANIN EN YALANCI VE EN ŞEREFSİZ İNSANLARISINIZ. BİRAZ ONURUNUZ VARSA DAVA AÇIN. İddialarınızı ispatlayın. Ama sizde onur ve haysiyet olsa bu haberleri yazmazsınız, yazdırmazsınız.

Biz bu haberi yazanların da yazdıranların da ne mal olduğunuzu çok iyi biliyoruz.  Bunlar menfaatleri için suratlarına tükürünce “Yarabbi şükür” diyenlerdir. O nedenle herkesi kendileri gibi, satılık zannediyorlar. Hem utanmazlar, hem de pişkinler. 

Belediye-İş’i de, yönetimini de Ordu’da herkes biliyor, tanıyor. Bizim anlımız açık.

Ama bu iftiraları atanlara da bir bilsin ki; “keser döner, sap döner, gün gelir hesap döner.”  O gün geldiğinde biz anlımız açık olarak Ordu sokaklarında gezeceğiz. Ya siz? Onursuzca kaçacak delik arayacaksınız.

BELEDİYE-İŞ SENDİKASI

ORDU ŞUBE YÖNETİM KURULU ADINA

Kadir ALTUN

   Belediye-İş Sendikası ORDU Şube Başkanı 

 

İHA’NIN ULUSAL BASINA YAYINLATTIĞI HABER.. 

Ordu'da 1984 yılından bu yana Ordu Belediyesi ve ardından onun devamı olan Ordu Büyükşehir Belediyesi'nde yetkili sendika olan Belediye-İş dönemi sona erdi. Ordu Büyükşehir Belediyesi'nde yetkili sendika Hak-İş oldu.

40 yıl boyunca Ordu Belediyesi ve Ordu Büyükşehir Belediyesi'nde yetkili sendika olan Belediye-İş Sendikasından ayrılan işçilerin Hak-İş'e geçişleri sürüyor. Halen 1398 personelin 1200'ünün Hak-İş'e geçtiği OBB'de, ay sonu itibariyle yetkili sendikanın Hak-İş olması bekleniyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi'ndeki işçilerin maaşlarından her ay 150-200 lira arasında aidat keserek her ay yaklaşık 150 bin lira gelir elde eden Belediye-İş Sendikası'nda Şube Başkanının 15 bin lira maaş aldığı, bu rakamın harcırahlarla 25 bin liraya kadar yükseldiği ortaya çıkmıştı.

Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ise 10 bin lira maaş alırken maaş ve harcırahlar haricinde yılda 4 brüt maaş tutarında ikramiye, yılda iki defa 15'er günlük ücret tutarında giyim yardımı, Ramazan ve Kurban Bayramları için birer maaş tutarında bayram harçlığı, ayrıca yıllık izin harçlığı ile yolluk ve hizmet ödeneklerinden yararlandığı belirlenmişti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
RÜSUMAT’IN DESTANSI 100. YILINDA AÇILACAK..Önceki Haber

RÜSUMAT’IN DESTANSI 100. YILINDA AÇILACA...

Ordu Üniversitesine aile sağlığı merkezi açılacak…Sonraki Haber

Ordu Üniversitesine aile sağlığı merkez...

Facebook Yorum

Yorum Yazın