4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Balkanlar’da Kurban kesti..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Balkanlar’da Kurban kesti..
İstanbul Büyük Şehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu bu zamana kadar hiçbir Belediyenin yapmadığı ve hatta düşünmediği bir hizmeti Balkan ülkelerine kadar götürerek orada yaşayan Türk ve Müslüman halkı adına İstanbul’dan ekip göndererek kurban keserek hayır ve sevap işlemeye devam ediyor.

İstanbul İBB CHP meclis üyesi sevilen siyasetçi ve iş adamı Orhan Çakır’ın verdiği bilgilere göre, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu adına Balkanlar’da kurban kesim organizasyonu gerçekleştiriyor dedi. Üsküp ile Saraybosna’da 50 büyükbaş ve 300 küçükbaş hayvanın kesileceği organizasyonda, kurban etleri yine ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaya başlandı..

 Başkan İmamoğlu adına Balkanlar’da kurban organizasyonu için İBB Meclis Üyesi Orhan Çakır, Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı ve  Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Yavuz Saltık’tan oluşan bir heyet çalışıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu adına Üsküp, Prizren, Manastır, Priştina ve Saraybosna’da ziyaretler düzenleyen heyet Prizren’de Osmanlı Padişahı Sultan 1.Murad türbesini, Manastır’da  Atatürk’ün okuduğu Askeri İdadi’yi, Ohrid’de Halveti Hayati Tekkesi ile Zeynel Abidin Paşa Camisini de ziyaret etti.

Resmi olmayan ziyaretlerde de bulunan heyet alına Üsküp Devlet Radyosu’na konuk olan İBB Meclis Üyesi Orhan Çakır İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yaptığı çalışmaları ve Balkan politikasını anlattı.

 İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Balkan coğrafyasında yaşayan soydaşlarımıza ve dindaşlarımıza dokunmak konusunda güzel bir başlangıç yaptığını ifade eden Çakır; Başkanımız bizi yolcu ederken “Ordaki tüm dostlarımıza selamlarımızI iletin. Balkanlarda sadece kurban kesip dağıtmaya değil gönüller yapmaya geldiğimizi de ifade edin” dedi. Çakır bu güzel coğrafyada Eğitim, Kültür ve Gençlik politikaları anlamında Balkanlar’a daha çok dokunacağız dedi.

İstanbulluların, gönül bağını ve iyi dileklerini iletmek adına önem arz eden organizasyonun, önümüzdeki yıllarda Karadağ, Kosova, Bulgaristan, Arnavutluk gibi ülkeleri de kapsayacak şekilde genişletilerek yapılması hedefleniyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ORBEL’DEN BORÇLARA TAKSİT VE İNDİRİM..Önceki Haber

ORBEL’DEN BORÇLARA TAKSİT VE İNDİRİM..

Seyfettin Bilkay Yaşlı amcayı fotoğrafla sevindirdi..Sonraki Haber

Seyfettin Bilkay Yaşlı amcayı fotoğrafla...

Facebook Yorum

Yorum Yazın