4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Hüseyin Tavlı’yı Sedat Peker mi başkan yaptı?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hüseyin Tavlı’yı Sedat Peker mi başkan yaptı?
2019 yerel seçimlerinde AK Partinin Ünye Belediye başkanı olan Hüseyin Tavlı’yı Sedat Peker’in desteklediği ve Süleyman Soylu aracılığı ile aday yaptırdığı ortaya çıktı. Ünye’li gazeteci Karadeniz Televizyon ve Gazeteciler derneği (KARTEGDER) başkanı ve Çakır Medya Yayın Kurulu Başkanı Gazeteci Cihan Çakır, yaptığı bir canlı yayında seçim döneminde Sedat Peker kendisine telefon açarak Hüseyin Tavlı’nın aleyhinde yayınladığı haberlerin silinmesini istediğini açıkladı. Peker, Çakır’a, “Ya birader sen dikiş tutmayacaksın” demiş.

Katıldığı TV programı “Gündem Arena” da  yer alan Sedat Peker açıklamaları ile ilgili olarak, Peker’in 2019 yerel seçimlerinde Ünye siyasetine de yön vermek istediğini ve “BAKANLIKTAKİ BAZI DOSTLARIMIZ BU DURUMDAN RAHATSIZ OLUYOR” dediğini ifade etmişti.

Organize suç örgütü kurduğu belirtilen Sedat Peker, yayınladığı videolarla Türkiye'nin gündemini sallamaya devam ediyor.  Peker’in  yerel seçim döneminde Ünye’li Gazeteci Cihan Çakır’ı arayarak, "İlk önce kompliman yaptı. Şu yazı var. Rica etsem bu yazıyı kaldırır mısın diye sordu. Ben de dedim ki ona. Biz bunu yazmışız binlerce kişi okumuş. Kaldırmak etik olmaz. Neden kaldırayım diye sordum. O da dostlarım var dostlarım istedi dedi. Dostlarınız kim diye sordum. Bakanlıkta dedi. Bakanlıkta kim diye sordum. Sedat Peker bana senin çapını aşar dedi. İlk haberi nezaketen kaldırdık. Sedat Peker ikinci kez aradı. Açar açmaz Ya birader sen dikiş tutmayacaksın. Sen yine yazmışsın dedi. Ya ben sana mı soracağım dedim. Sen hangi işi yaparken bana soruyorsun ki dedim. Arada biraz gerilme oldu. Birader şu haberi de kaldır dedi. Ben dedim kaldıramam. Çok kaldırmak istiyorsan gel gazeteyi al gazetecilik yap dedim” diyerek bu konuyu geçtiğimiz günlerde www.ÜnyeNethaber.com’da haber olarak yayınlamıştı.

PEKER TWİTTER ATARAK DOĞRULADI..

Ünyeli gazeteci Cihan Çakır’ın geçtiğimiz günlerde “Gündem Arena” programında Sedat Peker ile ilgili Ünye siyaseti üzerine yaptığı açıklamayı kendi Twitter hesabından doğruladı. Peker, attığı twetle “BU KONUYU ARAŞTIRIN”diyerek, "Ordu’nun Ünye ilçesinde gazetecilik yapan Cihan Çakır’ın söyledikleri doğrudur. Kendisine bir dostumu yollayarak AKP belediye başkanı ve diğer yetkililerle ilgili yazı yazmaması için uyardım. Samimi ikrar yapıyorum. Bu konuyu da araştırın kardeşlerim, buradan çok suç çıkar." dedi. Sedat Peker sizi neden tehdit etti? şeklindeki soruya ise, Çakır şöyle yanıt verdi:  "2019'daki yerel seçimlerde normal adaylar vardı. Ünye'den adaylar vardı. Hiç ismi geçmeyen bir isim Hüseyin Tavlı son 20 dakikada belediye başkan adayı yapıldı” diye cevap verdi.

"TEHDİT EDİLDİM, DAYAK YEDİM”

7 yıldır bu işi yapıyoruz diyen Gazeteci Cihan Çakır, konuyla ilgili olarak tehdit edildiğini ve o dönemlerde dayak yediğini de ifade ederek, “Ses tonu ikimizin de yüksekti ama kavga eder tonda değildi.  Ben haberi kaldırmayacağımı kesinlikle söyledim. Teşekkür edip kapattı. Araya başka aracılar girdi. Onlara da yüz vermedim. Bu benim ilk de değil. Bundan 3 sene önce Ünye belediye başkanı hakkında yolsuzluk haberleri yapıyorduk. Şunu da söyleyeyim. Şimdi Bakanlık derken şunu da unutmayalım. Tavlı ailesi ile Soylu ailesi arasında 50 yıllık yakın ilişki var. Gaziosmanpaşa'dan kaynaklanan. Bu bilgiyi de vermiş olayım. Çok fazla şeylerle karşı karşıya kaldık. Engelli olmama rağmen ben darp edildim. Önceki dönemde AKP Belediyesi’ni eleştirmiştik. Doğruları yazan gazetecilerin işi zor. Maddiyatla ve hukukla bastırmaya çalışıyorlar. İş mafyavari boyutlara kadar geliyor. Benim asıl üzüldüğüm nokta hukukun yanımızda olmaması. Emniyet kayıtlarında beni darp edenlerin kayıtları var. Savcılığa yansıdıktan sonra 2 yıl süren dosya açılmadan kapatıldı. Belediyelerdeki yolsuzluğu ve eş dost ilişkilerini yazıyorduk. Bu sebeple çok zor şeyler yaşadık." diyerek  o dönemde yaşadığı zor günlerini anlattı..

OLAYIN  ALTINDAN KİMLER ÇIKACAK?

Sedat Peker’in yaptığı açıklamalar artık Ordu’ya kadar dayandı.Peker’in attığı twitter büyük anlam taşıyor ve altından çok önemli konuların çıkacağı anlaşılıyor.2019 yerel seçimlerinde AK Partiden Ünye Belediye başkan aday adayı olan Adem Atik’e kesin gözüyle bakılarak aday belirlenmişti. Ancak, son 20 dakikada aniden yapılan bir süprizle hiç adı geçmeyen Hüseyin Tavlı başkan adayı olarak ilan edilmişti. Adem Atik ise bu değişime tepki göstererek AKP Ordu il başkanlığında tartışma yaşanma ve bazı kavgaların yaşanmasına neden olmuştu.

İşte aradan geçen bu zaman sürecinden sonra Hüseyin Tavlı’nın aniden aday gösterilmesine Sedat Peker aracılığı ile İç İşleri bakanı Süleyman Soylu’nun desteklediği anlaşılmaktadır.

Şimdi kamuoyunun gündemine oturan bu paylaşım yapılan eleştirilere göre Ünye Belediye başkanı seçilen Hüseyin Tavlı ile Sedat Peker arasında ne gibi bir bağlantı olabilir? Sedat Peker’in attığı Twittere göre, “Bu konuyu araştırın kardeşlerim, altından çok suç çıkar” ifadelerine göre adli makamlar ve  yetkililer  harekete geçerek soruşturmaları gerekir. Veya Sedat Peker’in her şeyi açıkladığına göre bu konuda bildiği bir şeyler varsa bunun da kamu oyuna açıklanmasını bekliyoruz.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ordu’lular bu yaz yine deniz manzarasına doyacak..Önceki Haber

Ordu’lular bu yaz yine deniz manzarasına...

Belediyeden Üretici köylülere 500 TL. hibe desteği..Sonraki Haber

Belediyeden Üretici köylülere 500 TL. hi...

Facebook Yorum

Yorum Yazın