4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Hindistan’lı bakalım Ordu’ya nasıl bir yatırım yapacak?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hindistan’lı bakalım Ordu’ya nasıl bir yatırım yapacak?
Bir haftadan bu yana Ordu’nun çok önemli bir misafiri var. Hindistan’ın Ankara Büyükelçisi Ordu Valisi Tuncay Sonel’i, Büyük Şehir belediye başkanı Hilmi Güler’i ve Ordu Ticaret odası başkanı Servet Şahin’i makamında ziyaret ederek bir takım görüşmelerde bulundu. Büyük elçi Sanjay Panda Türkiye’de 75 organizasyon yapmayı ve bunun birinin de Ordu’da olacağını söyledi. Bekleyip göreceğiz, Ordu’ya nasıl bir faydaları olacak.

Ticaret Bakanlığına bağlı Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)'nun organizasyonu kapsamında Ordu’ya  gelen Hindistan’ın Ankara Büyükelçisi Sanjay Panda, Vali Tuncay Sonel’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Ordu  üzerine Hindistan Ankara Büyükelçisi Sanjay Panda ile bir süre sohbet eden Vali Tuncay Sonel, “Karadeniz’imizin ve ülkemizin nadide şehirlerinden biri olan  Ordu’ya hoş geldiniz. Sizleri Ordu’da görmekten büyük memnuniyet duyuyoruz.Bu ziyaret ile Sayın Büyükelçimiz nezdinde iki toplum arasında güzel bir birliktelik olur” dedi.

BAŞKAN HİLMİ GÜLER’İ ZİYARET ETTİ..

Hindistan’ın Ankara Büyükelçisi Sanjay Panda, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’i ziyaret etti. Ziyaretin Ordu için önemli kazanımları olacağına dikkat çeken Başkan Güler, “Hindistan gibi güçlü bir devleti ve bir piyasayı Ordu ekonomisine, Türkiye ekonomisine Karadeniz’den açmak istiyoruz” dedi.

Başkan Güler, Hindistan büyükelçisi Şanjay Panda’ya“Hindistan ile güzel çalışmalar yapacağız”demesi dikkat çekti.

 Büyükelçi Şanjay Panda, “Ordu, fındık ve turizmde ciddi bir potansiyele sahip” dedi..

 OTSO BAŞKANI SERVET ŞAHİN’İ ZİYARET ETTİ.. 

 Ticaret Bakanlığına bağlı Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)'nun organizasyonu kapsamında ilimize gelen Hindistan’ın Ankara Büyükelçisi Sanjay Panda, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin’i makamında ziyaret etti.

Hindistan Ülke Günü programı kapsamında Ordu’ya gelen Sanjay Panda; “Hindistan büyükelçisi olarak ilk kez Ordu’ya geliyorum. Burada olmaktan da son derece mutluluk duyuyorum. Hindistan olarak Türkiye’de 75 organizasyon yapmayı planlıyoruz,bunlardan bir tanesi de mutlaka Ordu’da olacaktır. Bundan sonraki süreçte ticari ilişkilerin artması anlamında bu ziyaret son derece önemli, arzum, gelecekte yapılacak yatırımların Ordu’ya olması ve Ordu fındığının Hindistan’a ulaşmasıdır. Bu birlikteliğin, bu ortaklıkların gelişmesinde rol almak isterim” diyerek, misafirperverliğinden dolayı Başkan Şahin’e teşekkür etti.

Büyükelçi Sanjay Panda’ya Ordu hakkında bilgi veren Başkan Şahin’de; “Öncelikle fındık diyarı Ordu’ya hoş geldiniz. Sizleri Ordu’da görmekten büyük memnuniyet duyuyoruz.” diyerek  açıklamalarda bulundu.

Ziyaretin Ordu fındığını Doğu ülkelerine tanıtma anlamında önemli bir adım olduğunu dile getiren Şahin sözlerini şöyle sürdürdü; “İlimizin ihracat kaynağı fındığı yıllardır batı ülkelerine ihraç etmekteyiz, artık doğu ülkelerine de yönelmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bu ziyareti de bir başlangıç olarak görüyorum” dedi.

Bakalım bu Hindistan Ordu için neler yapacak, lafta mı kalacak gerçek yatırım ve icraat olacak mı?

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Büyük Şehirden Bir günde iki tören, bir Tren..Önceki Haber

Büyük Şehirden Bir günde iki tören, bir...

Bu ilde kaçak inşaata dur diyecek bir yetkili yokmuş?Sonraki Haber

Bu ilde kaçak inşaata dur diyecek bir ye...

Facebook Yorum

Yorum Yazın