4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Hekim Birliğine bağlı sağlık çalışanları iki gün iş bırakıyor..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Hekim Birliğine bağlı sağlık çalışanları iki gün iş bırakıyor..
KEKİM BİRLİĞİ adı ile kurulan Sağlık sendikasına bağlı bu sendikaya üye olan Doktorlar ve sağlık çalışanları 1 ve 2 Ağustos 2023 günü iş bırakarak görev yapacaklar. Peki hasta vatandaşlar ne yapacak?

Hastanelerden daha önce randevu alan zorunlu olarak uzak yerlerden Hastaneye gelen hasta vatandaşların halleri ne olacak. Çalışan sağlık görevlilerinin hakları varsa, hasta olan acil  tedaviye  ihtiyacı olan, canları ile mücadele eden vatandaşların halleri ne olacak. İki Ordu Devlet Hastanesine gelen  hastalar da aynı sıkıntıyı yaşayacaklar..

HEKİM BİRLİĞİ SENDİKASI  DERHAL KAPATILMALIDIR..

Türkiye’de Sağlık camiası ile ilgili başka sendikalar da var. Bu sendikalar haklarını  ve sorunlarını yasal yollardan masa başında yetkililerle görüşerek sorunları çözmeye çalışıyor. Ama, HEKİM BİRLİĞİ adlı sendika iş bırakarak, protesto ederek, sağlık camiasına büyük zararlar vermektedir. Çalışanları adeta “Anayasal hakkımız” diyerek iş bırakmaya teşvik ederek sağlık camiasının huzurunu bozmak, kışkırtıcı davranmak ve insan sağlığını hiçe saymaktadır. Bu nedenle söz konusu sendika hakkında yasal işlem yapılarak derhal kapatılmalıdır. Yoksa Türkiye’de insan sağlığı tehlikeye girerek hiçe sayılmaktadır.

SENDİKA TOPLUMA ZARAR VEREMEZ..

HEKİM BİRLİĞİ  sosyal medya üzerinden üyelerine seslenerek aşağıdaki açıklamayı yaparak “KORKMAYIN” diyerek adeta kışkırtıcı açıklamalar  yaptı..

“Sendikal haklarınızı kullanmaktan korkmayın ! Sayın üyelerimiz bazı illerden idarenin çalışanlara verdiği cezalarla ilgili yapılan “yürütmeyi durdurma” davalarına Danıştay’ın red kararı verdiği şeklinde duyumlar tarafımıza ulaşmaktadır. Sendikal eylem anayasal bir haktır, dolayısı ile hiçbir çalışana anayasal hakkını kullandığı için ceza verilmez, yaptırım uygulanamaz. Bizlerin idareden beklentisi; hukuki dayanağı olmayan açıklamalar yapması değil, uluslararası sözleşmeler ile anayasamız tarafından garanti altına alınan meşru, demokratik hakların kullanılmasını engellemeyecek açıklamalar yapmasıdır. Hukuk müşavirimizin iş bırakma eylemi ile alakalı makalesini bilginize sunuyoruz. Lütfen her zaman asılsız söylemlere değil bilgiye itibar ediniz ! İdeal sağlık sistemi inşası talebiyle anayasadan aldığımız güvence ile 1 ve 2 Ağustos'ta hep birlikte iş bırakıyoruz.”


Depreme dayanıklı olmayan binalar tespit ediliyor..Önceki Haber

Depreme dayanıklı olmayan binalar tespit...

Erken Fındık toplayana para cezası verilecek..Sonraki Haber

Erken Fındık toplayana para cezası veril...