2 -AŞ. ŞEHİR KADINLAR GÜNÜ
3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

Hayvan bakım ve kiralama oteli açıldı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hayvan bakım ve kiralama oteli açıldı..
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in desteğiyle ilçelerde hayvancılığı canlandıracak yatırımlar hayata geçiriliyor. Bu proje bu zamana kadar belki de Ordu ilinde yapılması gereken en güzel projelerden biridir. Başkan Güler, Mesudiye ilçe temaslarının ikinci gününde Türkiye’de ilk kez uygulanacak “Mesudiye Hayvan Bakım Oteli ve Hayvan Kiralama Merkezi” açılış programına katıldı. Başkan Güler konuşması sırasında Mesudiye’nin soğuk havasına dayanamadı ve soğuktan üşüyerek eli cebinde konuştu.

 

Satın aldığı inekle otelin ilk müşterisi de olan Başkan Güler, “Bu çok çağdaş bir proje. Bunun yaygınlaşmasıyla hayvancılığı daha kolay, daha pratik ve sevgi dolu bir hale getireceğiz” dedi.

 

OTELİN İLK MÜŞTERİSİ HİLMİ GÜLER OLDU

 

Başkan Güler, muhtarlarla kahvaltı programı sonrası Türkiye’de ilk kez Mesudiye ilçesinde hayata geçirilen Mesudiye Hayvan Bakım Oteli ve Hayvan Kiralama Merkezi” açılış programına katıldı. Kendisi de bir inek alarak otelin ilk müşterisi olan Başkan Güler, “Burada çok hayırlı bir işi, bir ilki gerçekleştiriyoruz. Hayvan bakım oteli bizim için çok önemli bir projeydi. İl dışına giderken ucuz fiyata elimizden çıkarmak durumunda kaldığımız hayvanları baharda tekrar pahalı bir fiyata almamak için bu otelde misafir edeceğiz. Satın almak istemeyenlere de kiralık vereceğiz. Bu çok çağdaş bir proje. Bunun yaygınlaşmasıyla hayvancılığı daha kolay, daha pratik ve sevgi dolu bir hale getireceğiz. Bende bir tane inek alarak buraya bağışlıyorum. Baharda da sütünü sağarak organik sütü buradan içeceğiz. Keçi projesi için de burası çok uygun. Hizmetlerimizin ucu bucağı yok. Bu otellerin sayısını artıracak ve örnek olacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

 

“MESUDİYE HAYVANCILIK ÜSSÜ OLACAK”

 

İlçenin bu yatırımla hayvancılık üssü haline geldiğini söyleyen Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, “Büyükşehir Belediye Başkanımızın bizi yönlendirmesiyle önemli bir projeyi ilçemize ve ilimize kazandırmış olduk. Vatandaşlarımız yazın memleketlerine geldiğinde hayvan alımı gerçekleştiriyor, dönecekleri zaman ise hayvanlarını baktırabilecekleri bir yer olmadığı için ucuz fiyata elinden çıkarmak zorunda kalıyordu. Bugünden itibaren hemşehrilerimiz gurbete gittiğinde hayvanlarını bizim bakım otelimize getirecek. Böylece hayvancılığın gelişmesine katkı sunacağız. Satın almak istemeyenler de kiralayabilecekler. Mesudiye’nin hayvancılık üssü olacağına dair kanıtımız bu yatırım oldu” şeklinde konuştu.

 

 

 

“EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

 

İlçe kaymakamı Ali Cemal Altınöz ise “Yerel dinamiklerin yöre halkının geçim kaynağına yönelik yatırımları hayata geçirmesi hepimizin istediği ve desteklediği işler” diyerek emeği geçen herkese teşekkür etti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Altınordu Belediyesi Adıgüzel’e, GÜZEL bir cevap verdi..Önceki Haber

Altınordu Belediyesi Adıgüzel’e, GÜZEL...

Sağa tıkla, sola tıkla, ORBEL’i gıdıkla..Sonraki Haber

Sağa tıkla, sola tıkla, ORBEL’i gıdıkla....

Facebook Yorum

Yorum Yazın