EN ÜST EVDE KAL
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Hayırsever iş adamları Real-Time PCR cihazı aldı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hayırsever iş adamları Real-Time PCR cihazı aldı..
Ordu Valiliği yaptığı bir önemli açıklama ile Ordu Halk Sağlığı merkezine yeni bir cihaz ve ekipmanlar daha alındığı haberi verildi. 5 Nisan 2020 tarihi itibariyle numune kabul etmeye ve Covid-19 testlerini yapmaya başlayan Ordu Halk Sağlığı Laboratuvarının test kapasitesi, Vali Seddar Yavuz’un girişimleri sonucu alınan yeni Real-Time PCR cihazları ve ekipmanları ile birlikte iki katına çıkarıldı. Ancak, bu cihazın hangi kişiler tarafından Ordu’ya getirildiği konusunda resmi bir açıklama yapılmadı.

VATANDAŞ VİRÜS RAPORU İSTİYOR..

Ancak, Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle daha önce Ordu’ya Tanı Kiti cihazı da gönderilmesi ve ardından hayır sever iş adamları tarafından Real-Time PCR cihazının da getirilmesiyle Koronavirüs (Covid-19) salgını ile daha verimli bir mücadele yapıldığı bir gerçek.

Ancak, bu virüsle ilgili her akşam Türkiye genelindeki raporlar Sağlık bakanlığı tarafından açıklanıyor. Ordu halkı da bu konuda Ordu için resmi raporlar istiyor. Ordu’da bu zamana kadar kaç hastamız oldu, kaç kişi hayatını kaybetti, kaç kişi iyileşti ve kaç kişiye teşhis koyuldu. Bu konuda vatandaşların sağda solda, yalan yanlış dedikodu mahiyetindeki söylentilerin önüne geçmek için  valilik tarafından resmi olarak açıklanmasını istiyorlar.

CİHAZA İLİŞKİN VALİLİK AÇIKLAMASI..

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgının engellenmesinde önemli bir yeri olan ve vaka tanımına uyan hastalarımızdan alınan numunelerin testinin yapıldığı Ordu Halk Sağlığı Laboratuvarına, yeni Real-Time PCR cihazları ve ekipmanları alındı.

Konuyla ilgili bilgi veren Vali Seddar Yavuz, “Sağlık Bakanlığınca sağlanan Real-Time PCR cihazının Ordu Halka Sağlığı Laboratuvarına gönderilmesiyle birlikte 5 Nisan 2020 tarihinden itibaren Covid-19 testleri, ilimizde yapılmaya başlanmıştı. Bu testlerin ilimizde yapılabilir olması, Covid-19 salgını ile mücadelemizde bizlere büyük avantajlar sağladı. Zaman kaybı önlendi. Daha çok olası vakaya test yapılarak, erkenden tedavi süreçleri başladı. Salgının yayılma hızı azaltıldı. Ancak, Ordu Halk Sağlığı Laboratuvarımızda daha fazla test yapılabilmesi için ihtiyaç duyulan yeni Real-Time PCR cihazları ve ekipmanlarının temini için bir çalışma başlattım. İlimizdeki hayırsever iş insanlarımızın maddi katkı ve destekleriyle yeni Real-Time PCR cihazları ve ekipmanlarını satın alarak, Ordu Halk Sağlığı Laboratuvarımızın kapasitesini iki katına çıkardık. Laboratuvarımızı, daha çok sayıda test yapılabilecek duruma getirdik. Ordu Halk Sağlığı Laboratuvarımızın önemli bir ihtiyacının karşılanmasında bizlere destek olan, katkıda bulunan hayırsever iş insanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu şehrin yöneticisi olarak, bizler her türlü tedbirleri alıyoruz. Covid-19 salgınıyla mücadelede Ordu ili olarak iyi durumdayız. Ancak, çok daha iyi durumda olmak için vatandaşlarımızı da alınan tedbirlere bir süre daha uymaya davet ediyorum” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Büyük Şehir evlere iftar yemeği gönderdi..Önceki Haber

Büyük Şehir evlere iftar yemeği gönderdi...

Kumbaşı sahili Karadenizin en güzel plajı olacak..Sonraki Haber

Kumbaşı sahili Karadenizin en güzel plaj...

Facebook Yorum

Yorum Yazın