3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

Haydi komşu, “BİR ALIŞVERİŞLE ÇOK ŞEY FARK EDER”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Haydi komşu, “BİR ALIŞVERİŞLE ÇOK ŞEY FARK EDER”
Ordu Ticaret ve Sanayi odasının da desteklediği Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) ile VISA, pandemi döneminin olumsuz etkilerine karşı küçük işletmeleri desteklemek amacıyla “Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder” sloganı kapsamında bir kampanya başlatarak tüketicilerden ihtiyaçlarını küçük işletmelerden karşılamaya davet etti. Haydi komşu alışverişini Mahalle bakkalından yap, desteğini esirgeme..

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa, ekonominin belkemiği KOBİ’lerin %99’unu oluşturan küçük işletmeleri pandemi sürecinde desteklemek üzere “Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder” kampanyasını başlattığını duyurdu. Kampanyanın amacı, ülke genelinde tüketicilere çağrıda bulunarak herkesi ihtiyaçlarını yaşadıkları bölgedeki yerel küçük işletmelerden karşılamaya teşvik etmek.

VISA tarafından yapılan araştırmalarda Avrupa’daki KOBİ’lerin %65’inin işletmelerinin geleceği açısından endişeli olduklarını ortaya çıkarmıştır. Pandemi süreci mal ve hizmet ticaretini elektronik ortama yöneltirken online ödeme seçeneklerini de öne çıkarmıştır.

VISA tarafından yapılan başka bir çalışma tüketicilerin alışverişlerini kendi mahallelerindeki küçük işletmelerden yapmaları hususuna sıcak baktıklarını ortaya çıkarmıştır. Tüketicilerin mahallelerindeki küçük işletmelerle aynı zamanda komşuluk ilişkisi de vardır. Bu durum dostane, ailevi bir yakınlaşma yaratmaktadır. Bu yakınlaşma durumu vefa duygularını da geliştirmektedir. İşte işin bu duygusal yanı da göz önünde tutularak bu zor dönemde mahallelerimizdeki küçük işletmelere sahip çıkılmalıdır.

KOBİ’lerin ülke ekonomisinin bel kemiği olduğunu vurgulayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu kampanya ile ilgili olarak “Ekonomide COVID-19 pandemisinden en çok etkilenenler küçük işletmeler oldu. Pandeminin başlangıcından bu yana ya kapalı kaldılar, ya da tam kapasiteyle çalışamadılar. Bu durum masraflarını karşılayamamalarına, finansmana erişimde zorluk çekmelerine, tedarik zincirlerin de ise aksamalara yol açtı. Şimdi ise kontrollü normalleşme dönemiyle ekonomide bir canlanma görüyoruz. Bu canlanmanın en önemli kaynağı ise tüketici harcamaları. Bu harcamaları doğru kanalize etmemiz halinde ekonomik toparlanmayı çok daha hızlı sağlayacağımıza inanıyorum. Burada da küçük işletmeler büyük rol oynuyor. Küçük işletmeler, KOBİ’ler ülke ekonomimizin bel kemiği, istihdamın can damarları. Dolayısıyla bu canlanma esnasında da tüketiciler olarak küçük işletmelere destek olmamız, ekonominin daha hızlı toparlanmasını, küçük işletmelerin faaliyetlerine kaldıkları yerden devam etmelerini, tedarik ve değer zincirlerinin de tekrar sağlıklı bir şekilde işlemesini sağlayacak. İşte bu kapsamda TOBB ve Visa olarak “Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder” kampanyasına başlıyoruz. Bu kampanya ile tüketicilerin yaptıkları alışverişle küçük işletmelere destek olabileceklerini vurgulamak, yapılacak bir alışverişin küçük işletmeler nezdinde çok önemli olduğunu ifade etmek istiyoruz. Küçük işletmelerin sesleri hiç bitmesin, hayatlarımızdaki yerleri hiç eksilmesin istiyoruz ve tüm herkesi bu kampanyaya destek vermeye davet ediyoruz” ifadelerini kullanmıştır.

Bu süreçte KOBİ’lerin desteklenmesi önem arz etmektedir. Ekonominin belkemiği niteliğindeki bu işletmeler, istihdam piyasası için de son derece önemlidir. KOBİ’lerin güçlenmesi makroekonomik göstergelere de olumlu yansıyacaktır. Bu farkındalık içinde biz tüketicilerin, KOBİ’lere yönelmesi ve ihtiyaçlarımızın temini noktasında KOBİ’lereden alışveriş yapmamız ve çevremize bu yönde telkin vermemiz önemlidir.

TOBB ve VISA işte bu genel durumu göz önünde bulundurarak Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder”kampanyası başlatmıştır. Ordu Ticaret ve Sanayi Odası olarak kampanyayı destekliyor ve bu kapsamda tüm tüketicileri mahallelerindeki işletmelerden alışveriş yapmaya davet ediyoruz.

Küçük işletmelerimizin sesleri hiç bitmesin, hayatımızdaki yerleri hiç eksilmesin! Her bir yurttaşımızı kampanya destek olmaya davet ediyoruz!

ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Altınordu Belediyesi Karantina bölgesine yardım gönderdi..Önceki Haber

Altınordu Belediyesi Karantina bölgesine...

E-Devlet Şifreniz PTT’ye gitmeden adresinize gelecek..Sonraki Haber

E-Devlet Şifreniz PTT’ye gitmeden adres...

Facebook Yorum

Yorum Yazın