AŞKIN KANDİL - evde kal

Haydi İş adamları Ordu’ya yatırım yapın görelim sizleri..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Haydi İş adamları Ordu’ya yatırım yapın görelim sizleri..
Kısa Adı : ORSİYAD.. Uzun adı : Ordulu Sanayici İş adamları ve yöneticileri derneği..Ara sıra böyle Ordu’ya gelir giderler. Valiyi ziyaret ederler, Belediye başkanlarını ziyaret ederler, artistik pozlar vererek Fotoğraf çektirirler, yiyip, içip, üç-beş gün tatil yaptıktan sonra da geldikleri yere giderler. Şimdi ORSİYAD başkan ve üyeleri Ordu valisi Seddar Yavuz’u makamında ziyaret ettiler. Vali Yavuz da Ordu’daki Yatırım fırsatları hakkında ORSİYAD Üyelerini Bilgilendirdi ..Hatta yanlarında bir Ordu milletvekili olduğu halde çeşitli açıklamalar yaptı.

Merkezi İstanbul’da bulunan Ordulu Sanayici İşadamları ve Yöneticileri Derneği (ORSİYAD) Başkanı Zeki Bakar, yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyesi iş insanları, Vali Seddar Yavuz’u makamında ziyaret etti ama ne yaptılar, ne konuştular, Ordu’ya hangi yatırımı yapacaklar..

Sayın ORSİYAD başkan ve yönetimi : Ordu’da insanlar, aç, işsiz, geçinemiyor. İş yok, iş sahası yok, fabrika yok. Siz bakmayın şehir içindeki kuru kalabalığa, o sokakta sessiz gezen insanlara .. İnsanlar çay içmeye, ekmek almaya, para bulamıyor. İş arayanlar, bazı sansarlar tarafından da sizlere iş bulacağım diye onları kandırmaya ve istifade etmeye devam ediyor. Vali beye ne sözü verdiniz, Ordu’ya hangi yatırımı yapacaksınız?  Sizlerden müjdeli haber bekliyoruz. Haydi İş adamları Ordu’ya yatırım  yapın görelim sizleri.. O zaman ellerinizden, gözlerinizden öpelim. Sizleri başımızın tacı yapalım.  Öyle valiyi, Belediye başkanını ziyaret et, iki fotoğraf at, bedavaya reklam yaptırın sonra  gidin, seneye bir daha gelirsiniz.

Ziyarette, ORSİYAD yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra AK Parti Ordu Milletvekili ve TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Dr. Şenel Yediyıldız ile Akıncılar Eski Başkanı ve İnsan ve Medeniyet Hareketi (İMH) Onursal Başkanı Mehmet Güney de yer aldı. 

Valilik Toplantı Salonunda ORSİYAD heyeti ile bir araya gelen Vali Yavuz, Ordu’da gerçekleştirilen yatırımlar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

İşadamlarına Ordu’da yapılabilecek yatırım fırsatları ve imkanları hakkında da bilgiler veren Vali Yavuz, Ordu’ya gelecek olan yatırımcının başta turizm olmak üzere tekstil ve diğer alanlarda faaliyet gösterebileceklerini ifade etti.

Ordu 2. OSB, Ünye ve Fatsa OSB’ler hakkında işadamlarına bilgiler veren Vali Seddar Yavuz, Ünye OSB’nin kamulaştırma çalışmalarının bittiğini ve altyapı ihalesine çıkılacağını söyledi.

“OSB’leri önemsiyoruz” diyen Vali Yavuz, Ordu’ya gelecek yatırımcılara tavsiyelerde bulundu. Vali Yavuz, “Ordu, geleceği parlak bir şehir. Gurbette yaşayan ve belirli bir sermaye birikimine ulaşmış hemşerilerimizin, kendi memleketlerine yatırım yapmalarını ve istihdam oluşturmalarını çok arzuluyoruz. Ordu, yatırımlar açısından önemli fırsat ve imkanlara sahiptir. Özellikle yeni oluşturulan OSB’lerin faaliyete geçirilmesiyle birlikte yatırım imkanları da daha artacaktır. Bu fırsatlar, gurbette yaşayan iş insanı hemşerilerimiz tarafından iyi değerlendirilmelidir” diye konuştu. 

Üç gün boyunca Ordu’da çeşitli ziyaretlerde bulunacaklarını belirten ORSİYAD Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Bakar ise, Vali Seddar Yavuz’a kendilerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ORDU BAROSU, HSK ÜYELERİNİ İSTİFAYA DAVET ETTİ..Önceki Haber

ORDU BAROSU, HSK ÜYELERİNİ İSTİFAYA DAVE...

MIDI Restoranda zarar ziyan tespiti yapıldı..Sonraki Haber

MIDI Restoranda zarar ziyan tespiti yapı...

Facebook Yorum

Yorum Yazın