Hastanede yakalanan sahte hemşire hakkında suç duyurusu yapıldı..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Hastanede yakalanan sahte hemşire hakkında suç duyurusu yapıldı..
Her şeyin sahtesi çıkan ülkemizde artık sahte Hemşire de türemeye başladı. Ünye Devlet Hastanesinde meydana gelen olayda “sahte hemşire” skandalı gündeme bomba gibi düştü. 10 gün hemşire üniformasıyla Hastanede dolaşan genç kadın sonunda yakayı ele verdi.

Ünye Devlet HastanesindeHemşire kılığında hastanede dolaşan Rabia Kaya’nın, hastanede nerelere gittiği ve ne zamandır bulunduğu güvenlik kameralarınca tespit edilerek sahte hemşire olduğu ortaya çıktı.

ÇELİŞKİLİ AÇIKLAMALAR

Hemşireliği 10 gün süren Rabia Kaya isimli kadının, 10 gün boyunca saat 16’dan sonra hemşire kıyafeti ile hastaneye gelerek dolaştığı, kendisine sorulan sorular karşısında yeni göreve başladığı ve gönüllü çalıştığı gibi çelişkili ifadelerde bulunduğu öğrenildi.

HASTANEDEN KAÇTI..

Hastanede kantin ve hastaya açık koridorlarda  dolaşan sahte hemşireye, güvenlik görevlisinin hangi serviste çalıştığını sorması üzerine gerçek ortaya çıktı.

Yapılan kimlik sorgulamasında yalanının ortaya çıkması üzerine genç kadın hastaneden kaçtı.

PSİKOLOJİK HASTA İDDİASI

Genç kadının ailesine ve çevresindekilere atamasının henüz yapılmadığı  ve hastanede gönüllü görev yaptığını söyleyerek, her gün hemşire kıyafeti ile hastaneye geldiği ve  psikolojik sorunu olabileceği de iddia arasında.

Yapılan araştırmalarımız sonucunda sahte hemşirenin  sosyal medyada sık sık hastaneden fotoğraflar paylaştığı görüldü.

SAHTE HEMŞİRE İFADE VERECEK

Sahte hemşire olayının ortaya çıkmasının ardından Ordu İl sağlık müdürlüğü idari soruşturma açarken, Cumhuriyet Başsavcılığı’da hukuki soruşturma başlattı.

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLAMA YAPTI..

Ünye devlet hastanesi’ndeki sahte hemşire olayınin ardından başlatılan soruşturma kapsamında Ordu il sağlık müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı.

Ordu il sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre ;konu ile ilgili Cumhuriyet Savcılığına şikayette bulunuldu belirtildi.

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN YAPILAN AÇIKLAMA SÖYLE

İlimiz Ünye Devlet Hastanesi Acil Servisinde isminin R.K. olduğunu öğrendiğimiz şahsın Hemşire forması ile Acil Servis alanlarında dolaştığı, kendisini hastalara ve çalışan personellere Hemşire olarak tanıttığı, hastaneye yeni atandığını söylemesi üzerine , Acil Servis Çalışanları tarafından 13.09.2023 tarihinde saat 22:00 civarında kişinin şüpheli davranışlarının tespit edilmesiyle vardiya sorumlusu yaka kartını görmek istediğinde yaka kartına nüfus cüzdanının takılı olduğu, nüfus cüzdanında da isminin C.K. olarak kayıtlı olduğu tespit edilmiştir. Acil Servis vardiya şefi olaydan şüphelenmesi üzerine kişiye beklemesini söylemiş ve güvenlik çağırmak üzere gittiğinde şahıs olay yerinden kaçmıştır.

Konu ile ilgili yapılan geriye yönelik inceleme ve  kamera görüntülerinde kişinin 10 günlük süre içerinde aralıklı olarak  kantin bekleme alanlarında, aktif tedavinin yapılmadığı alanlarda  gezdiği, tedavi  hizmetlerinde herhangi bir işlem ve tedavi yapmadığı güvenlik kamera kayıtları incelenmesinde tespit edilmiştir.

Konu ile ilgili İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından inceleme başlatılmış olup,  ilgili kamera kayıtlarının hazırlanmasına müteakip Cumhuriyet Savcılığına 14.09.2023 tarihiyle suç duyurusunda bulunulmuştur denildi...

 

 


BÜYÜK MELET PROJESİ , YENİ YAŞAM ALANI OLACAK..Önceki Haber

BÜYÜK MELET PROJESİ , YENİ YAŞAM ALANI O...

CAMİ VE OKUL TEMİZLİĞİNE BÜYÜK ÖNEM..Sonraki Haber

CAMİ VE OKUL TEMİZLİĞİNE BÜYÜK ÖNEM..