4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

HANİ GENEL KURUL TOPLANTILARI YASAKTI?..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
HANİ GENEL KURUL TOPLANTILARI YASAKTI?..
Haber: Osman ŞAHİN /// İçişleri bakanlığı genelge yayınlamıştı. 07.11.2020 tarihli genelgeyi 81 ilin bütün valiliklerine gönderilmişti. Valilik de bu genelgeyi yayınlayarak biz de haber yapmıştık. Genelgede genel kurul toplantıları 3 ay daha ertelenerek 01.03.2021 tarihine kadar uzatılmıştı. Buna STK’lara ve kamu toplantıları yani dernek genel kurulları da dahil edilmişti. Yani bizler bu yasak nedeniyle basın kuruluşu derneği olarak kongre yapamıyoruz. Ama AK Parti Ordu kadın kolları bugün 6. Olağan genel kurul toplantısını yaptı.

Hiç kimse kusura bakmasın, hiçbir siyasi partiyle şahsi hiçbir meselemiz ve derdimiz yok. Bu soruyu sadece Ordu valisi sayın Tuncay Sonel’e soruyoruz? Bizim tek derdimiz Pandemi kuralları ve yasaklarına uyulmamasıdır.

İŞTE CEVAP BEKLEYEN SORULAR..

-Acaba bu kongrenin yapıldığından sayın valimiz Tuncay Sonel’in haber yokmu, Sivil Toplum il müdürlüğü bu kongreye neden ve nasıl izin verdi?

-Yoksa çıkarılan bu kongre yasakları ile ilgili yönetmeliğe siyasi partiler dahil değil mi, veya dahil de AKP yasak kapsamı dışında mı tutuluyor. Acaba bizim bir yanlışımız varsa uyarılarınızı ve düzeltmenizi bekliyoruz.

-Pandemi nedeniyle esnaflar kapalı, sokaklarda oturmak yasak, sigara içmek yasak, sosyal mesafeyi korumak şart, maskesiz dolaşmak yasak. Bu kurallara uymayanlar hakkında yasal işlemler yapılıyor.

-Pandemi süreci içersinde kendiniz de bizzat personelleriniz ile birlikte sokakları ve esnafları denetleyerek kontroller yaptınız.  Peki AK Partinin bu yaptıklarına şu durumda göz mü yumacaksınız?

-Şimdi kongrenin fotoğrafı ortada.. Katılanlar belli. Burada sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı ve yasak olduğu halde resmen milletin gözüne baka baka genel kurul yapılıyor.

-Vatandaşlara gelince uygulanan yasaklar veya bir derneğin kongresi yasaklanırken, AK Partinin kongre yapmasına neden müsaade ediliyor.? Hatta Ordu Barosunun genel kurulu dahi bu nedenle iptal edilmişti.

Sayın valimiz Tuncay Sonel ;

Biz vatandaş olarak, bu kurallara uymadığımız zaman, güvenlik kuvvetleri veya görevliler hemen gereğini yaparak cazai işlem yapıyorlar. Peki bizleri gören güvenlik güçleri bugün yapılan bu kongreyi görmediler mi? Yoksa gördüler de AKP olduğu için korktular mı, sizlerin bu manzaradan haberiniz var mı?

Bu konuda ne gibi bir cevap verecek, veya ne gibi bir işlem yapmayı düşünüyorsunuz?

Yoksa sessiz mi kalacaksınız, lütfen bir açıklama bekliyoruz!..

Kongreye Pandemi nedeniyle basın mensupları dahi davet edilmedi.

AKP Ordu il kadın kollarının  kongresi bugün Atatürk Kapalı spor salonunda yapıldı , kongreye katılan önemli isimler arasında, AK PARTİ Genel Merkez Kurucular Kurulu Üyesi İstanbul Milletvekili , Mihrimah Belma Satır, Genel Merkez Kadın Kolları Genel başkan Yardımcısı, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Serpil Kavrak, Genel Merkez MKYK Üyesi Elif Gülsüm Yılmaz, Büyükşehir Şehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, İl Başkanı Halit Tomakin, İlçe Başkanları, Belediye Başkanları, MHP İl Başkanı Naci Şanlıtürk, STK Başkanları ile çok sayıda partili katıldı. Hiçbirisinde sosyal mesafe kuralı yoktu.

SAYIN VALİ, BU KARARI İÇİŞLERİ BAKANLIĞI SİZE GÖNDERDİ.

SİZLER DE TEBLİĞİ OLARAK GEREKLİ MAKAMLARA İLETTİNİZ.. BİZ DE SAYFALARIMIZDA YAYINLADIK. HALKA DUYURDUK..

7.11.2020 Tarihli genelge..

Koronavirüs salgınında yaşanan artış nedeniyle, derneklerin genel kurulları, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve üst kuruluşları, birlikler ve kooperatifler tarafından düzenlenecek etkinlikler (genel kurul toplantıları dahil) 3 ay süreyle tekrar ertelendi.

1-Dernek genel kurullarının ertelenmesine ilişkin durum doğrultusunda; daha önceden 01.12.2020 tarihine kadar yapılmaması kararlaştırılan, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve üst kuruluşları, birlikler ve kooperatifler tarafından düzenlenecek etkinliklerin (genel kurul toplantıları dahil)01.03.2021 tarihine kadar ertelenmesi gerektiği değerlendirildi. 

Sonuç olarak yukarıdaki genelgeye neden uyulmadığı, siyasi partiler veya vatandaşlar arasında neden ayırım yapıldığı konuları kamu oyu tarafından cevap bekleniyor


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Hastane çalışanı Covid-19’dan hayatını kaybetti..Önceki Haber

Hastane çalışanı Covid-19’dan hayatını k...

OTOMOBİL YANDI: 1 KİŞİ ÖLDÜ..Sonraki Haber

OTOMOBİL YANDI: 1 KİŞİ ÖLDÜ..

Facebook Yorum

Yorum Yazın