4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Hamsi Festivalindeki şenlik ve konserler ertelendi..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Hamsi Festivalindeki şenlik ve konserler ertelendi..
Fatsa İlçesinde düzenlenen Hamsi Festivalindeki eğlenceler ertelendi ama Festivalde yine de hoş, güzel ve renkli görüntüler ortaya çıktı. Festivalin en ilginç dikkat çeken gıdası Hamsi döneri olurken, Vali Tuncay Sonel ile Büyük Şehir Belediye başkanı M. Hilmi Güler’in dikkatini çeken Bal kabağını incelemeleri oldu. İki yöneticimize bir Kabak düştü.

Fatsa ilçesinde bu sene 4.sü yapılan geleneksel Hamsi festivaline şehit acısı düştü. "Pençe-Kilit Operasyonu” bölgesinde, 26 Kasım 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından  açılan taciz atışı sonucu  4 askerimizin şehit düşmesi ve 2 askerimizin de yaralanması sonucu  festivalde akşam üstü  yapılması gereken konserler ve eğlence programları iptal edildi.

Bu nedenle yöneticilerin yaptığı açıklamada ise Festival kapsamında yapılacak olan konserler ve etkinlikler Pençe-Kilit Operasyonunda şehit olan kahraman askerlerimiz nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiği açıklandı. Festival sadece Mehteran gösterileri ile başladı, hamsi ikramları ve alışverişlerle devam etti.. 

Festivale yine de ilgi büyük oldu. Yoğun bir katılım olmasına rağmen sadece satıcı tezgahlarındaki ürünler ilgi gördü ve güneşli bir havada vatandaşlar üzgün de olsun birazcık değişiklik yaşamış oldu.

Fatsa Belediyesi ve Fatsa Dernekler Federasyonu iş birliği ile düzenlenen 4. Ulusal Hamsi Festivaline Vali Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu vekili  Dr. Şenel Yediyıldız, Ergün Taşçı, Fatsa Kaymakamı Avni Kula, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları, ve çevre yakın hemşerilerimizin yoğun katılımlarıyla gerçekleştirildi.


Özlem Erdem ile Erkan Güngör Evlendiler..Önceki Haber

Özlem Erdem ile Erkan Güngör Evlendiler....

Sosyal Güvenlik il müdürü Günay, önemli açıklamalarda bulundu..Sonraki Haber

Sosyal Güvenlik il müdürü Günay, önemli...