4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

HALİT TOMAKİN, PARTİSİNE ZARAR VERMEYE BAŞLADI..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
HALİT TOMAKİN, PARTİSİNE ZARAR VERMEYE BAŞLADI..
Ordu’da son günlerde AK Parti büyük zarar görmeye başladı. İktidar partisi olan AK Parti Ordu’da iniş yönünde adeta çökmeye başladı. Ayrıca, aynı partiden olan Büyük Şehir Belediye başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, yaşına rağmen hizmette yükselişe geçerken, AKP Ordu il başkanlığına yeni seçilerek yeniden görevine devam eden Halit Tomakin, tutum, davranış, uygulamaları ve konuşmaları ile halkın nazarında büyük puan kaybederek inişe geçmeye devam ediyor. Ancak, partiyi şu anda başkan Hilmi Güler, ayakta tutuyor.

Bilindiği gibi 17 Şubat tarihinde yapılan AKP. 7. Olağan kongresi sonrasında tek aday olarak delegeler tarafından yeniden mecburi il başkanı seçilen Halit Tomakin, kongrede olduğu gibi, kongreden sonra da büyük tepkiler almaya başladı.

İLK TEPKİ KONGREDE  YAŞANDI..

Partinin kongresinde gazetemiz sahibi Osman Şahin tarafından açılan bir protesto pankartına, divan heyeti büyük tepki göstermiş ve buna kızan divan başkanı, kürsüde konuşma yapan başkan Halit Tomakin’e “Konuşmanı 30 saniyede bitir, yoksa seni Cumhurbaşkanına şikayet ederim” diyerek kendisini adeta azarlayıp tepki göstererek başkan Tomakin’i bin kişi üyenin huzurunda aşağılamış, küçük düşürmüş ve astığımız pankartın intikamını Tomakin’den almaya çalışmıştır. Bu sözler kongrede geniş yönlü yankılara neden olmuştu. Aynı sözler hala kamu oyunun gündeminde konuşulmaya devam etmektedir.

FINDIK HAKKINDA KONUŞMASI DA BÜYÜK TEPKİ ALDI..

Daha sonra kongrenin akabinde bir TV. Programında  konuşma yapan AKP İl başkanı Halit Tomakin, kendisine fındık fiyatları konusunda sorulan bir soruya ise, “30 Nisana kadar fındığınızı satın, yoksa fiyatlar düşebilir” açıklaması yapması da fındık üreticileri tarafından büyük bir tepkiyle karşılanarak eleştirilere neden oldu.

Fındık üreticileri, başkan Tomakin, bizleri koruyup, fiyatların yükselmesini istemesi gerekirken, fiyatlar düşecek, Fındığınızı satın diye beyanat vermesinin üreticinin yanında değil, tüccarın ve tefecinin yanında olduğunu bir kez daha ispatlamıştır denildi. Başkan Tomakin, bu konuda da büyük tepkiler aldı ve hatta CHP’lilerin de hedef noktası haline geldi. Kendisiyle adeta alay edilerek dalga geçildi.

PANDEMİ ORTAMINDA YOĞUN ZİYARET..

AKP Ordu İl başkanlığına yeniden seçilen Halit Tomakin’in makam odası her gün ziyaretçilerle dolup taşmaya devam ediyor. Kongreden sonra Ordu’nun pandemi konusunda 1. sıraya yükseldiği halde vatandaşların ve esnafların denetime tabi tutulması, kurallara uyması konusunda yapılan sıkı bir çalışma olduğu halde AKP il binasının “LEBALEB” dolası sosyal mesafe  gözetmeksin yapılan ziyaretler ve bunlara ait fotoğrafların da sosyal medyada nispet yaparcasına paylaşılması ayrı bir tepkilere neden oluyor. Vatandaşlar, bizlere uygulanan yasak ve kesilen cezalar, AKP’lilere karşı neden uygulanmıyor, bunların ayrı bir özelliği mi var diyerek eleştirilerin odak noktası haline geldiler. Bu nedenle AKP Ordu’da seçmen kaybetmeye devam ediyor.

BAŞKAN HİLMİ GÜLER  YÜKSELİŞTE..

Ordu genelinde AKP’den seçilmiş bulunan Belediye başkanları arasında çalışmaları ile BÜYÜK puan toplayan ve halkın taktirini kazanan Ordu Büyük Şehir Belediye başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ekip çalışmaları ve uyguladığı projeleri ile halkın taktirini kazanırken, hem Ordu’ya yaptığı hizmetleri ile, hem de Ordu halkının bir ağabisi olarak alınan son bir kararla Ordu’yu da aşan başkan Güler’in Avrupa konseyi yerel ve bölgesel kongresi asil üyeliğine seçilmesi Ordu için ne kadar büyük bir katkı sağladığının işaretini vermiş bulunuyor.

TOMAKİN DÜŞÜYOR,

GÜLER ÇIKIYOR!..

BÖYLE BAŞKANLIK OLMAZ..

İşte Ordu’da iktidar partisinin son durumu. Yukarıda ifade ettiğimiz nedenlerden dolayı AKP. aldığı tepkilerinden dolayı büyük bir puan kaybederek inişe geçmiş durumda. İktidar partisi adına böyle bir başkanlık olamaz.

Yaşına ve tecrübesine göre Ordu’ya yaptığı hizmetleri ile Avrupa’ya kadar açılan başkan Hilmi Güler’in emek ve çabalarına gerçekten yazık oluyor. Zaman neyi gösterir bilemeyiz ama, şayet Hilmi Güler’in Avrupa konseyinde de görev alması sonucu Ordu’ya yapacağı hizmetlerde bir aksama olursa, bu gidişle gelecek seçimde AKP en çok 2 milletvekilini zor çıkaracağa benziyor.

Ancak, tahmin edilen bir konu daha var ki, başkan Hilmi Güler, yoğun görevleri nedeni ile Turkcell yönetim kurulu üyeliğinden istifa etmişti. Şimdi daha ağır ve sorumluluk isteyen bir göreve daha getirildi. Sorunları çözmeye yetişemezse Belediye başkanlığını bırakıp, Avrupa’daki görevine dönerse hiç de şaşırmayalım. İşte o zaman Ordu’da AKP bitmiş demektir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Reisimiz bu soruna acil olarak el koymalıdır. AKP Ordu il başkanı Halit Tomakin yaptığı davranış ve açıklamaları ile büyük tepkiler almaya başladı. Yoksa Ordu elinizden gidecek.. Şimdilik bizden uyarması.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TALİMAT BÜYÜK BAŞKANDAN, HİZMET KÜÇÜK BAŞKANDAN..Önceki Haber

TALİMAT BÜYÜK BAŞKANDAN, HİZMET KÜÇÜK BA...

Ünye’ye 5 km. Bisiklet ve yaya yolu yapılıyor..Sonraki Haber

Ünye’ye 5 km. Bisiklet ve yaya yolu yapı...

Facebook Yorum

Yorum Yazın