4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Hak yerini buldu.. Hemşire Anne çocuğuna kavuştu..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hak yerini buldu.. Hemşire Anne çocuğuna kavuştu..
Hani bir söz vardır, gün gelir, hak yerini mutlaka bulur derler. Feryat eden hemşire annenin imdadına uzman bilirkişi raporu yetişerek çocuğun velayetini tekrar annesine verdi. 26 Kasım tarihinde “Covid19 Sağlık çalışanı hemşireyi mahkeme çocuğundan ayırdı.” Başlığı altında yayınladığımız haberden sonra mahkemenin kararına itiraz eden Av. İrfan Demir’in itirazları kabul edilerek çocuğun velayeti babadan alınarak anneye verildi. Baba Mehmet Atakan Deniz çocuğuna ayda 500 TL. nafaka ödeyecek.

Daha önce yayınladığımız haberimizde eşine boşanma davası açan Ordu Devlet hastanesinde çalışan hemşire Cemile Deniz’in Covid19 ambulans bölümünde görevli olduğu ve sürekli evlere girip çıktığı gerekçesiyle sağlık açısından 5,5 yaşındaki çocuğu Şükrü Kuzey’in velayetini babası Mehmet Atakan Deniz’e vermişti. Hemşire Cemile Deniz bu karar sonucu adeta şok olmuş ve sağlık bakanı Fahrettin Koca’dan yardım istemişti..

Ordu 2. Aile mahkemesi tarafından verilen karara hemşire Cemile Deniz’in avukatı İrfan Demir itiraz etti.  İtiraz, bir heyet tarafından oluşturulan bilirkişi tarafından incelenerek "Çocuğun yaşı ve gelişim özellikleri itibariyle anne ilgi, sevgi ve şefkatine ihtiyaç duyduğu düşünüldüğünden, velayetin anneye verilmesinin uygun olacağı kanaati oluşmuştur" denildi.

Daha sonra bilirkişi raporunu inceleyen Ordu 2’nci Aile Mahkemesi verdiği ara kararla anne avukatının itirazını kabul etti. Velayeti babadan alarak yeniden geçici süreliğine anneye verdi. Küçük çocuk babadan alınarak, anneye teslim edildi.

Baba, Mehmet Atakan Deniz’in de çocuğuna  aylık 500 TL. nafaka ödenmesine ve ayrıca, hafta sonları ve bayramlarda görüş izni sağlayarak, mahkemenin masrafını da babanın ödemesine hükmetti.

AVUKAT DEMİR’DEN ANNEYE MÜJDE..

 Cemile Deniz’in avukatı İrfan Demir, çok mutlu olduklarını söyleyerek mahkeme kararını anneye ulaştırarak müjde verdi. Avukat Demir, "Ekim ayı içinde çocuğun velayetinin annesine verilmesine karar verilmişti. Ancak 20 Kasım'da mahkeme, kararını değiştirdi ve velayeti babaya verdi. Bizi burada ilgilendiren esas konu ise çocuğun velayeti anneden alınırken, annenin çalıştığı iş itibarıyla koronavirüs yüksek risk taşıdığından bahisle çocuğun velayetinin babaya verilmesiydi. Bu karar toplumda da infial yarattı. Önemli olan, çocuğun velayetinin annede olmasaydı. Mahkemeye itirazda bulunduk, bunun üzerine sosyal inceleme raporu düzenlendi. Raporda, 'Çocuğun, annenin ilgi ve şefkatine muhtaç olduğu, annenin yanında çok daha mutlu olduğu gözlemlenmiştir. Bu rapor üzerine çocuğun velayeti yeniden anneye verildi" dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sitemizde 19 tane yolsuzluk ve hırsızlık haberleri engellendi..Önceki Haber

Sitemizde 19 tane yolsuzluk ve hırsızlı...

Başkan Güler, Engelliler günü mesajı yayınladı..Sonraki Haber

Başkan Güler, Engelliler günü mesajı yay...

Facebook Yorum

Yorum Yazın