İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Gürgentepe'nin Muhtarları Belediye başkanının küfründen çok hoşlanmışlar..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Gürgentepe'nin Muhtarları Belediye başkanının küfründen çok hoşlanmışlar..
Geçtiğimiz günlerde gazetemize telefon açarak ana-avrat küfür eden Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin’e destek verilerek Mahalle muhtarları ve STK’lar sahip çıkmışlar. Bu küfre imza atarak mühür basmışlar ve imza atmışlar. Demekki, Gürgentepe halkı küfürden çok hoşlanmışlar ki, Belediye başkanını desteklemek için onları temsil eden Mahalle muhtarları ile STK’lar bu küfürün altına imza atmışlar.. Ancak bu isimlerin kimler olduğu açıklanmamış. O zaman kim hangi muhtar ve STK’lılar imza atmış bize de gönderin yayınlayalım.. Bu konuda Sayın Gürgentepe kaymakamı ve Sayın Ordu Valisini göreve davet ediyoruz. Mahalle muhtarlarına verilen mühür, küfürlerin onayında kullanılmak için mi verildi. Milleti temsil eden bu mührün onuru, gurur ve haysiyeti bu kadar mı? Bir Belediye başkanının ettiği küfürleri bir Kaymakam ve bir Vali olarak siz de destekliyor musunuz?

Bazı kişiler haberci ve gazetecilik kispeti adı altında Feyk haber siteleri yaparak gazetecilikle ilgi ve alakası olmayan sadece ve sadece Belediyelerden nemalanmak ve onların bültenlerini yayınlamak, reklamını yapmak ve ayrıca bazı kişilere menfaat ve çıkar uğruna  yalakalık yapmak için sosyal medyada siteler kurarak yayınladıkları haberlerine Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin’in ettiği küfürlerine destek vererek gazetecilik mesleğinin onuru, gurur ve şerefine de leke düşürerek “KÜFÜRÜ DESTEKLEYEREK”  kendileri de bu küfürü onaylayarak adeta  bu ayıp ve ahlak dışı davranışa ortak olmuş demektir. İşte, herkesin ahlaki ve yaşam tarzı da burada açıkça ortaya çıkmış sayılır. Ancak, bu gibi haberlere destek vererek yayınlayan kişiler asla muhatabımız olamazlar. Çünkü, bunların amaçları sadece bizi tahrik ederek, hakaret ettirmeye ve gazetecilik kuralları dışına çıkmamızı zorlayarak olayı başka yönlere çekmektir. Biz YÖN gazetesi olarak bu tahriklere ve oyunlara asla gelmeyecek ve muhatap olmayacağız.

YAYINLANAN BİLDİRİNİN ÖZETİ AYNEN ŞÖYLE..

İsim vermeden gazetemizin haberine karşı Gürgentepe Belediye başkanına destsek verildiği beyanatı yayınlanarak kısaca şu ifadelere yer verilerek, “STK ve MUHTARLARDAN ŞAHİN’E TAM DESTEK”. Başlık bu şekilde..Gürgentepe STK ve Muhtarların ortaklaşa yaptıkları açıklamada, “Son günlerde bazı gazete ve sosyal medya hesaplarında Gürgentepe Belediye Başkanımız Yaşar Şahin hakkında kişilik haklarını rencide edici şekilde itibarını hedef alan asılsız, gerçeği yansıtmayan yayınlar ve paylaşımlar yapılmıştır. Gürgentepe halkı kendisini bir anlık öfkesi ile değil, kırk yıllık sosyal hayata olan katkısı ile tanımış ve tanımaya da devam edecektir.” denilmiştir.

Peki o zaman başkan Şahin’i desteklediği açıklamanızı neye göre yaptığınız ve o altına mühür vurduğunuz, imza attığınız mesajlarınıza göre, ses kaydını bir kez daha dinleyin, kamu oyu sizin notunuzu da ona göre versin. İşte o linki tıklayınız..

https://www.yongazetesi.com/video/gurgentepe-belediye-baskani-yasar-sahinin-gazeteciye-ettigi-kufurler-ve-hakaretler-124

 Ve destek mesajının devamında, başkan Şahin’e güvenlerinin tam olduğu belirtilen açıklamada,“Ülke olarak hassas dönemden geçtiğimiz bu günlerde kısır çekişmeleri bir tarafa bırakıp, birbirimize kenetlenip, ilçemiz sorunlarına odaklanmamız gerekmektedir. STK’lar ve Gürgentepe Mahalle Muhtarları olarak başkanımıza güvendiğimiz tamdır”demişler ve bu imza atanları .alkışlıyoruz..(!) Adınız, kimliğiniz ve ahlaki yapınıza göre sizler destek vermeye devam edin.

BİZE GÖNDERİN, BİZ DE YAYINLAMAK İSTİYORUZ..

Bu konuda haberin fotoğrafının yanına hemen bir imza ve mühür küpürü koyulmuş. Ancak, kimler, hangi Mahalle muhtarları ve hangi STK’lar bu küfürü tasdik ederek imzaladıkları okunmuyor. Gerçekten burada namusumuz ve şerefimiz üzerine söz veriyoruz. Bu isim ve imza listesini bize de gönderin biz de aleyhimizde olduğu halde manşetten  yayınlamak istiyoruz.İsimler kimlerdir, içerikleri nelerdir gerçek mi,  madem ki; başkanın ettiği küfürle bir Belediye başkanı destekleniyorsa, bunu yayınlamak da bizim için bir şereftir.

KAYMAKAM VE VALİYİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ!..

Sayın, Gürgentepe kaymakamı, Sayın Ordu valisi, başkan Yaşar Şahin’in şahsımıza karşı bir Belediye başkanı olarak ettiği küfürleri duymadınızsa yukarıdaki linki sizler de tıklayın, dinleyin ve öğrenin, duymadınızsa duyun. Ona göre de kararınızı verin. Tabiki, sizlere emirvaki yapmıyoruz. Buna hiçbir zaman yetkimiz yok. Sizlere görevinizi öğretecek de değiliz. Sadece ilçenin ve ilin mülki amiri olarak sizlere sesleniyoruz. Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin’in biz gazeteciye ettiği küfürlerin sesini dinlediniz mi? Tasvip ediyor musunuz?  Bu Belediye başkanı ve muhtarlar hakkında ne gibi bir işlem yapmayı düşünüyorsunuz? Bir Mahalle muhtarının bu mührü her yere basma hakkı var mı? Varsa sözümüzü geri alıyoruz.

MUHTARALARA MÜHÜRLER KÜFÜRLERİ TASDİK ETMEK İÇİN Mİ VERİLDİ?

Şimdi bilemiyoruz. Şayet doğru ise, Feyk haber sitesinde haberin fotoğrafında da görüldüğü gibi bir takım isim ve imzalar atılarak mühürler basılmış. Bu kişilerin Mahalle muhtarları ile STK temsilcileri oldukları belirtiliyor.

31 Mat 2019’da seçimle iş başına gelen mahalle muhtarlarına mazbata ile birer mühür dağıtıldı. Yönetim yetkisi verildi. Peki bu mühürler Belediye başkanının ettiği küfürleri desteklemek için küfrünün altına destek  onayı için i verildi? Muhtarların tutum ve davranışları yasalara uygun mudur? Yetkili amirleri olarak cevabınızı bekliyoruz.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bu kafayla Ordu’nun otopark sorunu çözülemez..Önceki Haber

Bu kafayla Ordu’nun otopark sorunu çözül...

Emine’nin bedeli, Vali Seddar Yavuz’un kaderi..Sonraki Haber

Emine’nin bedeli, Vali Seddar Yavuz’un k...

Facebook Yorum

Yorum Yazın