GÖREVİNDEN ALINAN AKP’Lİ BAŞKAN BİZİ BİLE KANDIRDI..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
GÖREVİNDEN ALINAN AKP’Lİ BAŞKAN BİZİ BİLE KANDIRDI..
AK Parti siyasetini gerçekten çözmek 22 yıldır mümkün olmadı. Partideki görevlerinden alınanlar açıklama yapacağım, diyor sonradan vazgeçiyorlar. Tıpkı bunlardan birisi de görevinden alınan Akkuş İlçe başkanı Ayşe Can Solakoğlu gibi ser verdi, sır vermedi.. Bizi bile kandırdı.

AK Parti Akkuş ilçe başkanı Ayşegül Can Solakoğlu AKP genel merkezi tarafından başkanlık görevinden alınmış ve tepkilerini sosyal medyada gündeme getirerek konuyla ilgili açıklama yapacağını açıklamıştı.

Partisi için yıllardır fedakarlık yapan ve Akkuş halkı için bir çok başarılı hizmetlere imza atan Ayşe hanım, her nedense başına gelen olayları ve görevden alınmasının nedenleri konusunda ser verdi, sır vermedi.

Görevinden alınan AKP Akkuş ilçe başkanı Ayşegül Can Solakoğlu’nun görevden alınmasının akabende aldığımız duyumlar sonucu YÖN gazetesi olarak, kendisine telefonla ulaşarak olayın perde arkasında elbette  bazı olayların olduğunu ve bizleri arayıp gereken açıklamayı yapacağını ifade etmişti.

Daha sonra aradan geçen kısa bir süre sonra kendisini aradığımız Ayşe hanım telefonlarımıza cevap vermeyerek Whatsapp dan gönderdiği mesajında “Osman bey açıklama yapmak istemiyorum  benimle ilgili lütfen konuşmayın.” cevabını yazdığı gibi bir de baktık ki, bizleri sosyal medya sayfasından da engellemiş..

OLAYIN PERDE ARKASI ÇOK  VAHİM..

AK Parti Akkuş ilçe başkanı Ayşe Can Solakoğlu’nun görevden alınmasının perde arkasında bir şirket konusunda sermaye paylaşımı nedeni ile aralarında anlaşmazlık olduğu ve başka bir AK Partili başkan tarafından darp edildiğini ve bu konuda darp raporu olduğu söylense de olayla ilgili elimizde kesin bilgi ve belge olmadığı için bunların şimdilik  kesin olarak doğru bilgi olmadığını sadece bir iddia veya söylenti olduğunu da kabul etmek gerek. Fakat, gerçekten olayın arkasında büyük ciddi çok önemli olayın  olduğunu, bu nedenle Ayşe başkanın açıklama yapmasının engellendiği  bilgilerine ulaşsak da kesin bilgi olmadan bizim de yazmamızın doğru olmayacağını belirtmek istiyoruz. Fakat, YÖN gazetesi olarak  er veya geç  bu konudaki bilgi ve belgelere mutlaka ulaşacağımıza da inanıyoruz.

KONUŞURUM DİYENLER HEP SUSTU..

Bilindiği gibi Ak Parti siyasetini 22 yıldır çözemediğimizi ifade etmemizin nedeni ise Parti içersinde görevden alınanlar konuşacağım diyenler hep sustu  veya susturuldu.

Mesela, Bülent Arınç, Melih Gökçek, Ahmet Davutoğlu, gibi partiden ayrılan  isimler görevlerinden alınanlar hep “Konuşacağız” dediler, fakat bir türlü konuşamadılar, susturuldular..

İşte bunlardan birisi de partinin Akkuş gibi küçük bir ilçenin başkanlığını yapan Ayşe Can Solakoğlu’da  görevden alınması konusunda maalesef “Konuşacağım, açıklama yapacağım” demesine rağmen neden sustuğu merak konusu oldu. Ayşe hanım da böylece ser verdi, sır vermedi.

 


Görevi sırasında darp edilen doktor, ameliyata devam etti..Önceki Haber

Görevi sırasında darp edilen doktor, ame...

BAŞKAN GÜLER’DEN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI..Sonraki Haber

BAŞKAN GÜLER’DEN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI..