GÖLKÖY’DE BAL FESTİVALİ YAPILDI..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
GÖLKÖY’DE BAL FESTİVALİ YAPILDI..
Aslen Gölköy’lü olan Ordu Arıcılar birliği başkanı Akın Çiftçi ilçesini şenlendirerek Bal festivali yapılmasına destek vererek memleketini şenlendirdi. Bal festivaline Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Gölköy Belediyesinin desteği ile yapıldı.

Bal festivaline Vali Muammer Erol, Gölköy Direkli Altın Bal Festivali alanında Ordu Arı Yetiştiriciler Birliği ile Arıcılık Araştırma Enstitüsü tarafından açılan stantları gezerek bilgi aldı ve şenliğe katılan vatandaşları selamladı.  Böylece vali Erol da BAL’lanmış oldu..
Ordu Arı Yetiştiriciler Birliği tarafından düzenlenen ve Direkli futbol sahasında gerçekleştirilen Gölköy Direkli Altın Bal Festivaline, Vali Muammer Erol, Gölköy Kaymakam Vekili Süleyman Arat, İl Emniyet Müdürü Atilla Aksoy, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Yücel Durmuş, Gölköy Belediye Başkanı Fikri Uludağ, Ordu Arıcılık Enstitüsü Müdürü Şeref Cınbırtoğlu, Ordu Arı Yetiştiriciler Birliği Başkanı Akın Çiftçi, çok sayıda davetli ve vatandaşlar katıldı.


Festivalde bir konuşma yapan Gölköy Belediye Başkanı Fikri  Uludağ, festivalin uzun yıllardır devam ettiğini söyleyerek, “Bugün Direkli’de bizleri yalnız bırakmayarak katılımlarıyla bizleri onure eden Sayın Valimiz Muammer Erol’a teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımıza da neşeli eğlenceli güzel bir gün geçirmelerini diliyorum” şeklinde konuştu.


Ordu Arı Yetiştiriciler Birliği Başkanı Akın Çiftçi ise konuşmasında Ordu’nun 20 bin ton bal üretimiyle en fazla bal üreten illerden birisi olduğunu belirterek, arıcıların farklı illere giderek bal üretimini gerçekleştirdiğini ve festivalin aralıksız Direkli’de yapıldığını ifade etti ve katılımlarından dolayı Vali Muammer Erol’a teşekkür etti.


Konuşmaların ardından en iyi  bal üreten üreticiler arasında  düzenlenen ve 8 kişinin finale kaldığı yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi.
2023 yılının en iyi bal üreten ve yarışmada birinci olan Ferhat Çaylak’a ödülü Vali Muammer Erol, dereceye giren diğer  yarışmacılara ise ödülleri diğer protokol üyeleri tarafından verildi.
Direkli Altın Bal Festivali, Sanatçılar Nurgüzel  Kestane, Mustafa Toprak Özdemir ve Fedai Öz’ün yer aldığı konserle sona erdi.  

 


Başkan Hilmi Güler, Tarım çalıştayına katıldı..Önceki Haber

Başkan Hilmi Güler, Tarım çalıştayına ka...

ORDU’NUN PEYNİRİ TÜRKİYE GENELİNDE SATIŞA ÇIKTI..Sonraki Haber

ORDU’NUN PEYNİRİ TÜRKİYE GENELİNDE SATIŞ...