AŞKIN KANDİL - evde kal

Göçük meydana geldi, büyük bir felaketten dönüldü..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Göçük meydana geldi, büyük bir felaketten dönüldü..
Bugün saat 11.00 sıralarında, Ordu Altınordu ilçesi Taşbaşı mahallesi Atatürk Bulvarı (Ordu İskelesi karşısı) üzerinde toprak kayması (heyelan) olayı meydana geldi. Büyük bir facianın eşiğinden dönüldü..Meydana gelen toprak kayması (heyelan) olayında; Ulubey nüfusuna kayıtlı Dürdane Aktaş ile eşi yaralanarak Hastaneye kaldırıldı. Yaşanan heyelan olayı nedeniyle Perşembe istikametinden Altınordu ilçesi istikametine giden yol ulaşıma kapanmış olup, ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır. Yol akşam saatlerinde kontrollü olarak trafiğe açılmış bulunuyor.

Olayın meydana geldiği sırada yoldan araç geçmemesi veya fazla yaya  insanların bulunmaması ise büyük bir felaketin eşiğinden şans eseri kurtulmasına neden oldu. Yoksa çok daha kötü bir facia dolu olaylar yaşanabilirdi.

Ordu Kirazlimanı mevkiinde bulunan Karadeniz Sahil Yolundaki ulaşımı sağlayan Ordu Çevre Yolu ise ulaşıma açık olup, transit ulaşımda herhangi bir aksama yaşanmamaktadır. Yaşaan heyelan sonucu  Büyükşehir Belediyesi olayın ilk dakikalarından itibaren etkin mücadele yürüterek,  yolun en kısa sürede ulaşıma açılması için seferber oldu.

Heyelanın olduğu bölgede yapılan çalışmayla ilgili yetkililerden bilgi alan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, olayda yaralanan Dürdane Aktaş’ı da tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, olay yerinde yaptığı incelemeler ve aldığı bilgiler doğrultusunda açıklama yaparak, “Toprak kaymasına arkadaşlarımız hızlıca müdahalede bulundular. Allah’tan daha büyük bir sıkıntı yaşanmadı. Ekipler gerekli tedbirleri alıyorlar. Trafik tek şeritten sağlanacak. Kayalar büyük olduğu için kırılarak taşınacak. Olay nedeniyle bir vatandaşımız yaralandı. Çok daha büyük bir olayın yaşanmaması için Büyükşehir Belediyemiz gerekli önlemlerin alınması noktasında gayret gösteriyor. Kaya ve toprak parçalarını temizleyerek yolu ulaşıma açacağız”dedi.

Başkan Güler,  Kademe kademe yapacağımız çalışma ile yaşanabilecek benzer durumların önüne geçeceğiz. Hazırlanacak teknik rapor sonrası sağlam ve sağlıklı bir sistemi Ordu’muza kazandıracağız diye konuştu. Ancak, göçük yaşanan bölgede bulunan evlerde ise çeşitli tedbirler alınarak ev koruma altına alındı ve teknik çalışmalar sürdürülüyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dilekçedeki sorumuza Bakanlık bile cevap veremedi..Önceki Haber

Dilekçedeki sorumuza Bakanlık bile cevap...

Perşembe’ye Cami yapımı ilçeyi ikiye böldü..Sonraki Haber

Perşembe’ye Cami yapımı ilçeyi ikiye böl...

Facebook Yorum

Yorum Yazın