GEZİCİ EĞİTİM TIRI ORDU’YA GELDİ..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
GEZİCİ EĞİTİM TIRI ORDU’YA GELDİ..
Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in katıldığı törenle İstanbul'dan yola çıkan gezici eğitim tırı, Türkiye yolculuğuna devam ediyor. Eğitim tırı "Köklü Mirastan Türkiye Yüzyılı' adıyla Ordu’ya geldi..4 dakika sunu7m yaptı..

Türkiye'nin yedi bölgesinde öğrenci, öğretmen ve velilerle buluşmak için yolculuğunu sürdüren gezici eğitim tırı Ordu'ya ulaştı.

Cumhuriyetimizin 100. Yıl Etkinlikleri kapsamında yola çıkan "Köklü Mirastan Türkiye Yüzyılı'na" temalı dijital sergiden oluşan gezici eğitim tırı, Altınordu Tayfun Gürsoy Parkı'nda öğrenci, öğretmen ve velilerle buluştu.

Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, gün içinde etkinlik alanını ziyaret ederek öğrencilerin dijital sergideki heyecanına ortak oldu, köklü mirasımızın genç kuşaklara aktarılması bakımından gezici eğitim tırının önemine değindi. Müdürlüğümüz koordinesinde öğrencilerimizle buluşturulan "Köklü Mirastan Türkiye Yüzyılı'na" temalı etkinlikte Türkiye Yüzyılı ve gelecek yüzyılın eğitim reformları, mapping teknolojisiyle 3 boyutlu olarak sunuldu. 4 dakika süren sunum, öğrenciler ve veliler tarafından yoğun ilgi gördü.

Yedi bölgede öğrencilerle buluşacak olan tırın rotasında İstanbul, İzmir, Mersin, Adana, Gaziantep, Erzurum, Trabzon ve Ordu'dan sonra Konya bulunuyor. "Köklü Mirastan Türkiye Yüzyılı'na" temalı gezici eğitim tırı, turunu 24 Kasım'da Ankara'da tamamlayacak.

 


BELEDİYENİN OTELİNE KİMLER NASIL EL KOYDU?Önceki Haber

BELEDİYENİN OTELİNE KİMLER NASIL EL KOYD...

ADEM ÇİMİÇ ADAYLIĞINI RESMEN AÇIKLADI..Sonraki Haber

ADEM ÇİMİÇ ADAYLIĞINI RESMEN AÇIKLADI..