AŞKIN KANDİL - evde kal

Genç Muhtarlar arasında bir sorun mu var?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Genç Muhtarlar arasında bir sorun mu var?
Ordu Büyük Şehir Belediyesi Muhtarlar daire başkanlığı bu sıralarda Mahalle muhtarları ile sık sık bir araya gelmeye başladı. En son Ordu’da görev yapan genç muhtarlar istişare toplantısında bir araya gelindi. Ancak, dikkatimizi çeken bir husus var. Altınordu’ya bağlı muhtarlar arasında en genç ve en çalışkan bir muhtar olan Şarkiye Mahallesi muhtarı Emre Yayla’yı bu toplantıların hiç birisinde göremiyoruz. İlk zamanlar yapılan toplantılara çağrılan Emre Yayla'yı son yapılan toplantılara çağrılmadığını görüyoruz.

Muhtarlar daire başkanı Bekir Karakış, “Düşünen Üreten ve Yarışan Ordu” için çalışıyoruz diyor ama, 34 yaşında genç bir muhtarın ne derdi var, ne gibi sıkıntısı var, bu gibi toplantılara neden iştirak etmediğini sorup araştırması gerekiyor. İlk başlarda bir iki toplantıya çağrılan Yayla, daha sonraki toplantılara acaba neden çağrılmadı.? Şarkiye Mahallesi Muhtarı gibi çalışkan genç bir muhtarın bu gibi toplantılardan uzak tutulmasının acaba bir nedeni mi var, yoksa dışlandı mı? Yoksa muhtarlar arasında ayırımcılık mı yapılıyor? Fakat, zor şartlar altında bilgisayarı dahi olmadan hizmet yapan tek muhtar da Şarkiye Mahallesi muhtarı Emre Yayla olduğunun da bilinmesi ve bu sorunun çözülmesi gerekir.

Ordu Büyükşehir Belediyesi İlçe Hizmetleri ve Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Bekir Karakış muhtarlar ile istişare toplantılarına devam ediyor. Ordu’da en genç yaşta muhtarlık hizmeti veren mahalle muhtarları ile bir araya gelen Karakış, mahallelerde yapılacak çalışmaları masaya yatırdı.

 

Başkan Bekir Karakış, “GENÇ MUHTARLARIMIZ İLE YAPACAĞIMIZ ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRDİK” diyor.. Ayırımcılık olan bir kurumda çalışmalar değerlendirilse ne olur?

Gerçekleştirilen toplantı sonrası bir açıklama yapan İlçe Hizmetleri ve Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Bekir Karakış, “Ordu’da muhtarlarımız ile istişare ve değerlendirme toplantılarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Yaptığımız ve yapacağımız her çalışma milletimiz için. İlçe Hizmetleri ve Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı olarak ekiplerimiz ile 19 ilçemizdeki mahalle muhtarlarımız ile buluşuyoruz. Onların sorunlarını çözüme kavuşturmak için çalışıyoruz. Bu kapsamda ilimizde görev yapan 10 genç muhtarımız ile bir araya geldik. Onların fikirlerini önemsiyoruz. Mahallelerimizde yapacağımız çalışmalarla ilgili olarak onların fikirlerini ve bizim fikirlerimizi birleştirdik. Ortaya güzel fikirler çıktı.  Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in benimsediği vizyon ışığında “Düşünen Üreten ve Yarışan Ordu” için gece gündüz çalışıyoruz”şeklinde konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
13 dairenin daha satışı yapıldı..Önceki Haber

13 dairenin daha satışı yapıldı..

Rektör Akdoğan, Yerel Basın Mensupları ile buluştu..Sonraki Haber

Rektör Akdoğan, Yerel Basın Mensupları i...

Haber Yorumları

 • Erdem09-01-2020 20:15

  Sen git cami imamı Bekir karakışı daire başkanı yap komedi gibi diplomalı üniversite öğrencileride işsizlikten evde yatsın yazık çağırsa ne olur çağırmasa ne olur görüntü

Facebook Yorum

Yorum Yazın