AŞKIN KANDİL - evde kal

Geliri –Gideri, eşit, borçsuz Belediye..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Geliri –Gideri, eşit, borçsuz Belediye..
Üç dönem Belediye başkanlığı yapan ve çalışmaları ile taktir toplayan Kağıthane Belediyesinin eski başkanı Fazlı Kılıç, başkanlık yaptığı dönemden bu yana Belediye olarak her yıl bütçeyi denk getiriyor ve üstelik, bir kuruş borcu da bulunmuyor, hiçbir bankadan da kredi kullanmadığı için faiz ödemiyor. Belediye bu nedenle 2020 yılına da borçsuz girdi. Bir çok Belediyeler Kağıthane Belediyesini örnek almalıdır.

Seversiniz, sevmezsiniz, Fetöcü dersiniz, demezsiniz..Fazlı Kılıç’ın yerine aday olan ve 8 ay önce Belediye başkanlık koltuğuna oturan yeni başkan Mevlüt Öztekin hakkında bir çok söylentiler olsa da, Kağıthane’de son 8 ayda gerçekleştirdiği altyapı ve üstyapı çalışmaları ile ilçe adeta yeni baştan şekil alıyor.

Mevlüt Öztekin Belediye başkanlığına aday olduğu sırada hakkında FETÖ söylentileri çıkmasına rağmen başkanlığı yine de  kazanmıştı. Çünkü, gazetemizin de yakından takip ettiği olaylarda başkan Öztekin’in kız kardeşi Gülşah Öztekin Dinler’in 15 Temmuz gecesi Yunanistan’a kaçtığı ve buradan da Amerika’ya geçerek halen FETÖ’nün okulunda öğretmenlik mesleğini sürdürdüğü alenen biliniyor.

 

HER YIL DENK BÜTÇE..

Eski başkan Fazlı Kılıç döneminden alışılan yönetim şimdiki dönemde de aynen devam ediyor. Belediyenin 2019 yılı gelir-gider bütçesi yine denk getirildi. Gelir : 367.177.000.00,  Gider, 367.177.000.00  TL. olarak denk getirildi.  Belediye bir kuruş kredi almıyor, bir kuruş da faiz ödemiyor. Beğenir veya beğenmezsiniz, taktir eder veya etmezsiniz.. Fakat, Kağıthane Belediyesinin bu hesap-kitap işlerini bütün Belediyeler örnek olmalıdır. Bu şekilde 2020 yılına borçsuz giren Belediye, kasasında hiç para göstermedi, yeni yıla parasız girdi ve yine denk bütçe getirme kararı aldı.

Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’nin göreve gelmesiyle 8 aylık süreçte yapılan çalışmalar; düzenlenen performans toplantısında ele alındı. Buna göre Kağıthane Belediyesi 2019 Nisan ve Aralık ayları arası 8 aylık dönemde 8 bin 750 ton asfaltlama, 110 bin metre kare parke taşı kaplama, 10 sokağa merdivenli yol, 1.200 metre yağmur suyu kanalı döşeme ve tamirat, 600 metre perde duvar, merdivenli yollara 5 bin 440 metre demir korkuluk inşası çalışmalarını yaptı.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Altınordu Belediyesinde yerli ve yerinde bir atama..Önceki Haber

Altınordu Belediyesinde yerli ve yerinde...

Aniden geldi, Çambaşına kaymaya gitti..Sonraki Haber

Aniden geldi, Çambaşına kaymaya gitti..

Facebook Yorum

Yorum Yazın