29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Geçim sıkıntısı kadınları fuhuş için yollara düşürdü..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Geçim sıkıntısı kadınları fuhuş için yollara düşürdü..
Ordu ve çevrelerinde iş bulamayan ve geçim sıkıntısı çeken bir çok kadınlar ekmek parası kazanmak için yol kenarlarında fuhuş yaparak rızıklarını temin ediyorlar.. Ordu’nun girişi Kumbaşı mevkiinde başlayan İkizce sapağı ile Bolaman mevkii yol kenarında yoldan geçen araçlara el eden otostopçu kadınlar çirkin görüntülere neden olurken trafiği de tehlikeye atıyorlar.

Özellikle İkizce sapağında başlayan ve  Ünye çevre yolu, Fatsa Sanayi sapağı ve Bolaman mevkiinde ve  Ordu Kumbaşı yol kenarlarında bekleyen ve gelen araçlara sürekli el sallayan otostopçu kadınların bir türlü önüne geçilemiyor.

Devriye atan emniyet güçleri ve jandarma ekiplerince yakalandıkça sadece kabahatler kanunu üzerinden para cezası uygulanan kadınlar, aynı noktalarda bekleyip araçları durdurmaya çalışıyorlar..

Ünye Çakır medyanın objektiflerine takılan ve görüntülenen bayanların genellikle Ordu’dan gelen ve çoğunluğu aynı aileden olan bu kadınlar, hem çevre halkına hem de sürücülere rahatsızlık veriyorlar.
Fuhuşun yanı sıra tırnakçılık da yaptıkları tespit edilen kadınlar, bazen çevre yolundan çıkıp Fatsa Sanayi Sitesi gibi trafiğin ve halkın yoğun olduğu yerlerde de çevreye rahatsızlık veriyorlar. Gelen ihbarları değerlendiren ve çoğu zaman da devriye atarken bu kadınları yakalayan kolluk kuvvetleri ise bu kişilere sadece para cezası kesebiliyor.
Kadınların yanı sıra bir aracın servis aracı gibi çalışması ve aynı zamanda kadınlara destek vererek devriye görevi yapması da gözlerden kaçmıyor.

FINDIK BAHÇESİNDE FUHUŞ..

Söz konusu bayanlar genellikle  Ünye’de Sahilköy mevkiinde çevre yolunda yol kenarlarını mesken tutan bu kadınlar, yola yakın fındık bahçelerinde de kendilerine mekan yapmış ve burada bahçe sahiplerini de sıkıntıya sokuyorlar. Kadınlar anlaştıkları erkeklerle fındık bahçesi veya tenha ormanlık alanlarda kendilerine adeta mekan yaptıkları da tespit ediliyor.

ÖĞRENCİLERİN GÖZÜ ÖNÜNDE OLUYOR.

Cezaların caydırıcı olmaması bu kadınları da bu işten caydırmazken, özellikle Ünye çevre yolu Sahilköy mevkiinde eğitim kurumlarının yanında olması da özellikle öğrenci velilerini de rahatsız ediyor. Yolda el ettikleri araçlardan duranlarla irtibata geçmeleri, pazarlık yapmaları da çevre yoluna yakın bir noktada bulunan eğitim kurumunda öğrencilerin gözü önünde yapılıyor. İş artık öyle bir noktaya gelmiş ki adeta çevre sakinleri değil artık öğrenciler ve veliler de bu işten muzdarip olmaya başlamış.

Özellikle öğrenciler ve velileri, çevre sakinleri  bu işe Valiliğin gerekli tedbirleri alarak engel olmak istedikleri konusunda da şikayetlerde bulunuyorlar..


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
2.ORGANİZE SANAYİ İÇİN UYGUN ARAZİ BULUNDU..Önceki Haber

2.ORGANİZE SANAYİ İÇİN UYGUN ARAZİ BULUN...

MEMENİZE SAHİP ÇIKIN KANSER OLMAYIN!..Sonraki Haber

MEMENİZE SAHİP ÇIKIN KANSER OLMAYIN!..

Facebook Yorum

Yorum Yazın