İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Gazeteciler Virüs bahanesiyle meclis toplantısına alınmıyor..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Gazeteciler Virüs bahanesiyle meclis toplantısına alınmıyor..
Ordu Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısını yaptı. Mayıs ayı toplantısında olduğu gibi bu ayki toplantıya virüs nedeniyle gazetecilerin alınmayacağına dair mesaj gönderildi. Bu nedenle meclis toplantısının 2. toplantısına da basın mensupları alınmadı. Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran Ayı Toplantısı, Büyükşehir Belediyesi meclis salonunda başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler başkanlığında yapıldı. Ancak, Belediye başkan veya yetkililerine sormak ve hatırlatmak istiyoruz. Meclisin de tadı kaçtı. VİRÜS KİMDE?

Büyük Şehir Belediye meclisine 70 civarında meclis üyesi katılıyor. Salonda ne şekilde oturdukları da açıkça görülüyor. Virüs salgını nedeniyle gazetecilere gelmeyin deniliyor. Biz gazeteciler olarak aslında bizlere gelmeyin virüs bulaşır  diyen ve oraya katılan meclis üyelerinde  olduğu tahmin ediliyor ki; bulaşmasın diye gazetecileri koruma amaçlı toplantıya gelmeyin  mesajı atılıyor. Demekki; virüs biz gazetecilerde değil, sizlerde. Çünkü biz virüs bulaşmasın diye format attırdık. Sizde kendinize iyi bir format atarsanız, mecliste sorun kalmaz. Virüslü üyelerin parmak kaldırarak kabul ettiği gündem maddeleri ile yapılan hizmetler bir bir yıkılarak yok ediliyor. Bu nedenle mecliste görüşülen gündem maddelerinin içeriği ve muhalefet partilerinin konuşmalarından da habersiz kalıyoruz.

Şimdi sırada Temmuz ayı oturumu var. İnşallah gelecek oturuma kadar kendinize format attırırsanız birlikte virüssüz bir meclis oturumu geçirir ve kimseye virüs bulaşmaz.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler yaptığı konuşmada, "Büyükşehir Belediye Meclisinin alacağı kararların Ordu’muza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak amacımız memleketimize en güzel hizmeti sunmaktır. Kanunların bizlere vermiş olduğu yetkiler çerçevesinde vatandaşımıza hizmet üretmeye devam edeceğiz”dedi. Başkan konuşmasında, Çatalpınar suyu çok iyi çıktı, şimdi şişeleyip satacağız. Ordu genelinde 24 tane HES’in olduğunu ve kaynak sularının boşa akıtılmayacağını söyledi.  

60 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLDÜ..

Toplam 60 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında 49 gündem maddesi meclis tarafından kabul edildi. 11 gündem maddesi ise komisyona havale edildi.

Ordu Büyükşehir Belediyesinin bir sonraki toplantısı 13 Temmuz 2020 Pazartesi günü saat 14.00’da Ordu Büyükşehir Belediyesi meclis toplantı salonunda gerçekleştirilecek.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KAYIP GENÇ İKİ GÜNDÜR BULUNAMADI..Önceki Haber

KAYIP GENÇ İKİ GÜNDÜR BULUNAMADI..

Tomakin, “Yolumuza güçlenerek devam edeceğiz”Sonraki Haber

Tomakin, “Yolumuza güçlenerek devam edec...

Facebook Yorum

Yorum Yazın