AŞKIN KANDİL - evde kal

Gazeteci Osman Şahin Anayasa Mahkemesine başvurdu..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Gazeteci Osman Şahin Anayasa Mahkemesine başvurdu..
Akkuş Belediyesi ile ilgili yayınladığı bir haberle ilgili olarak kendisinden şikayetçi olan Akkuş Belediye başkanı İsa Demirci Ordu 2. Asliye ceza mahkemesinde “Sesli yazılı veya bir ileti ile hakaret” nedeniyle açılan dava sonucu gazeteci Osman Şahin para cezasına çarptırılmış ve hükmün açıklanması geri bırakılarak cezası 5 yıl ertelenmişti. Üst mahkemeye yapılan itirazların da cezayı onaylamasından sonra gazeteci Şahin, yasal haklarını aramak için Anayasa mahkemesine bireysel başvuruda bulunarak karara itiraz etti.

YÖN gazetesi sahibi, yazı işleri müdürü ve aynı zamanda Türkiye Yerel Basın Birliği (TYBB) Ordu şube başkanı gazeteci Osman Şahin yerel mahkeme olan Ordu 2. Asliye ceza mahkemesinde yargılama sırasında eksik soruşturma yapılarak, kendisine haksız olarak  ceza verildiği gerekçesiyle  mahkemenin verdiği kararın bozulması için Anayasa mahkemesine bireysel olarak itiraz hakkını kullanarak mahkemenin kararına itirazda bulundu.

Gazeteci Şahin itiraz nedenleri olarak, “Ben bir gazeteci olarak vatandaşların tarafıma yapılan şikayetlerini gündeme getirerek yetkililere seslenerek duyurmak istedim ve sorular sordum. Zaten bu şikayetler sosyal medyada da paylaşılmıştı. Şahsımdan şikayetçi olan Akkuş Belediye başkanı İsa Demirci’yi hiçbir zaman hedef alarak hakaret etmedim. Bir gazeteci olarak sadece eleştirdim. Kamu görevimi yerine getirdim. Mahkeme bu sorularımı ve eleştirilerimi hakaret olarak kabul ederek şahsım olarak bana verilen cezanın usulsüz ve haksız olduğuna inandığım gerekçesiyle bir üst mahkeme olan Anayasa mahkemesine itiraz hakkımı  kullandım” dedi..

Bütün gerekçelerini dilekçesinde ayrıntıları ile açıklayan Osman Şahin, suçsuz olduğunu ve Anayasa mahkemesinin tarafsız, adil ve doğru bir karar vereceğine inandığını belirterek, şayet buradaki kararın da aleyhine olması sonucu AİHM’e başvuracağını da ifade etti..


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ünye Devlet Hastanesinde İmplant tedavisine başlandı.Önceki Haber

Ünye Devlet Hastanesinde İmplant tedavis...

Gülyalı Belediye başkanı Ulaş Tepe isyan etti..Sonraki Haber

Gülyalı Belediye başkanı Ulaş Tepe isyan...

Facebook Yorum

Yorum Yazın