4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Garanti Fonu Destekli veya hazine destekli kredi verilmesini istedi..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Garanti Fonu Destekli veya hazine destekli kredi verilmesini istedi..
Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin, bölge insanının hassas bir yapıya sahip olması nedeniyle vaka sayılarında artış yaşandığını belirterek; maske, mesafe ve temizlik konusunda daha fazla gayret gösterilmesi gerektiğini söyledi.

Başkan Servet Şahin; Pandemi sürecinde krizde olan tüccar ve esnaf için Kredi Garanti Fonu Destekli veya hazine destekli kredi verilmesi çağrısında da bulundu.

Bir TV programına telefon bağlantısı ile konuk olan Başkan Şahin; “İl ve bölge olarak Koronavirüs vakalarının artış gösterdiği bir yer olarak gündeme gelmeyi istemezdik. Maalesef tabloya baktığımızda bu nahoş durum ile karşı karşıyayız. Bölge olarak hiperaktif bir bölgeyiz. Bölge insanımız da diğer bölgelere göre daha hassas bir yapıda, örneğin en ufak bir ağrı hissettiğimizde doktoru gitme gereksinimi duyuyoruz. Bu da test sayılarının fazlalığına neden oluyor. Karadeniz bölgesinin ataerkil yaşayan bir aile sistemi var, batıda bunu pek fazla göremeyiz. Ayrı katlarda da olsa iç içe yaşayan bir yapımız var. Biz anne, baba ve diğer aile büyükleri ile bir arada yaşayan bir toplumuz. Ayrıca bölgemiz rutubetli bir bölge olduğu içim hemen yorgunluk belirtisi veriyor. Pandemi sürecinin etkisi ile zaten yorgunuz, rutubet de olduğu zaman bu durum bizi daha hassas yapıyor. Belki Anadolu’da grip gibi geçiren yüzlerce, binlerce hasta var ancak test yaptırmadığı için bu sayı verilere girmiyor. Bölgemizde daha fazla test yapıldığı için daha fazla vaka ortaya çıkıyor. Biz en ufak bir şeyde test yaptırmaya gidiyoruz” dedi.

Ordu Valisi Tuncay Sonel’in Koronavirüs’e karşı gece gündüz çalıştığını hatırlatan Şahin sözlerini şöyle sürdürdü: “Valiliğimiz elinden geleni yapıyor, gece gündüz çalışıyor. Sağlık çalışanlarımızda mesai kavramı hiç yok. Bu süreçte hem Valiliğimiz hem de sağlık çalışanlarımız çok güzel işler çıkardı. Salgının etkilerini en aza indirmek birazda bizim insanımızın elinde. Bu süreçte temizlik, maske ve mesafe kuralına daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor.”

Koronavirüs sürecinde iş yapamayan tüccar ve esnafa faizsiz ve uzun vadeli kredilerin verilmesi gerektiğini vurgulayan Şahin son olarak; “Koronavirüs sürecinde 50 Meslek grubu varsa bunun 40 tanesi çok fazla etkilendi, 10 tanesi fazla etkilenmedi. Gerçekten bazı sektörlerimiz bu süreçte krize girdi bu yüzden Kredi Garanti Fonu destekli veya Hazine destekli bizim düşük faizli, uzun vadeli krediye ihtiyacımız var. Yoksa bu yüzde 18 faizle sıkıntıya düşeriz. Bu durumu TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na da aktararak destek talep ettim. Ayrıca şu anda daha önce yapılandırdığımız sigorta ve vergi borçlarının ödemesi başladı. Neyle ödeyeceksin, borcu borçla ödemek durumunda kalıyoruz. Tüccarımız, Esnafımız için bunu düşünmek gerekir ve destek gerekir. Mutlaka tüccar ve esnafımıza faizsiz ve uzun vadeli kredilerin sağlanması gerekmektedir” değerlendirmesinde bulundu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Altınordu Belediyesi 15 Milyon lira Pandemi desteği dağıtacak..Önceki Haber

Altınordu Belediyesi 15 Milyon lira Pand...

AKP ile CHP Yerel basını enayi yerine koymayın..Sonraki Haber

AKP ile CHP Yerel basını enayi yerine ko...

Facebook Yorum

Yorum Yazın