4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

FİYAT AÇIKLAMASI ÜRETİCİYİ MEMNUN ETMEDİ..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
FİYAT AÇIKLAMASI ÜRETİCİYİ MEMNUN ETMEDİ..
Cumhurbaşkanı ve AKP genel başkanı R. Tayyip Erdoğan’ın Ordu ziyareti için Cumhuriyet meydanında yapılan alan düzeni organizasyonunda tam bir rezalet yaşandı. AKP. Ordu il başkanlığı önderliğinde yapılan alan düzeninde basın mensuplarına ayrılan bölümde tam bir kargaşa yaşandı. Alanda ayılan, bayılan, burnu kanayan ve Hastaneye kaldırılanlar oldu. Alanın interneti de bilerek kesilmişti.

Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın Ordu’ya gelişi sırasında halktan fazla Polis, güvenlik görevlileri ve parti görevlileri vardı. Ordu Polisinin pek görev verilmediği miting için, Samsun, Giresun, Trabzon ve Erzurum’dan gelen Polis ekipleri alanın her yerinde görev aldılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın alan korumalığını ise sadece kendine ait koruma ekipleri üstlendi.

REZALET BİR ORGANİZASYON..

Alan doldurma  korkusu yaşayan AKP. Ordu il başkanlığı 19 Eylül stadyumu yerine küçücük bir alan olan Cumhuriyet meydanını miting alanı yapılınca kalabalık fazla görünsün diye vatandaşları sıcağın altında saatlerce bekleterek zaman zaman panik yaşatılmasına neden oldu.

Küçücük bir Cumhuriyet meydanını zor doldurulan alanda genellikle AK Kadın, Ak gençlik, Partililer ve taşıma kişilerle alan doldurulmaya çalışıldı. Gerek şehir içi giriş ve çıkışlarda, gerekse meydan düzenlenmesinde afişler haricinde her şey berbattı.

YEREL BASINA CEZA..

Halka hizmet için dolmuş durakları olarak kullanılan Cumhuriyet meydanı giriş çıkışlara kapatılınca Ordu halkı bir günlüğüne azap çekmek zorunda bırakıldı. Çünkü çevredeki bir çok ana yollar giriş ve çıkışlara kapatıldı. Vatandaşlar evlerine ve işlerine gitmek için saatlerce perişan oldular. Bazı ş yerleri ve seyyar satıcılar ile Saray Hamamı da bir günlüğüne ticarete kapatıldı.

Basın mensupları için ayrılan küçücük ve dar bir koridorda gazeteciler zor görev yaptı. Ayakta görev yapan gazetecilerin olduğu bölümde bir o kadar da sivil Polisler ve görevlilerin de olması gazetecilerin rahat görev yapmasını oldukça zor ve sıkıntılı anlar yaşattı. Bu nedenle  bir çok gazeteci miting alanını terk etti.

Çünkü, alanda organizasyonu ve çekimi yapan sadece ALTUS firması rahat bir şekilde çekim görevini yaparken, dışarıdan gelen ve Ordu’nun yerel basını  hiç ciddiye alınmayarak düşünülmemiş ve zor şartlar altında görev yapmak zorunda bırakılarak, hatta internet yayını bile kısıtlanarak o an için alandan paylaşım yapılması kısıtlanmıştı. O nedenle o anda kimse sosyal medyada paylaşım yapamadı, sadece çektikleri ile kaldı.

İLK KONUŞMAYI HİLMİ GÜLER YAPTI..

C. Başkanı Erdoğan alana intikal etmeden önce ilk olarak Ordu Büyük Şehir Belediye başkanı Dr. M. Hilmi Güler bir açılış konuşması yaparak Ordu’da yaptığı hizmetlerini özet olarak açıkladı.

Daha sonra kürsüye sırasıyla, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AK Parti Genel Başkanvekilleri Binali Yıldırım ve Numan Kurtulmuş da sırasıyla birer konuşma yaptılar..

FINDIK 54 TL DEDİ..

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ordu ziyaretindeki siyasi konuşmasında yine hedefinde CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu vardı. Erdoğan konuşmasında sık sık BAY KEMAL ifadelerini kullanmaya devam etti. Alandaki izleyiciler de kısa bir süreliğine keyifli anlar yaşamıştı.

Erdoğan,"Bay Kemal lafını ismi yerine kullanmaya başladı" diyerek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir zamanlar SSK'nin başında olduğunu anımsatarak hastanelerin o dönemki durumlarına işaret ederek şöyle konuştu:

Erdoğan "Benim Ordulum böyle işte. Haddini bildirmekse bildirir" Meydanda asılı olan, "Fındık dalda tekleme, altılı masa Ordu'dan oy bekleme" pankartını okuyan Erdoğan, "Benim Ordulum böyle işte. Haddini bilmezse bildirir." dedi.

Fındıkta rekoltenin geçen yılın da üzerine çıkmasını beklediklerini belirten Erdoğan, "Bugün açıklayacağımız fiyatla hem üreticinin gelirini artıracağımıza hem de ihracatımızı yükselteceğimize inanıyorum." dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Toprak Mahsulleri Ofisi 2022 yılı fındık alım fiyatını, alan bazlı ödeme, mazot ve gübre destekleriyle birlikte kilogram başına 54 liraya yükselttiklerini açıkladı.

Ancak, alanda az bir alkış sesi ile vatandaşlar taban fiyat beklerken, “Alan bazlı ödeme, mazot ve gübre destekleriyle birlikte 54 TL. demesi üreticini kafasında soru işareti bırakarak Fındığın fiyatının bir türlü kaç liraya geldiğini çözememesi kafalarda soru işareti bıraktı. Erdoğan’ın 50 randımanlı net fiyat açıklaması beklenirken, dolaylı fiyat açıklaması üreticiyi hiç de memnun etmedi.

BİR KADIN HASTANEYE KALDIRILDI..

Alanda en büyük görev de sağlık çalışanlarına düştü. O  sırada seyirciler arasında burnu kanayan, bayılan ve havale geçiren, tansiyonu yükselen vatandaşlar oldu.

O daracık alanda Sağlık görevlileri hastalara ulaşmak için yol açılarak  zor şartlar altında hastalara müdahale edebildiler. O anları yaşayanlar çok büyük eziyet çektiler.

Sağlık görevlilerinin müdahale ettiği ama, soruna çare bulamadığı N. Kılıç adlı kadın bir hasta ise acilen Ordu Eğitim ve araştırma hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı..

NOT  : Bu haberin ilginç bölümlerini zaman zaman sosyal medya sayfamızda paylaşacağız. Bizi takip edin..

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Altınordu Belediyesinden çalışanlara rekor zam..Önceki Haber

Altınordu Belediyesinden çalışanlara rek...

Ordu’da Otel odasında bir kişi ölü bulundu..Sonraki Haber

Ordu’da Otel odasında bir kişi ölü bulun...

Facebook Yorum

Yorum Yazın