İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Fırsatçılara hak ettikleri cezaları verilecek..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Fırsatçılara hak ettikleri cezaları verilecek..
Başta Ordu Ticaret ve Sanayi odası olmak üzere Borsalar ve ilçe odaları bir araya gelerek Koronavirüsle ilgili ortak bir deklarasyon yayınladılar. Kamuoyuna ve basına verilen bilgilere göre Koronavirüs bahane edilerek fırsat kollayan esnafların ihbar edilmeleri istenerek, “Fırsatçılara hak ettikleri cezaları verilecek..” denildi.

Odaların birleşerek yayınladıkları ortak dejlarasyonda şu görüşlere yer verildi ;

Ülke olarak zor günlerden geçtik ve geçiyoruz. Tüm bu zorlukların hakkından birlik içinde ve birbirimize kol kanat gererek geldik ve geleceğiz.

Çin’de ortaya çıkan ve hızla tüm dünyaya yayılan Koronavirüs, ne yazık ki ülkemizde de görüldü ve hükümetimiz hızla etkin önlemler aldı. Sağlık Bakanlığımız ve Bakanımız başta olmak üzere Ticaret Bakanımız, Milli Eğitim Bakanımız ve diğer tüm bakanlarımız süreci samimiyet ve beceriyle yönetmektedir. Yine ilimizde il valimiz ile Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyelerimiz samimiyet ve gayretle mücadele etmektedir. Biz, bu samimiyet, gayret ve iyi niyeti görüyor teşekkür ediyoruz.

Ordu ili oda ve borsaları olarak üzerimize düşecek her türden göreve hazır olduğumuzu da beyan ve taahhüt ederiz.

Yetkililerin samimiyet ve beceriyle yönettikleri bu süreçten zarar görmeden çıkabilmek esnafından, tacirine, sanayicisinden kurum ve kuruluşlarına kadar hepimizin samimi gayretleriyle mümkündür.

Gün, krizi fırsata çevirme günü değildir. Gün, bir kere daha kader birliği ederek bir araya gelme günüdür.

Biz Ordu Ticaret ve Sanayi Odası, Ordu Ticaret Borsası, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası, Fatsa Ticaret Borsası, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası, Ünye Ticaret Borsası olarak; tüm dünyada yaşanmakta olan Koronavirüs salgınını fırsat görüp de ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı oda ve borsamız disiplin mekanizmalarını çalıştıracağımızı ve bu haksız fiyat artışına tenezzül eden firmalara, mevzuatlarda hükmedildiği hâliyle hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha buradan kamuoyuna duyururuz.

Bu kritik süreçte fırsatçılık yapan firmaların oda ve borsalarımıza ihbar edilmesi önem arz etmektedir.

Basiretli, dürüst firmalarımızı çürüklerden ayıracak olan bu sınavda ayrı gayrı yoktur. Mesele insandır ve insana dair, yaşama dair bu hususta vicdani olmayan bu türden fiillere tahammül edilemez. Herkes bilmeli ki vatandaşlarımızı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız.

Saygılarımızla..

Ordu Ticaret ve Sanayi Odaları

Ordu Ticaret Borsaları

Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası

Fatsa Ticaret Borsası

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Altınordu Belediyesi her tarafı dezenfekte ediyor..Önceki Haber

Altınordu Belediyesi her tarafı dezenfek...

Kurumlar arası turnuva maçlarında Büyükşehir başarısı..Sonraki Haber

Kurumlar arası turnuva maçlarında Büyükş...

Facebook Yorum

Yorum Yazın