4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Fatsalı’lar, Maden arama şirketinin yapacağı okula tepki gösteriyor..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Fatsalı’lar, Maden arama şirketinin yapacağı okula tepki gösteriyor..
Fatsa'da hayırsever iş insanı Ejder Yılmaz tarafından yaptırılacak 16 derslikli Mesleki Eğitim Merkezi'nin protokolü geçtiğimiz günlerde Ordu valisi Tuncay Sonel tarafından imzalanarak anlaşma sağlandı. Ancak, bu okulun yapımına Fatsa halkının ve çevrecilerin bir çoğu tepki göstermeye başladı. Fatsa’nın zehirlenmesine müsaade etmeyeceklerini belirten bir çok Fatsa halkı, “Okul istemiyoruz, madenci gitsin” derken, konuyla ilgili CHP Fatsa ilçe başkanı Murat İnanlı da bir açıklama yaptı. İnanlı, “İnsanlarımızı zehirleyenlerin yaptığı okuldan hayır gelmez” dedi..

CHP Fatsa İlçe Başkanı Murat İnanlı, Altıntepe Madencilik’in Fatsa’ya okul yaptırma kararına tepki göstererek şu açıklamayı yaptı :

Baştan söyleyelim. Hayırseverlerin okul, hastane, kreş, park, cami gibi halkın yararına işler yapmasına asla ve asla karşı değiliz.
Bu topraklarda siyanür(zehir) kullanarak, toprağımızı, havamızı, suyumuzu zehirleyerek, dolayısıyla bizleri çocuklarımızı bu coğrafyada yaşayan herkesi yavaş yavaş hiç kimse farkına varamadan zehirleyerek altın çıkarma faaliyeti gösteren bir firma Fatsa’da okul yaptıracak.
Çok üzgünüz. Hem de çok. Bu okul neden yaptırılıyor? Bu Maden şirketi açısından. tam da bir taşla iki kuş vurmaktır. Altın Madeninin ülkemiz ekonomisi açısından hiç bir kıymeti harbiyesi olmadığı defalarca kanıtlandı. Olsa dahi hiç bir gelişmiş ya da gelişmekte olan ülke topraklarında bu tür bir faaliyete izin verilmez.
Hal böyleyken bu maden şirketi hem halkla ilişkiler anlamında kendi imajını yükseltecek hem de bu tür faaliyetler şirketlerin vergiden muaf olmalarını sağladığı için ciddi bir vergi indirimi alacak. Yani yardım bedavaya gelecek. Ne güzel değil mi?
Bir taşla iki kuş. Hem imaj düzelteceksin, hem vergi indirimi alacaksın. Benim vatandaşım da vergi ödeyeceğim diye canını dişine taksın, çalışsın dursun.
Çok üzgünüz. Hem de çok. Bütün bunlar devlet eliyle veya yardımıyla yapılıyor. Vatandaş bunun gerçekten bir yardım işi hayır işi olduğuna inandırılıyor. Kusura bakmayın ama havaya suya toprağa zehir salanların, insanlarımızı geleceğimizi yavaş yavaş zehirleyenlerin yaptığı hayrından hayır gelmez dedi.. (Kaynak: ÜnyeNethaber)


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Coşkun ALP, “SUYU KAYNAĞINDA TUTACAĞIZ”Önceki Haber

Coşkun ALP, “SUYU KAYNAĞINDA TUTACAĞIZ”

ZABITA HAFFTASINDA BİR ARAYA GELDİLER..Sonraki Haber

ZABITA HAFFTASINDA BİR ARAYA GELDİLER..

Facebook Yorum

Yorum Yazın