2 - SİTE EN ÜSTÜ - 19 EYLÜL
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

EVKUR müşterilerine neden telefon numarasını vermiyor?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
EVKUR müşterilerine neden telefon numarasını vermiyor?
Türkiye’nin bir çok illerinde şubesi bulunan EVKUR isimli mağazadan alış veriş yapan vatandaşların dikkatli olmaları ve madur duruma düşmemeleri için yaşanan bir olayı gündeme getiriyoruz. Ordu’nun Altınordu ilçesinde de şubesi bulunan bu mağaza alışveriş yapan müşterilerine telefon numarası vermiyor. Hiç düşündünüz mü, acaba neden?

Aslında bu haberimiz eleştiri ve uyarı niteliğinde olsa da EVKUR mağazasının lehine,  esnaf ve ticaret prensiplerine aykırı olan bir uygulamanın eksik yönünün düzeltilmesi için faydalı bir eleştiri olacaktır. Bir müşteri alışveriş yaptığı bir mağaza ile telefonda irtibat kurarak derdini veya sorununu anlatamıyorsa, biz ticaretin altında başka şeyler aramak zorunda kalırız.

Hiç farkında mısınız? EVKUR mağazalarından alışveriş yapan vatandaşlar madur duruma düştüklerinde alışveriş yaptıkları Ordu mağazası ile telefon irtibatı kuramıyor. Çünkü, mağaza müşterilerine satış yaptıkları sözleşmede sadece genel merkez olan merkez  İstanbul telefonunu   yazıyor. Ordu mağazasının adresi yazdığı halde iletişim bilgilerine Ordu ile görüşecek bir yetkilinin telefon numarasını yazmayarak müşterilerini oldukça madur ettikleri görülüyor.

HER İKİ TARAF DA MADUR OLUYOR..

Geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olayı okurlarımızla paylaşmak istiyoruz. EVKUR Ordu şubesinden alışveriş yapan bir  müşteriye siparişini getiren dağıtıcı adresi bulamaz ve geriye döner. Müşteri İstanbul’u arar. Ordu şubesinden sipariş getiren elemanların geri döndüğünü ve hemen telefonla irtibat kurarak yol tarifi yapacağını söyler. İstanbul’daki görevli kişi ise, “Sorununuzu bize söyleyin biz buradan kumanda ediyoruz. Şubelerimizin telefonlarını veremiyoruz” vs. bir sürü tartışma cevabını verir. Sorun çözülür ama tam bir hafta sürer.  Çünkü, sözleşmedeki kod numaraları isimler okunmuyor, müşteri  telefon  numarası yanlıştır. Şubeye ulaşmanız da imkansızdır.

KONU MAĞAZA SORUMLUSUNA İLETİLDİ..

Yaşanan bu kadar sorunları Altınordu mağaza sorumlusuna anlattığımızda bize verilen cevap,  hiç umursamadan ve  ciddiye almadan BİZ KURUMSAL ÇALIŞIYORUZ. YETKİMİZ YOK” diyerek genel  merkezin aranmasını tavsiye etti. Ama, kurumsal çalışan bankaların dahi şube telefonlarına ulaşmak gayet mümkündür. EVKUR şube mağazasına ise imkansız öyle mi?

Yani bu ne demek oluyor? Bizden aldığınız  mal için başınız düşerse  dara,

Bizi değil, İstanbul genel merkezi ara…

Hangi konuda olursa olsun yaptığımız araştırmalar sonucu mağazanın bir mağazanın şube telefonu vermemesi acaba hukuki ve ticari bir sır olarak mı görülüyor, yoksa müşterileri madur etmek için mi?  EVKUR’dan alışveriş yaparak  madur olan  bütün  müşteriler ise  sorunlarını www.sikayetvar.com internet haber sitesinde gündeme getirdikleri de görülmektedir. Merak eden vatandaşlar da bu siteye girerek bilgi sahibi olabilirler.


 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
18 YAŞINDAKİ GENÇ DENİZDE BOĞULARAK CAN VERDİ..Önceki Haber

18 YAŞINDAKİ GENÇ DENİZDE BOĞULARAK CAN...

ORDU’NUN FINDIĞINI YERLİ İŞÇİLER TOPLAYACAK..Sonraki Haber

ORDU’NUN FINDIĞINI YERLİ İŞÇİLER TOPLAYA...

Facebook Yorum

Yorum Yazın