AŞKIN KANDİL - evde kal

Evden uzaklaştırma kararı verilen bir Babanın feryadı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hakim tarafından evden uzaklaştırma kararı verilen bir baba "Kadının beyanı esas" alındığı için kışın soğuğunda arabada yatıyor.. İstanbul Kağıthane’de Sahip Çetkin adlı bir vatandaş çocuklarının kötü alışkanlıklarına karşı çıktığı için eşinin "ŞİDDET UYGULUYOR" şikâyeti üzerine evden uzaklaştırma cezası aldığını ve kışın soğuğunda arabada yattığını ve "Çocuklarımın kötü alışkanlıklarına karşı çıktığım için kadının beyanı esas alınarak 6 ay evden uzaklaştırma cezası aldım" diyerek feryat ediyor.

Sahip Çetkin adlı vatandaş, İstanbul Sözleşmesi'nin yürürlüğe girdikten sonra kadına yönelik şiddetin daha da arttığını, "28 Şubat" soğuğunun bile 'İstanbul Sözleşmesi'nin soğuğu gibi kendilerini etkilemediğine dikkat çekerek, sözleşmenin aile mefhumunu yerle bir ettiğini belirtti.

KANUNUN ADI İSTANBUL SÖZLEŞMESİ..

Sözleşme 11 Mayıs 2011'de İstanbul'da imzaya açıldığı için 'İstanbul Sözleşmesi' ismiyle anılıyor. Bunlarla Mücadele Hakkındaki Avrupa Konseyi Sözleşmesi (kısa adıyla İstanbul Sözleşmesi), 1 Ağustos 2014 tarihinde yürürlüğe girmiştir. 

Türk adalet sisteminde İstanbul Sözleşmesi İle ne amaçlanıyor?

İstanbul Sözleşmesi ile; kadınlara yönelik şiddetin ve ayrımcılığın ortadan kaldırılmasına katkıda bulunmak, kadınların güçlendirilmesi de dahil olmak üzere kadın-erkek eşitliğini yaygınlaştırmak gibi temel amaçlar güdülüyor. Bunun yanı sıra; kadına karşı şiddet ve aile içi şiddet mağdurlarının korunması için politikalar geliştirmek, bu konuda uluslararası işbirlikleri yürütmek ve bu doğrultuda çalışan kuruluşlar ve kolluk kuvvetlerinin birlikte etkin bir şekilde çalışmasını sağlamak da hedeflenenler arasında.

İstanbul Sözleşmesi’nin taraf devletlerden talepleri ise:

 • Kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddetin önlenmesine yönelik çalışmalar yapılması.
 • Şiddet mağdurlarının korunması.
 • Kadınlara yönelik şiddetin bir suç olarak nitelenmesi ve şiddet uygulayan tarafın yargılanması.
 • Tüm bunların kapsamlı ve koordineli bir şekilde ele alınacağı bütüncül politikalar hazırlanması.
 • Bu amaçlar doğrultusunda kullanılacak yeterli ve uygun finansal kaynakların sağlanması olarak sıralanıyor..

ALOO KOCAM BANA BAĞIRDI DE, EVDEN UZAKLAŞ..

Hukukta İstanbul sözleşmesine göre evde eşine ve çocuklarına ufacık bir disiplin vermek istesen hemen “KOCAM BENİ DÖVÜYOR” diye Polise telefon açan kadının ifadeleri dikkate alınarak aile mahkemesi tarafından kadının şikayet ve ifadeleri dikkate alınarak  o kocaya hemen evden uzaklaştırma cezası veriliyor.

İşte bunlardan birisi de şu an kışın soğuk günlerinde evden 6 ay uzaklaştırma cezası verilen Sahip Çetkin adlı bir vatandaş İstanbul’un Kağıthane ilçesinde yol kenarına park ettiği arabasının içersinde yatıyor.

Talihsiz ve suçsuz olduğunu beyan eden Çetkin, "Bir baba olarak çocuklarıma terbiye vermek için bir şey söylemeye hakkım yok mu? Çocuklarımın kötü alışkanlıklarına karşı çıktığım için kadının beyanı esas alınarak 6 ay evden uzaklaştırma cezası aldım" diyen Çetkin, "Savaş meydanlarında bileğimizi bükemeyen Avrupa, İstanbul Sözleşmesi ile aile yapımızı yıkarak zafer elde etmiştir. Kadının beyanı esastır saçmalığı neticesinde; bu soğuk kış günlerinde arabada yatıyorum”  diyerek yetkililere seslendi..

 

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
GÖZ ALTINA ALINANLAR SERBEST BIRAKILDI..Önceki Haber

GÖZ ALTINA ALINANLAR SERBEST BIRAKILDI..

OSKİ’deki Diploma sahtekarlık iddiası doğrulandı..Sonraki Haber

OSKİ’deki Diploma sahtekarlık iddiası do...

Facebook Yorum

Yorum Yazın