4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Eski Hapishane Sanat alanı olarak hizmete açıldı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Eski Hapishane Sanat alanı olarak hizmete açıldı..
Yıllardır içinde on binlerce mahkum yatarak cezasını çeken insanların yattığı Ordu’nun Taşbaşı Mahallesinde bulunan eski cezaevinin adı önce Tarihi Kilise, şimdi de “Ordu Taşbaşı Sanat Alanı” oldu. Fakat bu önemli yerin daha önce Ceza evi olduğundan hiçbir yetkilinin bahsetmemesi de farklı bir talihsizliktir. Açılışta konuşan Başkan Güler, “TAŞBAŞI SANAT ALANI ÇALIŞMASI ORDU’NUN SANATTA SÜPER LİGE ÇIKIŞIDIR” dedi..

Bu tarihi mekan sanat alanı değil de, “CEZA ALANI”  adı ile hizmete açılsaydı daha fazla ilgi göreceğini tahmin ediyoruz. Dün törenle açılan Ordu Taşbaşı Sanat Alanı açılışında konuşan ve sanat için çok önemli bir çalışmanın hayata geçtiğini belirten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Taşbaşı Sanat Alanı Ordu’nun sanatta Süper Lige çıkışıdır” dedi.

Altınordu ilçesi Taşbaşı Mahallesinde bulunan ve Ordu Büyükşehir Belediyesi himayesinde yeniden düzenlenen “Ordu Taşbaşı Sanat Alanı” gerçekleştirilen törenle kapılarını ziyaretçilerine açtı. Programda ayrıca Büyükşehir Belediyesi uhdesinde Genel Sanat Direktörlüğü’nü Emin Öztürk’ün yaptığı ilk sergi olarak hazırlanan “Demo Sergi” açılışı da gerçekleştirildi.

Taşbaşı Sanat Alanı’nda gerçekleştirilen açılışa AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in yanı sıra protokol üyeleri, sanatçılar, sanatseverler ve vatandaşlar katıldı.

SANAT DİREKTÖRÜ EMİN ÖZTÜRK: “HAYAL İLE BAŞLAYAN PROJENİN GERÇEKLEŞMESİ MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Demo Sergisi Genel Sanat Direktörü Emin Öztürk, bir hayal ile başlayan projenin gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Taşbaşı Sanat Alanı’nın yerel ve evrensel kültürler arasında bir köprü kuracağının altını çizen Öztürk, alanın toplumla iç içe olan bir sanat merkezi olacağını söyledi.

BAŞKAN GÜLER’E “ŞİİR” SÜRPRİZİ

Protokol konuşmaları öncesi Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e bir sürpriz yapıldı. Başkan Güler’in doğup büyüdüğü mahallesi Taşbaşı ile ilgili kaleme aldığı “Taşbaşım” adlı şiir seslendirildi. 11 yaşındaki Ümit isimli çocuk tarafından seslendirilen şiir Başkan Güler’e ve katılımcıları maziye götürerek duygu dolu anlar yaşattı.

BAŞKAN GÜLER: “ORDU SANAT YOĞUNLUĞU ÇOK YÜKSEK BİR ŞEHİR”

Programda konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’nun sanat alanında çok önemli bir çalışmaya imza atıldığını söyledi.

Ordu’nun sanat yoğunluğunun çok yüksek olduğuna dikkat çeken Başkan Güler, “Benim için çok önemli ve anlamlı bir gün. Doğduğum ve büyüdüğüm Taşbaşı’nda Menekşe Sokakta geçirdiğimiz günlerin bir sanat merkezine dönüştüğünü görüyoruz. Bu çalışma Ordu’nun sanatta Süper Lige çıkışıdır. Ordu bütün güzelliklere layık bir şehir, hatta daha fazlasına layık bir şehir. Biz bunu gerçekleştirmek için elimizden geleni yapacağız. Sanatın evrensel bir dili var, gönülleri okşayan mesajları var ve aynı zamanda da bir kalite belgesi olarak da dünyadaki bütün gelişmiş şehirler arasında bir skalası bir cetveli var. Bu cetvelde Ordu çok önde. Bu güzel ve mütevazi şehir, sanat yoğunluğu çok yüksek bir şehir. Biz buna layık olmaya çalışacağız. Bugün bir dönüm noktası. Türkiye’de ve dünyada çok kişi buradaki sanatkarların eserleriyle Ordu’yu çok öne çıkaracaklar. Bundan sonra işimiz daha zor. Çok öne çıkmış Ordu’nun bireyleri olarak ona layık olacak niteliğe ve niceliği ortaya kayacağız” dedi.

MİLLETVEKİLİ YEDİYILDIZ: “BAŞKANIMIZ HİLMİ GÜLER HAYALLERİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRÜYOR”

Taşbaşı Sanat Alanı ve Demo Sergi açılışında söz alan AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız ise, “Ordu sanat alanında hep önde olan vilayetlerimizden birisidir. Bugün bu tarihi mekanda o önde oluşun tarihini yazıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Hilmi Güler bey hayalleri gerçeğe dönüştürüyor” diye konuştu.

Konuşmalarının ardından Taşbaşı Sanat Alanı ve Demo Sergi kurdele kesimi ile ziyarete açıldı.

Program Türkiye’nin 32 değerli sanatçısının birçok eserinin yer aldığı Demo Sergi’nin gezilmesinin ardından sona erdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Cuma’dan Cuma’ya mahalle Camilerine devam..Önceki Haber

Cuma’dan Cuma’ya mahalle Camilerine deva...

KADIN BAŞKANA İŞ YERİNDE POLİS BASKINI..Sonraki Haber

KADIN BAŞKANA İŞ YERİNDE POLİS BASKINI....

Facebook Yorum

Yorum Yazın