AŞKIN KANDİL - evde kal

Eş zamanlı operasyonda 116 iş yeri kontrol edildi..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Eş zamanlı operasyonda 116 iş yeri kontrol edildi..
Ordu halkının huzuru ve rahatlığı için eş zamanlı operasyonlar ile Kontrol noktalarında ve ilin çeşitli bölgelerinde asayiş kontrollaeri aralıksız olarak devam ediyor. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün 2009 yılı Komiser Yardımcılığına Geçiş Sınav Sorularının sızdırılmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ise sınav sorularını çalan komiser yardımcıları da serbest bırakıldılar. Bir adliye çalışan zabıt katibi de yakalandı..

            18.02.2020 günü Ordu’da görev yapmakta iken 2009’da  Komiser yardımcılığı sınavını kazanan 3 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, bir şüpheli cezaevinde tutuklu olduğundan yakalama yapılamamıştır. Yakalanan şüpheliler 19.02.2020 günü adliyeye sevk edilmiş, 3 şüpheli hakkında adli kontrol ve yurtdışı çıkış yasağı kararı verilmiştir.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün 2009 yılı Komiser Yardımcılığına Geçiş Sınav Sorularının sızdırılmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 6 şüpheli şahıs yakalanmıştır.

Yakalanan 4 şüpheli (Samsun, Sivas, Erzurum, Kastamonu) KOM Şube Müdürlüğü görevlilerine teslim edilmişlerdir. İki şüpheli SEGBİS yöntemi ile Adliyeye sevk edilmiş, bir şüpheli Savcılıktan serbest kalmış, bir şüpheli  hakkında adli kontrol kararı verilmiştir.

          Amasya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Amasya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü içerisinde Adliye Mahrem İmamlarıyla irtibatlı olduğu tespit edilen şahıslara yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ise, 18.02.2020 günü Ordu Adliyesinde Zabıt Katibi olarak çalışan bir şüpheli Altınordu ilçesinde yakalanarak, Amasya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne teslim edilmiştir.

           Ordu KOM Şube Müdürlüğünce İçki ve Sigara Kaçakçılığına yönelik yapılan saha çalışmaları neticesinde; 19.02.2020 günü durumundan şüphelenilen bir Gürcistan uyruklu şüphelinin elinde bulunan valizde yapılan aramada; 9 karton(90 paket) gümrük kaçağı sigara,9 şişe 1 litrelik gümrük kaçağı içki ele geçirilmiştir.

Konu ile ilgili olarak 1 şüpheli yakalanmış olup, şüpheli şahsın işlemlerinden sonra savcılık talimatı ile serbest bırakıldı...

            Ordu Emniyet müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde Sahte/Kaçak Alkollü içki dağıtımı ve satışına yönelik olarak Ordu  genelinde, Polis sorumluluk bölgesinde 22.02.2020 günü 15:00/18:00 saatleri arasında eş zamanlı olarak yapılan operasyon kapsamında; 46 ekip, 146 personelin katılımı ile 116 iş yerinde yapılan aramalarda; iki iş yerinde 29 şişe kaçak/sahte içki ele geçirilmiş olup, 2 şüpheli hakkında 5607 SKM suçundan işlem yapılmıştır.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Telefon kablosu çalan iki kişi yakalanarak tutuklandı..Önceki Haber

Telefon kablosu çalan iki kişi yakalanar...

Cemaat yurdunun çamaşırları Devlet hastanesinde yıkanıyor!..Sonraki Haber

Cemaat yurdunun çamaşırları Devlet hasta...

Facebook Yorum

Yorum Yazın