AŞKIN KANDİL - evde kal

Erdal Gülderen’den Turizm zabıta ekibine eğitim..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Erdal Gülderen’den Turizm zabıta ekibine eğitim..
Ordu’da artık yabancı ve yerli turistlere zabıtalar öncülük edecek. Ordu Büyük Şehir genel sekreter yardımcısı Ali Gülderen bir işe yarayarak turizm eğitimi hakkında bir açıklama yaptı. Gülderen, “17 kişiden oluşan ve eğitimleri 3 ay süren turizm zabıta ekibi; kente gelen turistlere gastronomi, halkla ilişkiler, kent tarihi, turizm ekonomisi, genel mesleki etik, turist rehberliği, gibi konularda turistlere yardımcı olacak” dedi..

Ordu Büyükşehir Belediyesi genel sekreter yardımcısı Ali Erdal Gülderen, daha önce de bildirdiğimiz gibi gazetemiz hakkında whatsapp gurubunda gazetemiz  aleyhinde bir paylaşım yaparak bizleri kamu oyuna aleyhimizde teşhir etmekle tanınmıştı. Belediyede hiçbir ali görevi ve işi bulunmayan Gülderen son yaptığı Zabıta Daire Başkanlığı bünyesinde oluşturulan turizm zabıtası yabancı dil eğitimlerini tamamlayanlarla ilgili bir çalışma yaparak artistik fotoğraflar çektirerek bir işe yaramış oldu..

 

 “ORDU TURİSTLERİN UĞRAK YERİ OLDU”

Eğitimlerini tamamlayan turizm zabıta ekipleriyle bir araya gelen Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Erdal Gülderen, “2019 yılında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları doğrultusunda kurulan turizm zabıta ekibi, kentimize gelecek olan yabancı turistlere yardımcı olmak ve onlara şehrimizi en iyi şekilde tanıtmak için 3 aylık yabancı dil eğitimlerini tamamladı. Alanında uzman öğretmenler tarafından verilen eğitimler sonucunda başarılı olan arkadaşlarımız sertifikalarını aldı.Eğitimler sadece İngilizce değil, Fransızca, Almanca, İspanyolca ve Arapça olarak da verildi. Bilinmelidir ki Ordu artık 3 ay değil, 12 ay turizmden yararlanan ve sadece yerli turistlerin değil, yabancı turistlerinde uğrak noktası haline gelmiş bir şehirdir. Bu konuda desteklerini esirgemeyen Ordu Valiliğimize ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum”diye konuştu.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı bünyesinde oluşturulan 17 kişilik turizm zabıta ekibi kentte 7/24 görev yapacak. Ayrıca vatandaşlar 153 ihbar hattından istek ve taleplerde bulunabilecek.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
5 – 10 bin lira maaş alanlar meydanlara çıktı.Önceki Haber

5 – 10 bin lira maaş alanlar meydanlara...

CİMER’E yapılan şikayetler artmaya başladı..Sonraki Haber

CİMER’E yapılan şikayetler artmaya başla...

Facebook Yorum

Yorum Yazın