4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

ENVER YILMAZ TAZMİNAT ÖDEMEYE MAHKUM EDİLDİ..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ENVER YILMAZ TAZMİNAT ÖDEMEYE MAHKUM EDİLDİ..
Ordu Büyük Şehir Belediyesi eski başkanı Enver Yılmaz Gazetemiz kurucu sahibi ve sorumlu yazı işleri müdürü Osman Şahin’e şantaj yaparak, mahkeme tarafından cezalandırılmış ve hükmün açıklanması geriye bırakılmıştı. Bu nedenle gazeteci Osman Şahin Enver Yılmaz hakkında 40 bin TL. manevi tazminat davası açmıştı.

Ordu 2. Asliye Hukuk mahkemesinde görülen dava bugün karara bağlandı. Ve mahkeme GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ” diyerek son kararını verdi ve açılan 40 bin TL. manevi tazminat davasını kısmen kabul ederek davacı Osman Şahin’e 10 bin TL. tazminat ödenmesine hükmetti.

Dava ile ilgili kendisine vekil edecek avukat bulamayan Osman Şahin  bir çok avukatın “Enver Yılmaz bizim arkadaşımız, meslektaşımız”diyerek davaya girmek istememeleri nedeni ile davacı Şahin, bu konuda da madur olduğunu ve  savunmalarını kendisini yaparak aynı maduriyetini duruşma hakimine de anlatarak davanın kabulünü istedi. Duruşmalara katılmayan  davalı Enver Yılmaz’ı ise mahkemede Av. Atila Türk temsil etti.. Verilen karara 15 gün içersinde itiraz etme hakkı bulunduğu ve ayrıca mahkeme masrafları ile birlikte faizi ile ödeyecek. Şimdi karara itiraz edilirse, bir üst mahkemenin kararı beklenecek.

DAVA SEBEBİ NELERDİ?

Ordu Büyük Şehir Belediyesi eski başkanı Enver Yılmaz görevli olduğu dönemde Osman Şahin’i makamına çağırarak içinde özel ve namharem konuşmaların olduğu bir sarı zarfla Bana kargoyla geldi” diyerek şantaj yapmış ve suçu mahkemece sabit görülerek Enver Yılmaz mahkeme tarafından cezalandırılmıştı.

Ordu 3. Asliye ceza Mahkemesi Davalı Enver Yılmaz hakkında bir yıl hapis cezası ile 80 TL. adli para cezası vermiş,daha sonra 1/6 oranında indirim yapılarak 10 ay hapis cezası ve 4 günlük 80 TL. adli para cezasına  çevrilmesine karar verildikten sonra mahkeme yasa gereği, cezayı 5 yıl süre ile erteleyerek hükmün açıklanmasını geri bırakmıştı.

KARAR BİR ÜST MAHKEMEDE BOZULMUŞTU..

Enver Yılmaz’ın avukatı Atila Türk mahkemenin kararına üst mahkeme olan Ordu ağır ceza mahkemesine itiraz etti ve ağır ceza mahkemesi de suç unsurlarının oluşmadığı gerekçesiye davayı bozarak Enver Yılmaz’ın BERATINA karar verdi. Bu karara da Osman Şahin itiraz ederek, dosya halen Samsun istinaf mahkemesinde bulunmaktadır.

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İMAMOĞLU’NDAN ORDU’LU ÇOCUKLARA YARDIM..Önceki Haber

İMAMOĞLU’NDAN ORDU’LU ÇOCUKLARA YARDIM..

ALTINORDU BELEDİYESİNİN AÇTIĞI ATÖLYEDE ÜRETİM BAŞLADI..Sonraki Haber

ALTINORDU BELEDİYESİNİN AÇTIĞI ATÖLYEDE...

Facebook Yorum

Yorum Yazın