4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Enver Yılmaz hakkında tazminat davasının ilk duruşması yapıldı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Enver Yılmaz hakkında tazminat davasının ilk duruşması yapıldı..
Ordu Büyük Şehir Belediyesi eski başkanı Enver Yılmaz hakkında şantaj suçundan aldığı ceza nedeniyle Gazetemiz sahibi Osman Şahin’in Yılmaz hakkında açtığı 40 bin TL’lik manevi tazminat davasının ilk duruşması yapıldı.

Ordu 2. Asliye hukuk mahkemesinde dün başlayan davanın ilk duruşması yapıldı. Mahkemenin ilk duruşması ön inceleme  ve uzlaşma  niteliğinde yapılarak dava dosyasının eksiklikleri kontrol edildi. Yapılan teklifte taraflar arasında uzlaşma kabul edilmedi.  Mahkemeye  gelmeyen davalı Enver Yılmaz’ı  Av. Özlem Öztürk temsil etti ve hakim tanıkların dinlenmesi için  duruşmanın devamına  karar verdi.

Enver Yılmaz’ın avukatı Özlem Öztürk müvekkilinin şantaj suçundan berat ettiğini ve bu davanın da reddini istedi. Davacı Osman Şahin ise bu talebi kabul etmeyerek mahkemenin bitmediğini ve dosyanın istinafta olduğunu söyleyerek, avukatın  taleplerini kabul etmedi.

 “ENVER YILMAZ’DAN KORKUYORLAR,"

“BEN AVUKAT BULAMIYORUM..”

Bilindiği gibi eski bir avukat olan ve hatta bir süre hakimlik görevinde de bulunan eski OBB. Başkanı Enver Yılmaz’ın davasını almak istemeyen bir çok meslektaşı ve arkadaşı olan avukatlar bu davaya bakmak istemedikleri nedeniyle  Enver Yılmaz hakkında davacı olan gazeteci Osman Şahin, mahkemeye yazılı olarak verdiği ek ifade ve suç duyurusu konusundaki dilekçesinde “Davalı vekilinin taleplerini kabul etmiyorum. Ben kendimi  bu davada temsil etmek içinbir avukat dahi bulamıyorum.  Teklif ettiğim avukatlar “Ben Enver’in karşısına çıkmam, Enver benim arkadaşım, diyorlar, Enver Yılmaz’dan korkuyorlar”diyerek taleplerinin zapta geçirilmesini istedi.

EKSİK VE YALAN  MAL BEYANINDA BULUNDUĞU ŞÜPHESİ

 NEDENİYLE YILMAZ HAKKINDA SUÇ DUYURUNDA BULUNDU..

Davacı Osman Şahin mahkemeye yazılı olarak verdiği dilekçesinde davalı Enver Yılmaz’ın mal beyanlarını eksik gösterdiği ve yalan beyanda bulunduğu iddiaları ile mahkemeye sunduğu suç duyurusu dilekçesinde aşağıdaki beyanlarda bulundu :

             2. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE

                                                                          ORDU

DOSYA NO: 2021/66

KONU : İFADEM, MAL BEYANINA İTİRAZ

            ve SUÇ DUYURUSU

TARİH : 09./09./2021

           Yukarıda dosya numarası ve  konusu yazılı bulunan konu hakkında davacı olduğum davalı hakkında ek ifademin kabulü ile davalı hakkındaki beyanlarımın dikkate alınarak gerekli KARARIN  verilmesini  ve gereğinin yapılmasını talep ediyorum.

ŞÖYLE Kİ:

1-Davalı Enver Yılmaz, tazminat davası ödememek için  dosyaya sunmuş olduğu mal beyanını eksik göstermiş, yanlış ve yalan beyanda bulunmuştur.

2-Davalının Milletvekili  emekli maaşı 17 bin TL. civarında olması gerekirken, 15 bin TL olarak mahkemeye sunmuştur.

3- Hisseli fındık bahçelerinin olduğunu beyan etmiş ama, kendi hissesinin ne kadar olduğunu ve ne kadar gelir elde ettiğini gizleyerek, eksik beyanda bulunmuştur.

4- Yine şahsına ait 3 adet araç olduğunu ve bir tanesini kullandığını açıklamasına rağmen araçların cinsini, modelini ve piyasadaki ekonomik değerini açıklamayarak saklama ve gizleme yolunu tercih ederek, mahkemeye eksik beyanda bulunarak yanılma yolunu seçmiştir.

SONUÇ VE İSTEK : Yukarıda arz ve izah ettiğim konuları ve şikayetlerimi dosyada dikkate alınarak gereğinin yapılmasını ve mal beyanlarının doğrulanması ve ayrıca yapılacak resmi araştırmalar sonucunda eksik ve yalan beyanda bulunduğu tespit edilip gerçekler ortaya çıkarsa davalı hakkında  YALAN VE EKSİK BEYANDAbulunduğu gerekçesi ile mahkemeniz tarafından suç duyurusu yapılarak hakkında yasal işlemlerin yapılmasını arz ve talep ederim. 09./09.25021

                                                            OSMAN ŞAHİN

                                                               Davacı

NOT :  Mahemenizde Tanıklarımın dinlenerek

Karar verilmesini talep ediyorum.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Fatsa’da eski müteahhidin foyaları düzeltiliyor..Önceki Haber

Fatsa’da eski müteahhidin foyaları düze...

Hayvan bakım evleri 2022 yılı sonuna kadar kurulacak..Sonraki Haber

Hayvan bakım evleri 2022 yılı sonuna ka...

Facebook Yorum

Yorum Yazın